ДИВИНА ГУСТОКВІТКОВА (СКІПЕТРОВИДНА)

30 вересня 2021 р.

«Шановна Наталю Земна, прошу розповісти про дивину скіпетровидну. Зібрала квіти дивини, засушила. Пам’ятаю з колишніх Ваших розповідей, що це надзвичайно корисна рослина, лікує чимало хвороб. У самої назбирався вже «букет» недуг. І чомусь впевнена, що мені ці гарні  квіти  допоможуть» - з листа до редакції.

Справді, це гарні квіти. Якщо ви в пору цвітіння трав буваєте  на луках, у степу, дихаєте повітрям на схилах гір, то серед квіткового різнобарв’я обов’язково запримітите сонячно-жовті квіти дивини густоквіткової.

Ця чудодійна рослина з давніх давен користувалася популярністю в народній медицині (інші назви: коров’як скіпетровидний, дивина скіпетровидна, рос. – коровяк обыкновенный, лат. - Verbascum densiflorum). Для виготовлення ліків використовують квіти. Збирають лише віночки з тичинками, висмикуючи їх із чашечки.

Аби зібрати квіти не потрібно  вставати дуже рано.  Бо заготовляють їх  після того, як спаде роса, у сонячну погоду, бажано в першій половині дня, бо квітка тримається лише один день.  Квіти, які опали, лежать на землі, не мають вже цілющої сили.  Отже, зірвані квітки коров’яка (без зеленої чашечки) відразу висушують або роблять з них ліки.

Коров’як скіпетровидний, а також коров’як звичайний (ведмеже вухо, царська свічка)  в українській народній медицині використовували для лікування слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, робили полоскання у разі простуди, ангіни. Настоєм лікували  коклюш, бронхіт, бронхіальну астму, застосовували у разі емфіземи (роздуття) чи запалення  легень.

Ліки з дивини густоквітної 

     Чайну ложку подрібнених квітів залити склянкою окропу, настояти  сорок хвилин. Дорослим пити по чверті склянки чотири рази на день, дітям - по столовій ложці.

Коров’як допоможе за хворої печінки чи селезінки, корисний у випадках порушення функцій підшлункової залози, а також  у разі запалення слизової оболонки шлунка (катар). Для лікування цих хвороб треба приготувати чай.

     Чай з дивини

     Столову ложку  подрібнених квітів дивини залити 0,5 л окропу, настояти. Випити впродовж дня за три прийоми.

В народі чаєм з квіток коров’яка лікували хворобливе (патологічне)  схуднення, яке було пов’язане з порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту.

Настоянка з квітів дивини – ефективний знеболювальний та протизапальний  засіб  у випадках ревматизму, артриту, артрозу. На запалені суглоби кладуть компреси з настоянки.

Настоянка квітів дивини

     Сто грамів подрібнених квітів дивини залити 0,5 л горілки, настояти двадцять один день, щодня збовтуючи пляшку.

Компреси (або змащування хворих суглобів) можна робити й з  густого настою квітів дивини.

     Настій квітів дивини для компресів

     Дві столові ложки  подрібнених квітів дивини залити склянкою окропу. Настояти тридцять-сорок хвилин. 

Коров’як виявляє пом’якшувальну, відхаркувальну, протиспазматичну дії, тамує біль, зменшує судоми, набряки тканин.

Порошок квітів використовують для присипання ран, тріщин (попередньо змазати морквяним соком).

Квіти входять до складу грудних чаїв.

Росте  рослина майже по всій Україні на відкритих місцях, схилах, луках.

Залиште свій коментар
Коментарі
23.10.2023 13:12
Благодарность

Потрясающая информация!
Благодарю ,уважаемая Наталья Петровна, и обязательно буду использовать для моих пациентов!