Ягода п'яти смаків

13 апреля 2015 г.

Лимонник китайський
Лимонник − ягода п'яти смаків. Шкірка солодка, м'якоть кислувата, насіння гірке і терпке, а при зберіганні набувають солонуватого присмаку. Всі частини рослини при розтиранні мають лимонний запах.
Використовуються висушені плоди та насіння лимонника для зміцнення захисних функцій організму. Препарати лимонника призначають як стимулюючий і тонізуючий засіб, вони збуджують центральну нервову систему, загострюють зір, сприяють поліпшенню настрою, стимулюють серцево-судинну систему і дихання. Все це в підсумку сприяє підвищенню розумової та фізичної працездатності.
Рецепти народної медицини
Сік лимонника китайського
1) Вичавіть вручну або за допомогою соковижималки плоди лимонника китайського. У сік (1 л) додайте цукровий пісок (1 кг), закип'ятіть і стерилізуйте в скляній банці 10-15 хв. Додавайте отриманий сік в чай у співвідношенні 1 ч. ложка на кружку рідини.
2) Вичавіть плоди лимонника китайського. Приймайте по 1 ст. ложці 3 рази на день.
Чай лимонника китайського
Сухе листя, кору, пагони лимоннику китайського (10-15 г) залийте окропом і настоюйте 3-4 хв. Пийте чай по 250 мл 2 рази на день.
Чай на основі лимонника зміцнює імунну систему, підвищує опірність застуді.
Порошок з насіння лимонника китайського
Ягоди лимонника китайського залийте водою і настоюйте 2 г. після чого відокремте м'якоть і дістаньте насіння. Насіння ретельно просушіть в духовій шафі, після чого зробіть з них порошок. Приймати його слід по 0,5 г 2 рази на день перед їжею.
Порошок з насіння має тонізуючу і стимулюючим ефектом.
Будьте уважними! Лимонник китайський − є сильним природним стимулятором, тому його не можна приймати при підвищеному тиску, порушенні діяльності серцевого м'яза, епілептичному синдромі, підвищеній збудливості, безсонні, людям, у яких підвищений внутрішньочерепний тиск, арахноенцефаліт, арахноїдит, хронічні хвороби печінки, гострі інфекційні захворювання. Утриматися від вживання лимонника слід також жінкам при вагітності та лактації, діткам у віці до 12-ти років, людям з індивідуальною непереносимістю лимонника китайського.

Ще багато цікавої інформації про трави які підвищують імунітет читайте в 4 номері «Золоцвіт. Бібліотечка»
49878 – українською мовою
49879 – російською мовою
З питань передплати видань, замовлення попередніх номерів Наталі Земної, пропозицій і зауважень щодо роботи здравниць «Зелена планета» просимо звертатись за тел.: (044) 456 20 43, надсилати листи за адресою: 0311, м. Київ, пр. Перемоги, 8/1, оф. 21 або на електронну поштуzelenaplaneta.zemnoi@yandex.ua