Новини

Красива природа лікує від багатьох хвороб

Перебувати в місцях з гарним природним ландшафтом надзвичайно корисно для здоров’я — це значною мірою зміцнює імунітет і навіть знижує рівень запалення в організмі. Даний факт встановлено дослідники з Каліфорнійського університету в США.
Щодня 200 осіб, молодих чоловіків і жінок, проходили спеціальне тестування, що дозволяло визначити, чи відчували вони в цей день такі почуття, як радість, здивування, задоволення, захоплення, співчуття, благоговіння, веселощі, любов і благородство. Одночасно з цим добровольці здавали аналізи на визначення рівня цитокінів.
Цитокіни — це білки, які виробляє імунна система організму при серцево-судинних і аутоімунних захворюваннях, діабеті 2-го типу, артритах, хворобі Альцгеймера та клінічній депресії.
Дане дослідження показало, що рівень цих маркерів запалень і позитивні емоції взаємопов’язані. Чим частіше учасники знаходили привід для гарного настрою протягом дня, — тим нижче в їх аналізах була концентрація цитокінів. Але найбільш виражений ефект спостерігався, коли люди відчували почуття глибокого заспокоєння при вигляді пишноти природи, витворів мистецтва, під час молитви або медитації.
«Ми сподіваємося, що тепер люди зрозуміють, що прогулянка по парку або похід в музей приносять користь не тільки душі, а й здоров’ю, — заявила провідний автор дослідження Дженніфер Стеллар. — Присутність таких джерел позитивних емоцій у щоденній рутині може виявитися набагато більш важливим, ніж передбачалося».