«Нечаєвські помічні рослини»

3 грудня 2022 р.

На свято Успіння Святої Богородиці після служби в церкві заїхали провідати родину Михайла Михайловича Нечая — відомого карпатського мольфара. Схиляюсь перед пам’яттю цієї видатної людини, визначної не тільки для України, а й всього світу, завжди рада бачити в доброму здоров’ї його дружину.

Колись Михайло Михайлович врятував мені життя. А скільки зробив добра людям, державі нашій, можновладцям! Проте жив у скромній хатинці, а навколо — багато цікавих рослин. Так і хочеться їх назвати — «нечаєвські помічні рослини».

Серед них свербіжниця польова, Knautiaarvensis. Є багато рослин, які очищають кров — з них в «Зеленій планеті Земної» робимо фітокомпозицію ГЕМОСАН. Свербіжниця очищає не лише кров, вона очищає кожен орган, ніби стоїть на сторожі метаболічного обміну, захищаючи від порушень, від всього зайвого, нечистого, нездорового, що, наприклад,  або потрапило в організм, або органи перестали працювати нормально, не очищаються, в них накопичуються токсини. Майже кожен орган свербіжниця може очистити.

Дуже добре працює для легеневої системи, коли є проблема в бронхах, легенях: назбиралось багато слизу, бруду, гною. Попивши чай з цієї гарної рослинки, людина починає кашляти, і викашлює все нечисте, що накопичилось в дихальній системі. Подібну дію має фітокомпозиція ЛЕГЕНЕВИЙ БАЛЬЗАМ

Свербіжниця усуває застій у сечовивідній системі: добре діє на нирки (для яких маємо фітокомпозицію НЕФРОЛІК), сечовий міхур. Можна застосовувати від пієлонефриту, гломерулонефриту, в разі запальних процесів всієї сечостатевої системи, зокрема сечового міхура. Сечові камінці рослина не подрібнює, а от пісочок з нирок вивести може.

Оздоровлює також статеву систему — дітородні органи у жінки, якщо там зібрались якісь шкідливі речовини. Всі токсини з сечостатевої системи виходять із сечею.

Свербіжниця також «відчуває» і застій у травній системі: потрапили шкідливі речовини, несвіжі продукти, накопичились токсини. Наприклад, погано працює шлунок, а печінка не може вчасно вивести, нейтралізувати продукти обміну. Буває так, що печінка постраждала від хвороби Боткіна абощо і не може як належить виводити хімічні ліки, зокрема залишки антибіотиків або інших препаратів. Трава допомагає печінці виконувати очисну функцію, працювати потужніше.

А чому наші пращури назвали рослину свербіжницею? Бо часто все зайве, шкідливе, непотрібне виходить з організму на шкіру: виникає висипка, гнійнички, алергічні подразнення. Як правило, воно дуже свербить!

З коростою ще гірше — коростяні кліщі пересуваються в шкірі, по судинах, лімфатичних протоках і особливо надвечір відчувається сильний свербіж. В народі жартують, що це «приємна» хвороба — почухав і ще хочеться. Та воно не до жартів, коли виникають, а згодом лопають коростяні прищики, коли між пальцями мокріє, пече, свербить по всьому тілу.

В такому випадку свербіжниця виступає не лише внутрішнім очисним засобом, а й зовнішнім: 2 ст. л. подрібненої трави на 0,5 л води, варити 5 хв., дати охолонути і протирати шкіру. Відвар приємний, не пекучий і не болючий, не подразнюючий, без усілякої хімії. Лагідна рожева квітка успішно нищить коростяного кліща і рятує людину від свербежу. Від коростяного кліща й свербежу на шкірі радимо також зовнішні засоби «Зеленої планети Земної» СЕПТОДЕРМ і САНАТ.

А тепер про рослину, яка лікує «неприємну хворобу», тобто геморой. Геморой ніби не така страшна хвороба, але ж неприємна, болюча і має ускладнення — парапроктити, тріщини тощо. Ускладнення виникають, якщо геморой не змогли вилікувати.

Рослина називається вовчуг польовий, Ononisarvensis— вона приємна, м’яка, гладенька, тільки має трохи смоли, яка липне до рук. Є ще вовчуг колючий, Ononisspinosa— той справді з колючками. На полонині, де росте вовчуг, ми нещодавно збирали буквицю — зараз вона скошена, все пішло в копички. Але трави вже почали знов відростати. Серед них і ця помічна від геморою травичка.

Передусім, вовчуг зміцнює стінки венозних судин, щоб вони не розширювались, і не утворювались гемороїдальні вузли. А вузли, до речі, утворюються і запалюються, коли дефекації складні, є закрепи. В той момент, коли людина тужиться, і травмуються стінки судин.

Є чимало інших рослин, помічних від геморою. В «Зеленій планеті Земної» з них робимо фітокомпозицію ВЕНОЛІК. ВЕНОЛІК допоможе зміцнити стінки судин, нормалізувати формулу крові, її консистенцію (кров не буде згущена), таким чином вилікує геморой і попередить ускладнення. От тільки під час лікування не можна вживати солодощів і «швидких» вуглеводів загалом. Принагідно нагадаю також про свічки від геморою РЕКТОЛІК і фітокомпозицію АНУСАН від тріщин. Комплексне лікування цими засобами допоможе одужати будь-якій людині.

