Хоч і смердюча, та нищить грибки

24 вересня 2022 р.

Ми часто розказуємо про смачні і корисні ягоди бузини чорної (Sambucusnigra) — з неї варять варення, вживають свіжими, роблять настоянки і наливки. Іншими словами, вона є і ліками, і їжею.

Є червона бузина (Sambucusracemosa) - її не їдять, хоча кисіль з плодів застосовують як проносний засіб. Лікувальні в неї передусім квіти — це потогінний, проносний та протизапальний засіб. А листя використовують у боротьбі проти комах.

Але зараз мова піде про бузину трав’янисту (Sambucusebulus). Всі три види належать до одного роду бузина (Sambucus) з родини Пижмівкові.Однак чорна та червона бузина — це кущі, інколи невеликі деревця. Вони цілий рік на виду: то з зеленим листям та білими квітами навесні, то з ягідками восени, то просто з голими гілочками — взимку.

А бузина трав’яниста — багаторічна трав’яниста рослина. Восени її наземна частина пожухне, посохне, і її нема. А навесні від коренів відростають молоді листочки, потім з’являється стебло, потім у червні-липні рослина квітує. Той запах чути дуже далеко, і люди сахаються його. Плоди достигають у серпні — вересні.

За важкуватий запах рослину ще називають бузиною вонючою і обходять десятою дорогою. А дарма! Саме ця рослина я порятує тих, у кого не проходить мікоз на стопах ніг, між пальцями. А найбільш прикро, що грибок може повністю зруйнувати нігтьову тканину. За це його в народі називають нігтеїда, нігтьовий грибок, в медицині - оніхомікоз.

Від грибка часто застосовують кору дуба, звіробій, котрі мають багато дубильних речовин, яких грибок боїться. Та корінь бузини трав’янистої - більш потужна зброя проти оніхомікозу. Містить сапоніни, дубильні та гіркі речовини. Його викопують восени, коли достигнуть ягоди: 1 ст. л. кореня заварити склянкою окропу, дати настоятися 15-20 хв. і протирати уражену грибком шкіру. Можна зробити настоянку: 2 ст. л. на півлітра, або 1 ст. л. на склянку горілки, настоювати тиждень і протирати хворі нігті. Пластинка нігтьова знов стає гарною, бузина знищує мікоз.

Коли грибки з’являються на шкірі або нігтях, так і знайте, що вони обов’язково є і всередині організму. Якщо на язику з’являються білі нитки, він біліє від слизу, то в організмі є грибкове ураження як ротової порожнини, так і шлунку. В цьому випадку можна застосувати настоянку подрібнених коренів: 1 ст. л. на склянку горілки, вживати по 2-3 краплини, не більше.

Бузину трав’янисту вважають отруйною, тому не перебільшуйте дозу. Будьте також обережні в застосуванні квітів і ягід.

У ягодах бузини є багато винної, яблучної і оцтової кислоти, є цукри (глюкоза і фруктоза), дубильні речовини, барвники, аскорбінова кислота (25 мг% ), глікозид. З них виробляють дуже гарний барвник: одною чайною ложкою або навіть половинкою можна зафарбувати, скажімо, напій у приємний рожевий колір або довести його до червоного.

З бузини трав’янистої з давніх давен варили варення, щоб лікувати цукровий діабет. Ягоди довго виварювали, випарювали, допоки не зникав неприємний запах. Інколи додавали трохи цукру в якості консерванту, але і без цукру варення не зіпсується, бо в ягодах достатньо речовин, які пригнічують всі грибки і бактерії. Приймати варення по пів чайної ложки на день, можна додавати до чаю або ж розводити у склянці окропу. Коли настоїться, прочахне по 1 ст. л. додавати до чаю або ліків. Підшлункова залоза дуже добре реагує на цю рослину.

З чорної бузини квіти застосовуємо як ліки для сечостатевої системи. А ще ними навесні виганяють всі застої, які є в організмі. Так само застосовуємо і бузину трав’янисту. Як сечогінний засіб її використовують при запаленні нирок (гломерулонефриті, пієлонефриті, нефролітіазі), асциті, спричиненому захворюванням нирок, при випоті в черевну порожнину і серцеву сумку (ексудативному перикардиті). Ефективно лікуються і різні хвороби сечового міхура.

Іноді беремо молоде листячко бузини трав’янистої, яке тільки з’явилось. Половину або третину листочка заварити 0,5 л окропу, настояти і вживати по пів склянки від застою в кишківнику. Бузина почистить кишківник, прибере всі ті завали, які в ньому накопичились. Коли живіт великий, дихати важко, а від послаблюючих таблеток ніякого результату, листочок допоможе - перистальтика налагодиться, і все нечисте, застояне, брудне вийде з організму.

Якщо зібрати ягоди, корінь, листочки з квітами бузини трав’янистої ви не маєте можливості, до ваших послуг фітокомпозиції «Зеленої планети Земної». Лікує грибкові ураження, починаючи від ротової порожнини і закінчуючи п’ятами і нігтями, цілющий засіб МІЦЕТАН. Ті грибки, що на шкірі, віддзеркалюють внутрішній стан організму. Мікози можуть уразити будь-який орган людини і цим дуже небезпечні.

А щоб нігтеїда не з’їдала й не псувала ваші гарні нігті скористайтесь зовнішньою фітокомпозицією ОНІХОЛІК.

Залиште свій коментар
Коментарі
12.09.2023 1:46
НІГТЬОВИЙ грибок турбує та ...таргани!

Як поратися  з тарганами?? Сморід йде від квіточок? А в мене - коріння. Як з ними