Каланхое — рослина-живородка

30 березня 2023 р.

Люди продовжують свій вік, народжуючи дітей, так само продовжують рід тварини і птахи. Більшість рослин поширюється насінням, деякі вегетативно — корінцями, пагінцями, гілочками… А є й такі, що приводять у світ живих рослинок-діток! От, наприклад, як каланхое — справжнє диво з підвіконня.

Каланхое налічують понад 200 видів. Більшість їх походить з Південної Африки і Мадагаскару. У домашніх умовах розводять 4-5 видів, частіше ті, які цвітуть. А для лікування нарівні застосовують каланхое перисте та каланхое Дайгремонта. Їх і називають живородками: у неглибоких листкових зарубинках спочатку з’являються два невеличкі листочки, невдовзі вже видніються корінці, і «дитя» стає готовим до самостійного життя!

Коли в когось з сім’ї з’явився нежить, потрібно взяти половину листочка, вичавити 1-2 краплі соку і закрапати у ніс. Від соку, який має сильну подразнюючу дію, людина починає густо і весело пчихати. Зате нежить можна вилікувати за пару годин. Соком лікують також тонзиліт (запалені миґдалики), ларингіт, фарингіт — запалення ротової порожнини загалом. Радимо скористатись і тим, у кого кровоточать ясна, розхитуються зуби від пародонтозу.

Каланхое лікує опіки та обмороження. Лежачих хворих сік каланхое порятує від пролежнів — це найефективніший засіб у домашніх умовах. Піддаються лікуванню і рани, що важко заживають і почали гноїтися.

І дивина, та сік каланхое має здатність відновлювати омертвілі тканини. Жоден хімічний засіб цього не може, а каланхое має таку силу! Тому його сік застосовували для лікування хворих з початковою стадією гангрени.

Сік свіжого листя застосовують від кровотеч із ран, гнійної висипки, екземи, фурункульозу, чиряків. Жінкам тампони з соком каланхое допоможуть впоратись з ерозією шийки матки. А породіллі лікують ним тріщини на сосках. Після годування двома підігрітими краплями соку треба змащувати соски; за 5-6 днів тріщини на них зникнуть.

Каланхое-живородка цінна і тим, що здатна лікувати туберкульоз: вживати двічі на день після їди пів чайної ложки соку з водою (1:3).

У разі запалення кон’юнктиви очей візьміть сік каланхое, розведіть водою 1:1, змочіть тампон і прикладайте до очей 3-4 рази на день. При задавненій формі — 5-6 раз.

Настоянка свіжого листя каланхое добре допоможе за варикозного розширення вен: 2 ст. л. подрібненого листя залити 0,5 л горілки, настоювати 10 днів (щодня необхідно збовтувати). Кінчиками пальців, змоченими у настоянці, змащувати знизу догори хворі ноги, і результат не забариться!

Цілющу силу каланхое відкрили ще у давні часи, коли успішно лікували бешиху, користаючись його протизапальними, бактерицидними, ранозагоювальними, репаративними властивостями.

З допомогою каланхое відновлюють і печінку, пошкоджену вірусом гепатиту С. На основі цієї рослини в «Зеленій планеті Земної» створений фітозасіб ГЕПАТИН, який успішно застосовують для лікування хворих на гепатит, яких лікарі вважають безнадійними.

Залиште свій коментар