Новини

Мозок легко обдурити − нові методи схуднення (частина друга)

Вчені дійшли висновку, що схуднути можна і без жорстких дієт, використовуючи лише силу думки. Потрібно просто знати, як це працює.
Доктор психології Ерік Робінсон з університету Ліверпуля розробив незвичайний метод схуднення і стверджує, що скористатися ним може кожен з нас. Єдине, що для цього потрібно, − наша пам’ять.
Перекуси на робочому місці стали повсюдним явищем, а за вечерею багато хто з нас дивляться телевізор або зайнятий своїм смартфоном. Всі ці відволікаючі фактори притупляють пам’ять про з’їдене. Нехтування цим може призвести до негативних наслідків в наш метушливий час.
Експерименти, які вивчають вплив свідомості на апетит, засновані на спостереженнях за людьми, у піддослідних спробували домогтися стану “усвідомленого прийому їжі”. Групі повних жінок, зайнятих поглинанням бутербродів з шинкою, програвали трихвилинний аудіозапис, що закликає їх повністю зосередитися на почуттях, одержуваних від виду, смаку і запаху їжі. Контрольна група жінок приймала їжу під акомпанемент мелодійного кування зозулі. Люди, яких просили смакувати їжу, під час наступного прийому їжі через три години спожили на 30% менше калорій.
Такий метод зовсім не обов’язково підійде всім бажаючим схуднути, але у Робінсона є і пара альтернативних ідей. Так, якщо людину попросити пригадати, що вона їла востаннє, його апетит в цілому знижується, зменшуючи ймовірність переїдання. На допомогу може прийти і уява: вчені виявили, що, якщо уявити собі в найдрібніших подробицях блюдо, яке нам хотілося б з’їсти, можна навіяти собі, що ми вже з’їли це блюдо насправді. У цьому випадку також притупляється відчуття голоду.
Доктор Робінсон зараз працює над створенням програми для мобільних пристроїв, яке буде нагадувати власнику протягом дня про необхідність згадати, що він їв з ранку. Втім, визнає учений, перевірити, чи дійсно маніпуляції з пам’яттю ефективні як метод схуднення, вдасться лише в ході масштабного клінічного тестування. Крім того, Робінсон підозрює, що багато людей можуть вважати його метод занадто стомлюючим − особливо якщо людині, що сидить на дієті, доведеться прослуховувати аудіозапис під час кожного прийому їжі.
Радує те, що метод “усвідомленого прийому їжі» не зменшує чуттєвого задоволення від процесу. Навпаки, людина насолоджуються можливістю повністю оцінити різноманіття відчуттів, які викликає їжа. “Хто сказав, що смакувати їжу − це погано?” – Говорить Робінсон.
Якщо пам’ять дійсно можна використовувати для притуплення почуття голоду, в майбутньому людям, що страждають від зайвої ваги, зможуть запропонувати привабливу альтернативу строгим дієтам − програму схуднення, посилюючу задоволення від їжі.