COVID-19: профілактика, лікування, постковідний синдром, ускладнення

27 січня 2024 р.

Попри те, що ВООЗ оголосила про припинення надзвичайної ситуації, пандемія триває. За останніми повідомленнями МОЗ: «COVID-19 не зник, українці хворіють і помирають», а кількість інфікованих в осінньо-зимовий період традиційно зростає. Тому весь накопичений досвід профілактики й лікування небезпечної інфекції та її наслідків дуже цінний і може бути використаний у сучасних умовах.

Можуть поділитися таким досвідом і фахівці Здравниці №10, що працює в Харкові. Тим більше, що троє з п’яти співробітників-харківян «Зеленої планети Земної» ще в 2020-2021 році занедужали на COVID-пневмонію. Тоді перехворіло багато колег і знайомих з-поміж медичних працівників та лікарів, з якими доводилося працювати у поліклініці, стаціонарі, медичних центрах. Хтось став жертвою цієї пандемії.

Як то кажуть, прості речі рятують життя. Тож на роботі дотримувались карантинних заходів: вдягали маски, рукавички, дотримувались дистанції, провітрювали, кварцювали приміщення, обробляли антисептиком ручки дверей, столи, стільці, підлоги.

В дієвості фітокомпозицій ВІРУСАН та ГРИПОЛІК для профілактики від COVID-19 переконалась на власному досвіді. Багато хто з наших відвідувачів успішно користався цими засобами.

Завдяки ВІРУСАНУ й ГРИПОЛІКУ вдається уникнути гострої респіраторної вірусної інфекції. Одна пані із захватом розповідала, що її рідним ці засоби забезпечили відпочинок на морі без звичних нежиті й кашлю.

За підозри в коронавірусній інфекції радили нашим пацієнтам додаткове діагностування: флюорографію, КТ, тестування... Всіх хворих з ознаками ГРВІ, розладами шлунково-кишкового тракту, болем в суглобах, м'язах тощо ми розглядали як потенційно інфікованих: ретельно опитували, призначали противірусні та протигрипозні препарати, радили вживати часник.

Під час перебігу коронавірусної інфекції за індивідуальними показаннями призначали ГЕМОСАН, ГЕПАХОЛ, ДІАМАНТ, ПУЛЬМОЛІК, ФТИЗОЛІК, ЛЕГЕНЕВИЙ БАЛЬЗАМ, АЛЕРГІН, ФІБРОМАН, СПАЙКЕЛАН.

В «Зелену планету Земної» зверталось чимало людей, які перехворіли на COVID-19 вдома або лікувались в стаціонарі, були недоліковані, мали ускладнення, постковідний синдроми. Їм призначали лікування за наявними симптомами і додатковими обстеженнями.

Зокрема хворим, пролікованим у стаціонарах та виписаним через 8-10 днів, призначали ВІРУСАН, ГРИПОЛІК, ТОКСАН на 10-15 днів, пити чисту воду до 2-3 л на добу. Відзначали покращення загального стану, зменшення інтоксикації організму.

Стійкого імунітету до ковіду не виробляється, і людина може знову інфікуватися новим штамом коронавірусу. За моїми спостереженнями, це відбувається через 7-8-9 місяців. Нашим пацієнтам для зміцнення захисних сил організму радили приймати ІМУНАТ, ВІТАЛОНГ, вживати часниковий настій на ніч, пити достатньо води.

Пильну увагу приділяли лікуванню хронічних хворих, оскільки вони складають групу ризику важкого перебігу і ускладнень коронавірусної інфекції. Особливо дбали про стан крові, покращення роботи печінки, підшлункової залози після прийому антибіотиків та кортикостероїдів. Рекомендували дотримуватись протидіабетичного харчування, споживати більше натуральних рослинних продуктів (зелені, овочів, фруктів, бобових тощо) з високим вмістом вітамінів, мінералів (особливо кальцію), антиоксидантів. Наголошували на важливості прогулянок на свіжому повітрі (ходити не менше години вранці та ввечері), дихальні вправи, дозовано перебувати на сонці, отримуючи необхідний ультрафіолет.

Можна стверджувати, що фітокомпозиції «Зеленої планети Земної» працюють ефективно: відновлення організму йде добре, інколи людина навіть забуває, що нещодавно її турбували якісь симптоми. Однак потрібно враховувати наявність аутоімунних та онкологічних захворювань. Наприклад, у однієї хворої фіброзні утворення в легенях розсмоктались швидше, коли до лікування застосували системний підхід.

Серйозна тема — це вакцинація від COVID-19. З цього приводу є багато різних думок. Кожен може проаналізувати наявну інформацію, зробити висновки і прийняти відповідальне рішення.

Треба пам’ятати, що вакцинація від ковіду не захищає від інфікування на 100 відсотків, а призначена для зменшення ймовірності зараження і передачі вірусу іншим, зменшення тяжкості перебігу хвороби та кількості летальних випадків. Є також ризик побічної дії вакцини на людський організм.

Найнадійнішим захистом та чинником одужання від інфекції було і залишається загальне міцне здоров’я, яким щоденно має опікуватись кожен з нас.

Неля ДАЦЕНКО,
лікарка-консультантка Здравниці «Зелена планета Земної» №10,
м. Харків, вул. Є. Котляра, 11, конт. тел.: (095) 481-42-40; (057) 734-92-12

 

Залиште свій коментар