До чаю ягоди і листя

4 серпня 2022 р.

Назбираємо дарів природи для цілющого чаю. Чорна шовковиця — кровотворна, біла — заспокоює нервову систему. Листя і ягоди лікують діабет, стенокардію, паротит, ентеробіоз. Пижмо лікує печінку, лямбліоз. Вербозілля лучне почистить організм, вітамінна малина порятує від застуди, смородина помічна від остеохондрозу, катаракти, хвороб серця, виводить солі, налагоджує сольовий обмін. Спориш виводить уратні солі, налагоджує функцію сечостатевої системи, лікує подагру. Подорожник дуже добре лікує шлунок і легені. Сухоребрик помагає від панкреатиту. Звіробій підсилює дію інших рослин, має бактерицидні властивості.

Поки на дворі красне літечко, маємо бути мудрими, не лінивими, все зібрати — трави, квіти, плоди, — які природа поспішає дати нам, щоб оздоровити дітей і самим також бути при доброму здоров’ї.

Мами запитують, який помічний чай можна приготувати дітям. По-перше, покладемо в той чай шовковицю. Дітям вона дуже потрібна — і чорна, і біла. Чорна — кроветворна, біла — заспокоює нервову систему. Обов’язково назбирайте влітку шовковиці, насушіть її, щоб не втрачати таку цілющу ягоду.

Майже в кожній родині є хтось із хворою підшлунковою залозою (початковою стадією, або вже з цукровим діабетом) або серцем (з стенокардією). Може в хлопчика свинка була (паротит) — для того, щоб його виходити, оздоровити повністю, треба шовковицю давати по кілька склянок на день — 2-3 склянки. Людям зі стенокардією треба вживати 4 склянки на день ягід шовковиці. Коли цукровий діабет — корисно суху шовковицю додавати до каші, до м’якого сиру: подрібнити і притрусити зверху.

Моя мама Марія варила варення із шовковиці. Смачнішого за це варення я нічого не їла. Не з полуниці, не з суниці, а саме із шовковиці. Воно було улюблене в нашій сім’ї серед дітей. А нас четверо було.

Коли збираєте ягоди шовковиці, назбирайте також листя, поки воно зелене і має повну силу — заварювати чай для лікування цукрового діабету і хворого серця.

Додавайте листочки шовковиці до чаю, компоту, навіть у суп треба іноді класти, коли у дитини ентеробіоз. Йдеться про гострики, які спричиняють свербіж біля заднього проходу, відкладають там яйця — дитина неспокійна, чухається, заносить знов ті яйця до рота. Листя шовковиці не шкідливе, поверне здоров’я і почистить дитину від паразитів. Від будь-яких паразитів можна давати шовковицю.

Тож берете з шовковиці ягоди і листочки, сушите їх, щоб у вашій домашній аптечці були її запаси. Та головне, коли ягоди почали дозрівати, вживайте їх, як ми колись говорили в дитинстві, «на повний рот». Нехай вона вам подарує свої вітаміни, мікроелементи та інші корисні речовини.

Одна мама запитала, чим лікувати паразитів у печінці. Є така рослина, яка і печінку лікує, і лямблії, які засіли в печінці, особливо в жовчному міхурі. Навіть у дітей діагностують лямбліози і холецистити. Ще дитина маленька, а дивишся — печінка вже збільшена, там є лямблії.

Отже, додаємо до чаю пижмо. Її жовтенькі ґудзички квітів — до ваших послуг. Коли цвіту ще немає, можна заварювати листочки: 1 ч. л. на склянку окропу, пити по чверті склянки 4 рази на день, меншим — по 1 ст. л. Настій гіркуватий, але ж водночас дуже корисний, тому що нормалізує стан печінки. Не тільки чистить від паразитів, видворяє лямблій із жовчного міхура і очищає жовчні протоки, а ще й допомагає печінці працювати, підсилює її жовчотворну функцію. Але не давайте великі дози. Навіть 1 ч. л. на день достатньо, аби відновити печінку і вигнати лямблій.

