Новини

Спас – усьому час

Цього року саме на Великого Спаса (19-20 серпня) зеленопланетянське товариство зібрало свою чергову науково-практичну конференцію. Її темою було обрано «Діагностування та лікування алергічних реакцій різного походження, алергічних дерматитів». У неформальній, але діловій атмосфері фахівці мережі Здравниць слухали й обговорювали змістовні й цікаві доповіді своїх колег.

 

Привітавши зібрання зі Спасом і Преображенням Господнім, почастувавши присутніх освяченими вранці медом і яблуками, незмінний провідник та засновниця «Зеленої планети» Наталя Земна розповіла про «Лікарські рослини півдня України, їх властивості та використання у виробництві фітокомпозицій».

 

М. О. Колобова (м. Чернігів) доповідала «Про харчову алергію».

В основу доповіді Л. М. Хоменко (м. Полтава) «Алергічний діатез у дітей» було покладено власний лікарський досвід. Любов Михайлівна дуже шкодує, що працюючи свого часу дерматологом, не мала під рукою таких чудових фітокомпозицій, а мусила лікувати алергію лише зовнішніми засобами. Процедури дуже рідко давали помітний ефект, бо шкіра є лише «дзеркалом» травного тракту.

О. Б. Лунгул (м. Миколаїв) представила доповідь «Алергія. Лікування фітокомпозиціями «Зеленої планети Земної».

Н. В. Бабич (м. Харків) розповіла про «Кропивницю як прояв алергічної реакції».

Поділилась досвідом щодо «Випадку алергії від ліків з важкими клінічними проявами алергічного дерматиту» С. П. Артамонова (м. Харків).

Підготувала матеріал щодо «Діагностики й лікування алергічних дерматитів у дітей» Л. М. Баранник (м. Шостка).

А. Є. Лючевська (м. Київ) поділилась «Досвідом діагностування та лікування хворих фітокомпозиціями».

Підбиваючи підсумки доповідей, Наталя Земна наголосила: дійсно, хворі діти – від хворої матері, порушення роботи її шлунка, печінки, підшлункової. Якщо не знаєш, як лікувати – спершу лікуй шлунок. Від шлунка – і слабкий імунітет. Його порушена функції спричиняє утворення внутрішніх алергенів. І первинне завдання – нормалізувати травлення, а зовнішні засоби є лише допоміжною терапією. Головний висновок: саме від порушень травлення залежить більшість алергічних реакцій людини.

 

Після денних засідань було заплановано ознайомлення з флорою Причорномор’я і збір деяких рослин.

У сонячних і посушливих степах Причорномор’я росте чимало цілющих  трав. Ближче до води трапляються зарості нетреби і злинка канадська, на кавунових полях стеляться якірці сланкі, у заростях дикої маслини ховається переступень білий, на степових просторах оселяються кермек Гмеліна, полин однорічний, грудниця.

 

Деякі з цих рослин учасники конференції побачили й зібрали під час вечірньої екскурсії на природу. Якраз зацвіла нетреба, накопичивши у своєму складі найбільше основного діючого елемента – йоду. Саме завдяки йоду рослина є настільки ефективною для лікування щитовидної залози, швидко загоює подряпини, садна, забиття, знімає запалення суглобів.

На порі також і якірці. Їх квіти ще не перетворились на небезпечні міцні колючки: час рослину зібрати й переробити на дієві антисклеротичні ліки. Якірці мають не лише видатний позитивний вплив на судини, а й покращують діяльність нирок, стимулюють секрецію шлункового соку, усувають порушення статевої системи.

Вже зовсім надвечір потрапили до місця, де зазвичай росте переступень (бріонія). Хоч рослина поширена усією Україною, відшукати її непросто. Коли ліани відцвітають, утворюючи чорні ягідки, вони всихають і стають зовсім непомітними. Однак, незважаючи на сутінки, зеленопланетяни з ентузіазмом намагались знайти таку потрібну для ліків сировину. Особливу цінність бріонія являє для покращення лімфообігу, знімає застій і потовщення у разі мастопатії.

Хоч цього разу пошуки успіхом не увінчалися, але спогадів в учасників конференції залишили чимало!