Надзвичайний розхідник

8 серпня 2022 р.

«Я лікую сім дірок у голові!» — так нам не зухвало, а цілком справедливо й обґрунтовано оголошує розхідник звичайний (Glechoma hederacea). Насправді — він надзвичайний! Бо дійсно лікує сім працездатних отворів у голові: очі, вуха, ніс (дві ніздрі) і рот.

Називають рослину по-різному: плющик, бо він плющовидний; котовник; собача м’ята, бо має м’ятний запах; будра. Але розхідник не ображається і робить свою справу. Виконує завдання від Бога! І росте майже всюди — по садах, в чагарниках, у лісах, по заростях, під тинами, на полях, уздовж доріг і в господинь на запущених городах. І цвіте дуже довго — від квітня до вересня.Заготовляють квітконосні гілочки, використовують їх свіжими або сушать в затінку.

Офіційна медицина не користується розхідником, бо не знає, не відає, ні як, ні коли збирати, ні як застосовувати, і багато від того втрачає. Власне, втрачають хворі люди, які потребують допомоги — ефективної і нешкідливої, на відміну від «хімії». Розхідник вважають отруйним, але в терапевтичних дозах він зовсім не шкідливий. Як і для всіх лікувальних засобів, передозування не бажане, може викликати пітливість і слинотечу, порушення серцевого ритму, набряк легень, подразнення нирок, травної системи, печінки, переривання вагітності.

Але нехай знайдуть серед хімічних препаратів такий, що міг би так активізувати травлення, стимулювати обмін речовин! Не має препарату з такими антисептичними, протизапальними, болетамувальними, кровоспинними, відхаркувальними і потогінними властивостями одночасно, які має розхідник.

Народна медицина розхідник використовує широко. Лікує органи дихання: фарингіти, ларингіти, хронічні бронхіти, бронхіальну астму, запалення легень, кашлюк.

А особливо ця рослина допомагає при неспецифічних хворобах печінки, коли вона збільшена, продукує мало жовчі, потерпає від токсинів. Як і тоді, коли є хвороби селезінки, камені чи пісок в нирках, сечовому міхурі, цистит.

Для прийому всередину готують настій: 1 ч. л. сухої трави розхідника на 1 склянку окропу, настояти, приймати по чверті склянки 4 рази на добу.

Весною молоді листочки розхідника додають до салатів, для ароматизації до супів, соусів.

Як зовнішньому засобу — йому ціни немає! Розхідник використовують для компресів при фурункулах, гнійних набряках, запаленні суглобів, вивихах, переломах кісток, для промивань ран, примочок при опіках: 1 ст. л. сухої трави настоюють у склянці окропу. Як тонізуючий засіб настій додають до ванн після виснажливих хвороб.

Потовчене свіже листя розхідника прикладають до наривів. Міцна настоянка допомагає від корости.

Розчин двох крапель вичавленого соку розхідника в 1 ст. л. кип’яченої води закрапують в ніс, очі. Він усуне кон’юктивіт, блефарит, сльозотечу, нежить.

А головне, розхідником можна користуватись і навесні, і влітку, і восени — аж до морозів і снігу...

Залиште свій коментар