Новини

Сонечко, що випромінює здоров’я

Травневі лугівки скрізь прикрашені золотими квітками кульбаби. Той, хто хоче бути здоровим, збирає зелене листячко, поки воно ще не гірке.
Зелені кульбаби треба наїстися досхочу! Салати з кульбаби повинні стати звичною стравою на нашому столі. Незамінні ті весняні листочки при гіповітамінозах, недокрів’ї, слабкості та втомі. Приємна гірчинка листків добре збуджує апетит, покращує роботу усіх органів травлення, особливо у малечі. Дітям це вкрай необхідно! У дорослих відновиться рух жовчі в печінці, нормалізується стан жовчного міхура.
Спробуйте сік із кульбаби – він якнайкраще посилить імунітет. Вичавіть сік із подрібнених листочків, розведіть навпіл водою, прокип’ятіть хвилину і пийте по чверті склянки двічі на день за 15-20 хвилин до вживання їжі.
Люди старшого віку чекають кульбабовий сезон, щоб втамувати біль у суглобах. У разі артриту, артрозу та інших захворювань суглобів біль зникає, щойно зникне запалення. А чи не найкраще від інших цілющих рослин його усуває кульбаба.
Вона успішно лікує нирки, виступаючи протизапальним, знеболюючим засобом. Виводить  також камінці, спершу подрібнюючи їх на міленький пісок. Якщо виникла ниркова колька – і тут кульбаба допоможе. Майже усі прояви сечокам’яної хвороби цілком виліковує. Особливо вдячні їй хворі ноги, змучені подагрою. Після весняних страв з кульбаби від солей сечової кислоти не лишиться і сліду!
Той, хто смакуватиме кульбабою, помітить, як покращується зір, зникають прояви склерозу.
В народній медицині багатьох країн світу молочним соком кульбаби виводять мозолі, зокрема сухі, бородавки, вугрі, суху екзему, пігментні плями, веснянки.
Усім зарадить сонячна квітка: дітлахи гарно їстимуть і не вередуватимуть, їхні батьки будуть спокійні й життєрадісні, а дідусі й бабусі ходитимуть легкими ногами по траві-росі. Всі щасливі, бо не хворіють. Та і не може того бути, якщо кульбаба впродовж усієї весни на столі!