Лікує вишня

22 липня 2021 р.

ЛІКУЄ ВИШНЯ

Літо в розпалі, а отже настав ягідний сезон – час, коли дари садів, лісів допоможуть кожному з нас зміцнити здоров’я.

Сьогоднішня наша розмова про смачну, соковиту і водночас дуже цілющу вишню. Про плід вишні і про дерево загалом.

В Україні це дерево – вишню звичайну (Cerasus vulgaris) - завжди шанували. Про нього складено чимало пісень. Знали українці, що вишня – чудові ліки, і зверталися до неї впродовж року. Бо всі частини дерева мають багатий склад біологічно активних речовин. Тож вишнею лікувалися, а щонайперше вживали для профілактики захворювань. Отже, якщо у вашому садочку росте вишня, то вміло і вчасно користуючись нею, можна запобігти багатьом недугам. І в цьому допомагатиме усе дерево: молоді пагони, плоди, плодоніжки, листя, гілочки і навіть глей.

Плоди вишні – від недокрів’я,

     гельмінтів, ревматизму

     Однак зараз пора стиглих вишень. Тож зміцнюйте здоров’я цими смачними плодами. А вони у багатьох випадках прийдуть вам на допомогу. Утім, не втомлююсь нагадувати вам: коли збираєте вишні, не полінуйтеся зібрати й трохи листя, і не викидайте плодоніжки – усе знадобиться в профілактиці та лікуванні недуг.

Плоди вишні поліпшують апетит і травлення, усувають запалення дихальних шляхів, зміцнюють увесь організм. Особливо потрібні вишні тим людям, які страждають од недокрів’я. Водночас  свіжа ягода є й ефективним послаблювальним засобом.

Лікують вишнями від забруднення організму, як дітей, так і дорослих, гельмінтами (глистних інвазій).

Вишні від гельмінтів

Для цього сім днів поспіль, вранці натщесерце з’їдати по склянці вишень (дорослим і підліткам), маленьким дітям – по півсклянки.

Вишня покращує апетит як у дітей, так і у дорослих. Якщо запалений кишківник і там уторилася хвороботворна бактерія (навіть дизентерійна), то з нею успішно справиться сік вишні.  Вишня вправно регулює діяльність кишківника. Допомагає у разі застудних захворювань.

Висушена на зиму вишня зберігає всі свої лікувальні властивості, залишається повноцінним її хімічний склад. Власне  висушена вишня (і наші бабусі знали це)  дуже добре заспокоює нервову систему, усуває судоми (адже до її складу входить магній).

Допоможуть вишні й тим, хто страждає від ревматизму, від інших захворювань опорно-рухового апарату.

Вишні від ревматизму

У вишневий сезон щоранку з’їдати склянку вишень і запивати склянкою молока.

Суглоби можна продовжити лікувати й восени та взимку вже сушеними вишнями, або навіть варенням з вишень. Якщо використовується варення, то потрібно

щоранку натщесерце вживати дві столові ложки вишень із варення (без сиропу), запиваючи склянкою молока.

А коли починають боліти суглоби у разі застуди, то таку процедуру можна робити й двічі на день.

2.

Плодоніжки вишні допоможуть лікувати

нирково-кам’яну хворобу,

        набряки, хворі суглоби

Додам, що хворі суглоби можна лікувати й ліками із плодоніжок вишні. Отже не викидайте їх, коли зриваєте вишні, а засушіть і до наступного врожаю матимете чудові ліки. А вони допоможуть також і від багатьох інших недуг.

Мають сечогінні і в’яжучі властивості. Тобто, якщо хворі нирки, є набряки (а ниркові набряки щонайперше з’являються на обличчі), то треба вживати ліки із плодоніжок вишні. Лікують шлунок і налагоджують функцію кишківника. Допомагають лікувати печінку після хвороби Боткіна. Звертаються до плодоніжок і листя вишні не тільки люди, у яких хвора печінка, а й уражена підшлункова залоза, у кого цукровий діабет. Для лікування усіх цих недуг ліки готувати легко.

Ліки із плодоніжок вишні (вишневі чаї)

     Чайну ложку подрібнених плодоніжок вишні залити склянкою окропу, дати настоятися півгодини. Пити по чверті склянки чотири рази на день.

 Плодоніжки вишні лікують не  тільки нирки,  навіть

нирковокам’яну хворобу. Тобто, вони не дають утворюватися камінцям у нирках та сечовому міхурі. Лікуючи нирки вишневі чаї не дають можливості розвиватися захворюванням суглобів і, зокрема, такій тяжкій хворобі як поліартрит.

У разі кровотеч  (у  дітей – носових, у жінок – маточних) наші пращури готували ліки із плодоніжок вишні та листя (1:1). Чайну ложку суміші заливали склянкою окропу, давали настоятися. Пили по чверті склянки чотири рази на день.

