ЦЮ РОСЛИНУ ПОМІЧАЮТЬ МАЙЖЕ ВСІ

18 серпня 2021 р.

Але знають її, на жаль, мало. Хоча вона варта великої уваги.  Гніздове полисіння, випадіння волосся, жирна шкіра, вугри, герпес, геморой, фурункули, псоріаз,  порушений обмін речовин, запаморочення, нудота, головний біль, безсоння, істерії, сечокам’яна хвороба, нічне нетримання сечі, порушення місячних у жінок, малярія, туберкульоз, епілепсія облітеруючий ендартеріїт, гельмінтні  інвазії… - у кожному з перерахованих випадків (і не тільки) людині зарадить ця дивовижна рослина.

Звати її буквиця лікарська (буквица лекарственная, Betonica officinalis). Про неї мало пишуть, мало знають навіть травознаї, не кажу вже про лікарів офіційної медицини. Шукаючи інформацію про буквицю в численних енциклопедіях про рослини, переконалася, що розповіді про неї знайти важко. Побачила статтю в енциклопедичному довіднику «Лікарські рослини» за редакцією академіка Андрія Гродзінського. Розповідав про буквицю і талановитий український вчений, доктор Григорій Смик.

Це багаторічна трав’яниста рослина, стебло заввишки до метра, чотиригранне, шерстисте. Листки яйцевидні, завдовжки до двадцяти сантиметрів, по краю зарубчаcті. Хоч де б ви були: на лісовій галявині, узліссі, на пагорбі, що поріс травами, на луках – по всій Україні у будь-яку пору року буквиця приверне вашу увагу своїм лапатим, цілорічно зеленим листям. Квітки зібрані в кільця, що утворюють колосовидне суцвіття.  Цвіте рослина з червня до вересня. А на покосах можна побачити квітуючу буквицю ще й на початку жовтня.

Для лікування недуг використовують траву буквиці. Збирають під час цвітіння. Зрізають верхівки рослини десь до тридцяти сантиметрів. Беруть окремо і листки прикореневі.

В українській народній медицині буквицю застосовували віддавна. Хоч не знали наші пращури хімічного складу рослини (а він багатий: дубильні і гіркі речовини, алкалоїд стахідрин, холін сапоніни, каротиноїди, органічні кислоти тощо), але на практиці дослідили, що вона має протизапальну дію, жовчогінну, сечогінну, послаблювальну, знеболювальну. Побачили, що вона активізує кровообіг, поліпшує обмін речовин, травлення.

Використовували буквицю для лікування захворювань печінки, шлунково-кишкових хвороб, зокрема і гіперацидного гастриту, підвищеної кислотності шлункового соку, печії, поганого травлення, проносу. Зцілювали буквицею запалення нирок і сечового міхура. Ефективною є ця рослина за хронічного гломерулонефриту, пієлонефриту.

Наші прабабусі, бабусі використовували буквицю за туберкульозу легень, особливо, якщо у недужого були інтенсивні виділення мокрот. Давали хворим, які не могли позбутися кашлю, зцілювали коклюш. Лікували астму. Зверталися до неї і за нервового виснаження, запаморочення, головного болю, епілепсії, ревматизму, у випадках новоутворень… Помічна вона була і в лікуванні цукрового діабету. Адже нормалізує функції печінки, позитивно впливає на діяльність підшлункової залози, налагоджує обмін речовин в організмі, знижує артеріальний тиск, регулює кровопостачання всіх органів.

Зазвичай в народній медицині для лікування недуг готують настій трави буквиці.

Настій трави буквиці лікарської

Чайну ложку подрібненої трави буквиці (листя, стебла, квіти) залити склянкою окропу. Дати настоятися дві години у закритому посуді. Процідити. Пити по чверті склянки чотири рази на день за двадцять-тридцять хвилин до вживання їжі (четвертий раз – перед сном).

У разі нервового виснаження, запаморочень ліки з буквиці готували, додаючи виноградне вино.

Ліки від нервового виснаження

Столову ложку подрібненої трави буквиці лікарської залити склянкою окропу. Потім потримати на водяній бані десять хвилин. Додати склянку виноградного вина і дати настоятися дві години. Процідити. Пити по столовій ложці чотири рази на день.

Народна медицина в лікувальній практиці використовує і порошок висушеної трави буквиці лікарської: вживати до трьох грамів за чотири рази.

За водянки та у випадках жовтяниці використовували сік свіжої трави буквиці, змішаний з медовою водою. Пити по чайній ложці тричі на день.

Шановні друзі, у вас ще є час до кінця вересня зібрати трохи трави буквиці, аби вона до наступного  цвітіння допомагала вам і вашій родині бути здоровими, профілактично не допускала недуг.

Залиште свій коментар
Коментарі
17.09.2021 4:05
Дякую щиро

Ви найкращі