Блефарит

16 липня 2022 р.

Може хоч ви в «Зеленій планеті Земної» щось порадите. Ви ж, мабуть, лікуєте очі? Застосовували мазі, компреси, примочки, промивання, а хвороба все більше і більше прогресує.

Почалося з запалення повік. Спочатку думали, що ячмінь, але не було ні ущільнення, ні набряку, тільки запалення самого краю повік. Промивали очі, бо свербіло й пекло, ніби щось туди потрапило, білий пінистий наліт з’явився. Дивитись боляче, особливо ввечері. Повіки потовщені, набряклі, та ще й вкриті лусками, схожими на лупу. Хоча голова чиста — там лупи нема.

На одній повіці нещодавно з’явилась невеличка цяточка гною. Молодий, дужий, красивий хлопець, а з очима біда.

Ірина, м. Юрів

Блефарит  це запальне ураження країв повік. Найбільш часто непокоїть почервоніння очей, висихання виділень і відчуття печіння. Гострий перебіг може супроводжуватися ячменем, хронічний блефарит розвивається поступово.

Сальні залози повік (мейбомієві залози), які відкриваються по краю, є важливим засобом захисту очей: вони виробляють маслянисті виділення, що утворюють захисний шар слізної плівки. Ліпідний шар на слізній плівці захищає від випаровування води.

Порушення секреції мейбомієвими залозами погіршує склад слізної плівки. Це призводить до подразнення поверхні очей і повік, почервоніння кон’юнктиви. Надлишок ліпідів утворює кірочки жовтуватого кольору.

В деяких людей від народження є схильність до жирної шкіри та закупорювання пор. Додатково можуть впливати інші внутрішні та зовнішні чинники: процеси старіння, гормони, шкірні захворювання, неправильне використання косметики і засобів догляду, ліки, атмосферний вплив (наприклад, пил, сухе повітря, вітер), куріння тютюну, установки гарячого повітря і кондиціонування, харчування, очний кліщ. Хронічні хвороби, як то: ревматизм, захворювання щитовидної залози, діабет, хвороби очей абощо, роблять організм більш уразливим до блефариту.

Найчастішою причиною інфекційного запалення краю повіки є стафілококова інфекція. Якщо бактерії потрапляють в мейбомієву залозу, вони можуть викликати згущення слизу, закупорюючи протоки. Запалення спричиняють також віруси, наприклад, вірус герпесу.

Неінфекційне запалення виникає, коли залози продукують занадто багато виділень (себорея). Надлишок шкірного жиру прилипає до вій, блокуючи залози.

Нерідко запалення країв повік розвивається під дією кількох факторів. Лікарі використовують термін «синдром потрійної S»: себорея, стафілококова інфекція, синдром сухого ока.

Шановна пані Ірино, якщо блефарит лише примочками і компресами, то зарадити важко. Потрібно почистити кров і побороти інфекцію, яка потрапила в сальні залози, волосяні мішечки, до хряща повік.

Мікробна флора сховалась у ті залози й мішечки, і зовнішньо подіяти на неї неможливо. В «Зеленій планеті Земної» в разі такого захворювання застосовуємо ГЕМОСАН, який добре чистить кров, ЕРІЗЕПАН, щоб знищити мікобактерії, і ЗОРОСАН для покращення зору. Повіки дуже обережно змащувати САНАТОМ або ЦІЛЮЩИМ кремом, в очі закрапувати ПРОЗІР.

Залиште свій коментар