Надзвичайна сосна

8 грудня 2022 р.

Так стрімко наближаються зимові свята! Треба поспішати приготувати подарунки, продумати різдвяне, новорічне меню — всіх привітати, нікого не забути. Ніхто в нас цього не вкраде, не змусить ходити сумними і похмурими!

 

І які ж свята бодай без гілочки лісової красуні! Ялинку ми вже пошанували своїм дописом, не залишимо без уваги і сосну.

В Україні багато соснових лісів — в них збираємо гриби, ягоди, трави. Навіть просто прогулятися, подихати цілющим повітрям тут добре. Сосновий аромат неповторний, а фітонциди сильніші ніж у цибулі й часникові. Недарма саме в сосновому лісі робили медичні заклади для лікування туберкульозу.

Принесіть додому гілочку сосни і поставте у воду, щоб по оселі розлився духмяний лісовий аромат. А коли хтось в родині занедужав на грип чи інше вірусне захворювання, треба запалити гілочку або покласти на розжарену пательню, і смоли з ефірними оліями зроблять свою справу — знищать всю інфекцію.

Були колись в сосновому лісі на світанку? На кожнісінькій зеленій голочці виблискують діамантами крапельки роси - вся сосна сяє, ніби діамантова прикраса. Хіба назвеш її «сосною звичайною»? Вона надзвичайна – і це чистісінька правда!

В сосновій глиці дуже багато вітаміну С, чимало каротину (провітаміну А), є вітамін К і вітамін молодості, гарного волосся, нігтів та шкіри — Е, міститься залізо (необхідне для крові), марганець (для очищення організму), мідь, бор, цинк, молібден, визначені дубильні речовини, гіркоти, флавоноїди, кумарини, ті ж таки ефірні олії та смоли... Зауважимо, що мікроелементів у сосні набагато більше, ніж в ялинці. З сосни видобувають скипидар, дьоготь, які лікують багато захворювань.

У зимовій хвої, котру збираємо після Нового року, та у весняній міститься вітамінів вдвічі більше, ніж влітку. Радимо з неї зробити вітамінний напій, щоб порятуватись від гіповітамінозу: закип’ятити воду, покласти туди глицю чи молоденькі гілочки сосни з розрахунку 1 частина на 5 частин води (наприклад, 200 г на 1 л) і варити 20 хв. Коли прочахне, додати трохи меду і вживати на здоров’я. Кожна клітина нашого організму отримає необхідні їй вітаміни, й імунітет буде набагато сильніший.

Для зміцнення імунітету можна зробити ще й ванну: 1-1,5 кг тоненьких гілочок або хвої сосни залити 5 л води і млоїти 30 хв. (тримати на маленькому вогні). Зробити відвар зранку, за день він добре настоїться, перед сном процідити і прийняти ванну. Спати після неї будете спокійно, нічого не болітиме. Шкіра виглядатиме молодою, без жодної зморшки. Робити ванни впродовж 7-10 днів, потім тиждень перерви, і за необхідності продовжити лікування.

Сосновою глицею лікують бронхіт, бронхіальну астму, туберкульоз легень, легеневий застій: 1 ч. л. глиці заварити як чай в склянці окропу, додати трохи меду і випити теплим.

Добре впливає сосна на сечостатеву систему, зокрема виводить з нирок те, що в них застоялось — солі, пісок, камінці. Оздоровлює серце і судини. Не оминає і тяжкі хвороби — онкологію сечовивідної системи (новоутворення в сечоводах, сечовому міхурі, у нирках) рак статевих органів чоловіків і жінок.

Навіть розсіяний склероз, про який офіційна медицина каже, що це невиліковне захворювання, сосна здатна подужати. Хвора людина ніби оживає, відновлюється від соснових ліків: не тремтять, не мерзнуть руки і ноги, покращується зір.

Ліки з сосни

3 ст. л. хвої ретельно подрібнити, залити 0,5 л води, довести до кипіння і млоїти не більше 7 хв., щоб краще збереглися вітаміни. Вкутати, настоювати з вечора до ранку. Випити впродовж дня. За 10 днів вже відчувається покращення. Коли захворювання тяжке, 10 днів пити настій, потім зробити перерву на 7-10 днів і далі продовжити лікування.

Внутрішнє лікування добре доповнюється зовнішнім. Як і для покращення імунітету, радимо ванни із сосни, щоб нормально працювала серцево-судинна система, нирки виконували очисну функцію і не підвищувався тиск, і найголовніше, щоб не боліло у спині, не мучив ревматизм так, що спати неможливо, не крутило подагричні суглоби, де повідкладалися солі сечової кислоти, начепивши на ноги людини безжальний «капкан».

За ці якості та багато інших наші пращури дуже шанували сосну, насаджували соснові ліси, вирощували навколо осель. Пам’ятаю, як ми в шкільні роки ходили садити сосну за селом, на наступний день поливали саджанці, щоб вони прийнялись і виросли.

От і ви посадіть неподалік оселі соснове деревце, виростіть, виплекайте його — а потім і голочок на ліки зможете в нього попросити і Новий Рік разом зустріти!

Залиште свій коментар