Із плодоніжок вишні можна приготувати ліки від проносів.

Ліки від проносів

Чайну ложку подрібнених плодоніжок вишні залити склянкою окропу, нагрівати в киплячій воді на водяній бані 15 хвилин. Пити по столовій ложці чотири рази на день.

Плодоніжки вишень мами завжди збирають для того, щоб лікувати дітей, у яких слабий апетит, бліде обличчя із чорними півколами під очима. Їсти нічого, окрім цукерок, дитина не хоче. Це вказує на те, що у малюка є гельмінти. І плодоніжки допомагають вилікувати таке захворювання.  Вони тонізують шлунок, з’являється апетит, виганяють гельмінтів, чистять дитячий організм. Впродовж зими можна зробити три курси лікування. Готують ліки так, як вже сказала: чайну ложку подрібнених плодоніжок на склянку окропу.

Давати дитині  півсклянки вранці натщесерце і півсклянки ввечері перед сном. Можна до цього настою додавати трохи меду.  Курс лікування сім днів. А потім зробити перерву один тиждень – і далі продовжити лікування.

Тривале лікування вишнями, чи то плодами, чи плодоніжками, чи навіть гілками вишні може принести позитивний результат.

3.

Вишня лікує кишківник,

простатит та аденому простати

Відвар гілочок вишні з давніх-давен використовують для лікування кишківника. Особливо у разі діареї, проносів.

Дітям допомагає позбутися дисбактеріозу. Ви знаєте, що є таке захворювання, коли у дитини і печінка хвора, і шлунок, і кишківник запалений, дитина слабне, худне. То у такому разі можна давати дитині чай із гілочок вишні.

Людям літнього віку такий чай (із гілочок вишні) допоможе в лікуванні атонії кишківника. Тобто, якщо в кишківнику знижений тонус, немає моторної функції і він не працює – чи то внаслідок захворювання шлунка, підшлункової залози і печінки, чи то внаслідок того, що людина тривалий час вживала якийсь послаблювальний засіб, особливо траву сени. Кишківник розслабився, став лінивим і немає перистальтики. То вишня допоможе йому налагодити роботу кишківника, тонізує його і він виконуватиме свою функцію дуже справно.

Гілочки вишні  можемо брати тоді, коли формуємо крону дерева, коли видаляємо сосунці, які виснажують дерево. То ж ніколи не викидайте гілочок із вишень.

За спостереженнями лікарів «Зеленої планети»  немало чоловіків зцілилися вишнею від простатиту та аденоми простати. Бо ж вишня усуває запальні процеси не тільки у нирках а всієї сечостатевої системи. І простатити та початкову стадію аденоми, запальні процеси нирок, сечового міхура, сечовивідників, уретри дуже добре лікує чай із гілочок вишні. А приготувати його дуже легко.

Чай з гілочок вишні

Одну столову ложку подрібнених гілочок вишні залити склянкою окропу. Можна поставити на водяну баню і потримати 10-15 хвилин. А потім укутати й дати  настоятися годину, а то й дві.

Вживати по чверті склянки чотири рази на день.

Можна у таких випадках використовувати і настій плодоніжок (одна чайна ложка на склянку окропу).

Згадайте, як у дитинстві ми товкли листочок вишні і прикладали його до виразок. Особливо, коли були кровотечі, вишня дуже добре допомагала: через декілька хвилин кровотечі припинялися і рана швидко загоювалася.

Листя вишні має значно багатший хімічний склад, ніж ягоди. Кожна господиня, засолюючи огірки, помідори чи гриби обов’язково кладе до бочки (банки) й листя вишні. А воно віддає овочам у розсолі всі свої корисні речовини.

Відварами свіжого листя лікують хронічні коліти, атонію кишківника. Зварене в молоці листя вишні лікує печінку.

Ліки із листя вишні

Столову ложку подрібненого листя залити склянкою молока, варити на слабенькому вогні п’ять хвилин. Настояти двадцять хвилин. Процідити. Пити по чверті склянки чотири рази на день.

І самі плоди, а також чаї з плодоніжок, листя чи гілочок допомагають лікувати так звані червоні «родимки». Насправді ці червоні «висипи» - не родимки, а це означає, що під шкірою лопаються капіляри.  І лікувати їх вміє вишня

Усі вишневі ліки показані від подагри. Чай із вишні має дуже гарний колір. А який же він смачний, особливо, якщо його трохи підсолодити медом. З медом такий чай показаний усім, навіть людям, хворим на цукровий діабет.

Наші бабусі завжди готували компоти та узвари з вишень. Які вони були мудрі, адже такі компоти мають заспокійливу та протисудомну дію.

Тож не забудьте  насушити ягід із чудодійного дерева – вишні, тоді  зможете вживати компоти, відвари, узвари, чаї. Цілий рік, до нового врожаю. І будете здоровими.