Одна жінка в розпачі запитує в коментарях, де взяти вербозілля лучне. Роздивіться його в книжках, вивчіть за фото в інтернеті, щоб не помилитись, і тоді неодмінно знайдете в природі. Воно росте на вологих місцях, любить луг, лугівку, береги річок, і на городі почувається добре. Можна посадити кущик на обійсті і кожний ранок брати по 2 гілочки на чай. Вистачить на цілий день.

Дуже приємне зілля, робить багато користі для організму. Недарма ж наші пращури його так цінували — робили такий собі «зелений чай». Заготовляли на зиму і пили трав’яний чай з листям шовковиці, малини. М’яту додавали, щоб чай був духмяний і добре чистив організм.

Коли онуки приїздять на дачу, або до бабусі в село, куди поспішають? До малини! Як малина дозріє, висушіть її гілочки, щоб теж додати до нашого чаю.

І смачну, корисну, вітамінну смородину теж заготуємо. З давніх-давен знали, що для всієї родини вона вкрай необхідна. Коли дозріває, збирайте її листочки, робіть чай не лише із ягід. Так само, як в  груші, зберіть листя (нагадаємо, що воно лікує остеохондроз, катаракту, серце, статеву залозу чоловікам, виводить солі, налагоджує сольовий обмін).

Покладемо в чай і спориш. Я додаю до салату його зелені молоді листочки, які ще не загрубіли. Найсмачніший салат, який я їла у своєму житті, це салат зі споришу. Спориш виводить уратні солі, налагоджує функцію сечостатевої системи, лікує подагру.

У подорожника народна медицина використовує і листочки, й корінці. Подорожник дуже добре лікує шлунок (мабуть найкраще з усіх рослин), і легені. Особливо раджу чоловікам його колосочки — в них багато слизу. Взагалі-то вони корисні всім.

Ще є одна рослина — сухоребрик.Її листочки теж кладуть в салати, а всю наземну частину збирають для лікування. Чай з сухоребрику добре помагає від панкреатиту (запалення підшлункової залози), і кишківник працюватиме як слід: 1 ст. л. заварити окропом, пити по чверті склянки. За 2-3 дні підшлункова залоза приходить в норму.

Коли розповідаю про звіробій, то зауважую, що з ним треба бути обережним, зокрема тому, що робить шкіру чутливою до ультрафіолетового проміння. Того проміння, яке нам дає засмагу. Шкіра може спектися. Хоч квітує рослина дуже щедро, і корови, і кози, і вівці обходять її стороною. Тварини з білим хутром можуть постраждати, навіть загинути.

Але звіробій шкіру і лікує. Люди з вітиліго в сиву давнину брали сік звіробою, вживали його по 1 ч. л. всередину і змащували шкіру. Траву можна просто зім’яти і натерти білі плями на шкірі, 15 хвилин почекати, а потім вийти на сонечко. Не надовго, на кілька хвилин. Півгодини, як радять, забагато — за цей час можна спектись, і буде велика проблема.

Колись цілителі Носалі писали, що без звіробою не можна зробити ліки, як без борошна спекти хліб. Тому що він усуває спазмування кишківника, всіх травних органів, судин — доступ дає до них лікам.

А окрім того, підсилює дію інших рослин, які ви поклали в ліки, або в чай. І колір дає гарний. Наприклад, якщо лікувати дітям нічне нетримання сечі (енурез нічний), то до парила звичайного додавали трохи звіробою. А лише звіробоєм енурез не вилікуєш.

До речі, звіробій має дуже сильну бактерицидну дію. Ним очищали тяжкі рани, навіть трофічні виразки на гомілці, але обов’язково до нього додавали календулу. Таким чином рани не тільки очищались, а швидко загоювались.

І якщо лікувати звіробоєм слизові оболонки, наприклад, ротової порожнини (запах неприємний, запалення, гінгівіт, кровотеча з ясен), то до нього додавали листочки шавлії лікарської. Полоскали, обмивали шкіру, жінки спринцювання та підмивання робили. Одним словом, для ушкодженої або запаленою слизової оболонки застосовували звіробій і шавлію разом.

Природа надзвичайно щедра, і поділиться своїми дарами, якщо й ми докладемо зусиль, аби ними скористатись. Тож збирайте рослини і будемо чаювати!

Залиште свій коментар