Білосніжна краса

28 мая 2015 г.

Навесні долина неподалік міста Хуст (Закарпатська обл.) стає білою, наче знову вкривається снігом. Цей білосніжний килим не розтане від сонечка, бо зітканий… з тисяч квітів нарцису. Це незабутнє видовище можна побачити у Долині нарцисів – перлині Карпатського біосферного заповідника.
Там зберігся до нашого часу найбільший у світі природний масив нарциса вузьколистого. 
Не дивно, що нарцис зображено на гербі Хуста і він є символом цього міста.
За місцевою легендою, саме у воді річки Хустець грецький юнак Нарцис (якого інколи називають тут Штефаном) побачив свою красу і залишився на березі сніжнобілою квіткою.
Унікальним є той факт, що гірська квітка оселилася в долині. Її появу вчені пов'язують з потеплінням під час льодовикового періоду. Крига танула, вода, яка текла з гір, посприяла розповсюдженню і акліматизації рослини. 
Долина нарцисів розквітає на початку травня. Впродовж 2-3 тижнів сніжна квітка і її незрівнянний аромат наче магнітом притягують до себе відвідувачів з усього світу. Рідкісна рослина вже потрапила до Червоної книги України. Уявляєте, що від неї залишиться, якщо кожен з цих 10 тис. людей зірве або затопче бодай один нарцис! Подарована нам Господом неземна краса, яка відроджувалася щовесни сотні тисяч років, може зникнути в одну мить. Цього не повинно статися, адже кожен з нас має цінувати, поважати й оберігати неповторність рідного краю і красу своєї землі!