Квітневі поради

17 квітня 2025 р.

Навесні природа швидко позбувається сплячого, відпочинкового стану. Їй вистачає і короткого сонечка, головне, що воно вже гріє, і запасених вітамінів, полісахаридів, з яких рослина дістає енергію, мінералів, які розчиняються водою зі снігу.

 

Люди ж за зиму, навпаки, позбуваються запасів вітамінів, енергії, сил фізичних і психічних, а з ними гарного самопочуття і настрою. Якщо весну хтось зустрічає не в кращому стані, як цьому зарадити, додати сил і енергії? Бо ж навесні ми дійсно потребуємо здоров’я: в цей час йде друга хвиля грипу та ГРВІ, загострюються хронічні хвороби.

За зиму людина трохи залінувалась, мало рухалась, мало вживала живої їжі, що дає багато вітамінів, мінеральних солей, кислот, біоактивних речовин. Натомість, організм отримував більше важкої, жирної, консервованої, нездорової їжі.

Дуже добре, що є пости, під час яких можна очистити організм від наслідків тієї важкої їжі; дати перепочити печінці, ниркам, які повинні були знешкодити і вивести токсини; завдяки рослинній їжі дати тілу всю гаму речовин, які роблять людину щасливою і здатною протистояти хворобам.

Щоб допомогти ниркам і печінці, які уражені токсинами, гепатитом, запаленням, добре вживати продукти, що містять незамінну амінокислоту метіонін. Її багато в яловичині, курятині, лососі (550 мг на 100 г сирого м’яса). Але у піст треба скористатись пісними джерелами метіоніну: конопляним насінням чи бразильським горіхом (1000 мг на 100 г), кунжутом, соєю (550 мг), вівсом, арахісом (до 300 мг), волоськими горіхами, горохом (240 мг), цільнозерновим борошном (220 мг).

Ревматизм, артрит, артроз часто загострюються навесні. Люди кажуть, що ноги болять, стали важкі, що ходити не можуть. Їм в поміч є верба: 1 ч. л. кори заварити склянкою окропу, пити по 1–2 ст. л. на день перед їдою. Якщо біль сильний, вживати частіше і по 4 ст. л.

Верба — то спасіння і для тих, у кого болить поперек, коліна, ноги тягне, печуть підошви через подагричні солі. Від подагри я завжди раджу і такий рецепт: 2 частини листя смородини, 2 частини листя суниці (лісової чи домашньої), 1 частина споришу — скоро він застеле нам усі доріжки. Зробити суміш, брати 1 ст. л. суміші на склянку окропу, заварювати і вживати по чверті склянки. Якщо солей багато і вони виходять з болем, то краще брати менше: 1 ч. л.

Верба і ниркам допомагає. Є у ній і гіркота, що тонізує шлунок, підтягує його — і їжа перетравлюється краще, і печінці легше, і жовч добре виробляється і виділяється.

Тим, хто перехворів восени чи взимку на грип, ковід, пневмонію, бронхіт та досі має застій у дихальній системі, труднощі з диханням, а через нестачу кисню біль у м’язах, я пропоную дихати так, щоб діафрагма активно рухалась, а грудна клітка розширювалась в сторони, тобто, набирати повні легені кисню, дихати глибоко.

Сироп із сосни, ялиці, ялини дуже допомагає усунути запалення, видалити мокротиння з легень і бронхів. Треба назбирати зеленої глиці, подрібнити, пересипати цукром і потім цей сироп вживати. Багато інших рецептів ви знайдете на сайті, в ютубі, фейсбуці «Зеленої планети Земної», в моїй брошурі «Легені — це життя». Засоби з цілющих рослин допоможуть вам вийти із постковідого стану, легко дихати після перенесеного грипу та застуди, наснажувати весь організм киснем, дати серцю, судинам і мозку відпочинок.

Не забувайте, що віруси та бактерії на нас чатують і навесні. Як тільки відчули, що починається застуда чи грип, треба починати лікування, аби інфекція не пішла далі у дихальні шляхи. В кожному домі є цибуля: потерли її на терці, взяли 1 ст. л. або й менше, додали 0,5 ч. л. солі, добре перемішали і заклали у ніздрі. Або ж можна зробити турундочки, змочити їх у цибулевій суміші і поставити в ніс. І не треба боятись цієї процедури — не пече ніде, не болить.

Не забувайте і про перші дикі їстівні рослини (кропиву, кульбабу, медунку, грицики, зірочник, пшінку, подорожник, розхідник, цикорій, черемшу, яглицю), користь яких для здоров’я дійсно важко переоцінити: по листочку, по квіточці з кожного виду до їжі доповнять раціон і звичайними, і унікальними біоактивними речовинами.

Отак проведемо весну і зустрінемо літо — здорові і налаштовані на краще!

Залиште свій коментар