Новини

Зеленчук довтий

Багато рослин люди використовують для лікування тисячоліттями, тож і офіційна медицина давно виготовляє з них ліки. Але є й такі, які до цього часу оминула увага фармакологів.
Саме до таких рослин належить зеленчук жовтий (Galeobdolon luteum). Цю чудодійну рослину віддавна використовують народні цілителі для лікування запальних процесів та тяжких захворювань сечостатевої системи. Подекуди рослину називають земляним ладаном, або губанею жовтою. Її квіточки нагадують формою довгий ротик, адже рослина належить до родини губоцвітих. Унікальний склад рослини і дієвість народних ліків із зеленчука спонукала фармакологів розпочати дослідження його хімічного складу.
Нині, у травні та червні, зеленчук якраз на порі. Збирають рослину, допоки не обсиплються золотаві квіточки. Під час цвітіння беруть верхівки рослини як із квітами, так і без них, бо усі мають однаково сильну дію, хоча власне у квітах сили більше. 
Зеленчук ефективний при дитячому енурезі, але найцінніше те, що дуже добре лікує енурез у дорослих, викликаний слабкістю, як ще кажуть, старечий, тонізує м’язи .У поєднанні з іншими рослинами зеленчук лікує навіть уретрити інфекційного характеру, зокрема хламідійні кольпіти. Він має кровоспинну, в’яжучу та спазмолітичну дію, заспокоює нервову систему.
У мережі Здравниць Земної «Зелена планета» є фітокомпозиція ГЛОМЕРАН, яку застосовують для лікування гломерулонефриту. У її складі разом з іншими рослинами використаний і зеленчук жовтий.
Наталя ЗЕМНА