Герпес у носі і не тільки

25 вересня 2024 р.

Пан Ігор розповідає, що не може позбавитись герпесу в носі: то зникає, то з'являється, може навіть бути зверху на носі. Запитує, як його позбутися.

 

Віруси герпесу — одні з найзатятіших: оселившись в організмі, воліють залишатися там назавжди. Це цитомегаловірус, вірус Епштейна-Барр, герпес різних видів. Вони є в організмі в неактивному стані весь час. Періодично стають активними: проявляються зовні або ж погіршенням стану людини. У деяких людей все життя може бути безсимптомне або малосимптомне носійство, яке на здоров’я не вливає.

Висипи на слизових оболонках, очах, шкірі, статевих органах викликає простий герпес типу 1 і типу 2. Але він може вражати і внутрішні органи, деколи і весь організм. Пухирці — то лише «верхівка айсбергу», стан, коли вірус виходить назовні, щоб заражати інших, але маєте знати, що і в безсимптомному стані людина може поширювати вірус.

Його постійною «базою» є нервові ганглії (вузли), причому селиться він прямо в ядрі нервових клітин. Через це дістатись до нього, щоб знищити, практично неможливо. Навіть хіміотерапія противірусними препаратами лише запобігає розмноженню вірусу, але не знищує його в організмі.

Тому будемо ставити реалістичне завдання: не позбутись назавжди, але тримати вірус під контролем — так, щоб загострень було дуже мало чи не було зовсім, щоб вірус не поширювався в організмі на інші органи. Для цього варто діяти усіма можливими засобами.

По-перше, є рослини, які мають противірусну дію, наприклад, парило звичайне, яким раніше випарювали горщики, глечики. Ця рослина допомагає при вірусі герпесу. В «Зеленій планеті Земної» є фітокомпозиція ВІРУСАН, до складу якої входить не тільки парило звичайне, але й інші рослини, які допомагають організму боротися з вірусами, не допускають, щоб вони завдавали шкоди організмові.

По-друге, потрібно робити все можливе, щоб імунна система була боєздатна. Імунна система — єдине, що може дійсно тримати вірус під контролем, а теоретично і знищити його. Збільшенню захворюваності на герпетичну інфекцію і її поширенню в світі сприяє саме зростання імунодефіцитів, а також збільшення контактів між людьми.

Імунній системі, особливо на стадії, коли вона формується у дитини, не вистачає контактів з великою кількістю грибів, бактерій і вірусів, які не є патогенами для людини, але «тренують» імунну систему, зміцнюють і збагачують мікробіом. Це тепер проблема не тільки для городян, але й для селян, які мають тісніші контакти з природою. Хімізація сільського господарства та масове використання антибіотиків в тваринництві стали причиною того, що вся природа сильно збідніла на мікроорганізми.

Для покращення стану імунної системи в більшості звичайних випадків (коли не йдеться про серйозну патологію в організмі чи власне в імунній системі) в першу чергу потрібно вести здоровий спосіб життя. Імунна система дуже страждає від хронічних стресів, нестачі сну, відпочинку, невідповідного харчування, хронічного токсичного навантаження.

Бажано лягати рано спати, спати 7-8 годин. Якщо є безсоння, обов’язково його позбутись — без нормального сну організм здоровим не буде.

Харчуватись хорошими продуктами: цілісними (не сильно обробленими, не рафінованими), без шкідливих добавок, не їсти смажене, копчене, дуже жирне, не вживати алкоголь, зменшити (чим більше, тим краще) вживання солі, цукру, насичених жирів, зовсім виключити продукти з транс-жирами. Їжа має містити багато вітамінів, складників, які є тільки в рослинах: клітковини, каротиноїдів, флавоноїдів, хлорофілів, органічних кислот, терпеноїдів тощо.

Токсинів в їжі, повітрі, воді, середовищі наших квартир і робочих приміщень зараз є дуже багато. Часто ми не усвідомлюємо, які токсини, яким шляхом потрапляють в організм, і як нам шкодять. Тож самі часто робимо шкоду своєму організму, причому за свої ж гроші: купуємо шкідливі речі і несемо їх в свій дім чи сад-город, кладемо на свою тарілку.

І нарешті, по-третє. Під час загострення (висипання герпесу), спробуйте згадати, а можна і занотовувати деякий час, що йому передувало. Це може бути інша вірусна чи бактеріальна хвороба (ГРВІ, бронхіт, ангіна тощо), фізична травма, перевтома на роботі, тривале недосипання, погане харчування, яке закінчилось гастритом чи іншими проблемами з травним трактом, «бурхливі» вихідні з алкоголем, переїданням, недосипанням, або може переохолодження, чи навпаки, перегрівання та засмагання.

До речі, одною з доведених причин висипання герпесу є ультрафіолет (сонячне опромінення). З одного боку, сонячні промені вбивають вірус, потрапляючи на нього, з іншого боку, встановлено, наприклад, що нанесення сонцезахисного крему на губи пов’язане з меншою частотою рецидивів герпесу на губах.

Відомо також, що ліки, які пригнічуюють імунну систему (глюкокортикоїди, імунодепресанти), радіоактивне опроміненнясприяють збільшенню проявів інфекції та її поширенню.

В наших широтах активні прояви герпесу частіше є в осінньо-зимовий період. Вітамін Д пливає на працездатність імунної системи, тому його дефіцит взимку може цьому сприяти, а також ослаблення організму іншими сезонними інфекціями.

Такий щоденник подій, що передували загостренню герпесу, допоможе вам з’ясувати, що конкретно саме у вас викликає загострення і прибрати такі ситуації, обставини, події зі свого життя.

Як бачите, простої відповіді і простого вирішення для цієї хвороби не існує. Але практика показує, що цей вірус дійсно цілком реально приборкати так, щоб він став непомітним, не ускладнював життя. І потрібне для цього загальне фізичне і психічне здоров’я, оптимізм і, що теж дуже-дуже важливо, відсутність хронічних стресів.

Залиште свій коментар