А тепер з полонин спустимось у висохле річище. Навесні тут була велика повінь, а нині бачимо тільки сухе каміння, і серед нього росте шавлія липка, або залозиста, Salvia glutinosa. Це багаторічна рослина 50–130 см заввишки. Верхівка стебла липка від численних залозистих волосків. Листки серцевидні з довгими черешками. Має чималі жовті квіти. В румунській народній медицині нею лікували запалення, травми і легкі інфекції. Наукові дослідження доводять, що дія рослини подібна до інших видів роду шавлія, тобто вона виявляє антиоксидантну, протизапальну, цукрознижувальну дію, має також певний негативний вплив на ракові клітини.

На диво бачу тут серед пожухлих трав і черсак лісовий (ворсянка сукновальна, або рожева, в народі — «суконниця», «черсак»),Dipsacus fullonum. Навіть не думала, що вона тут росте. Має рожеву і духмяну квітку, але на ліки збирають вже засохлі шишковидні суцвіття. Рослину цю називають інколи водосбором (як і ті оксамитки, що ростуть в квітниках). Коли іде дощ, в її суцвіття набирається багато води і якийсь час там утримується. Таким чином черсак рятується від посухи і виживає.

Раніше цю цікаву рослину використовували на суконних фабриках, звідси й «ворсянка сукновальна». Нанизували висохлі колючі суцвіття рядком на якусь основу і вичісували вовну для сукна. Черсак не тільки збирали природі, ще й вирощували. Він був важливою технічною рослиною, допоки не змінилась технологія.

Хоч рослина цілюща, про неї відомо небагато. Українська народна медицина випробовувала її для лікування цукрового діабету (дуже добре допомагає навіть один її «реп’ях»), захворювань печінки, а ще від онкології внутрішніх органів.

Переповідають про випадок, коли жінка захворіла на рак шлунка. Чоловік довго шукав трави — хотів допомогти своїй дружині. Почув перекази, що передавались з покоління в покоління, ніби черсак добре лікує онкологію і шлунка, і підшлункової залози. Коли чоловік знайшов рослину, був страшенний дощ, він узяв колючих цих шишок, і вдома вичавив з них воду. Потрошку і не часто давав жінці цей настій: спочатку по чайній ложці, потім по столовій. Побачив, що йде на користь. З часом таки поставив дружину на ноги.

В народній медицині як протизапальний засіб і той, що стимулює центральну нервову систему, відвар трави і настій з коренів черсака радять пити від туберкульозу та інших легеневих хвороб. Знеболювальні, сечогінні, протизапальні властивості рослини використовують для оздоровлення сечостатевої системи, лікування ревматизму і подагри.

Зовнішньо настій і відвар черсака застосовують від екземи, дерматозу, псоріазу та інших захворювань шкіри. Настоянка коріння або трави вважається дієвим засобом від тріщин на шкірі та слизовій, є болезаспокійливим при ревматизмі і подагрі. Ванну з відваром черсака цілителі радять в разі артриту.

В природі є багато видів дивини: зараз ми знайшли дивину прегарну, Verbascumspeciosum. А неподалік — чимала розеткадивини ведмежої, Verbascumthapsus,в народі «ведмеже вухо». Ця дивина тільки набирає силу, щоб в наступному році навесні вирости і розквітнути влітку, подарувати людям свою цілющу силу.

Дивина допомагає від невралгії, гастриту (1 ст. л. квітів на склянку окропу, вживати по чверті склянки 4 рази на день до їди), кашлю, бронхіту, трахеїту, бронхіальної астми, тяжких запальних легеневих процесів, які не виліковуються іншими засобами (1 ст. л. квітів на склянку окропу, настоювати 20-25 хв., допоки прочахне і слиз перейде в настій, вживати по 1 ст. л. кожні 3 год.). Дивина чудово лікує всі слизові оболонки організму: в кишківнику, шлунку, горлі, бронхах; гоїть рани, опіки, обмороження на шкірі. Припарки з квітів прикладали до болючих суглобів, з трави робили ванночки від геморою (4 жмені свіжих квітів на 5 л окропу).

Серед багатьох дивовижних рослин, які оселились фактично на дні ріки, знаходимо і нетребу звичайну, Xanthiumstrumarium. Квітів зараз немає, зате є реп’яшки. Поки молоденькі, то не колючі, а коли постаріють — і доторкнутись не можна. Щоправда, вони самі чіпляються до усіх, хто тут ходить: кіз, корів, овець, — і розповсюджуються по всіх усюдах.

Ця рослина дуже потрібна усім нам, особливо після Чорнобильської катастрофи. Тоді постраждалим людям радили йодисті продукти, давали хімічні препарати йоду. А ця рослина, якби могла, то сказала б, що не треба того хімічного йоду, подивіться, яка кількість міститься в мені природних йодистих сполук!

Можете й самі побачити, як багато йоду міститься в нетребі. На це вказують численні темні рисочки на стеблі, дуже багато йоду в листі і реп’яшках. Листочки пахнуть дуже добре, хочеться їх нюхати, вдихати цей цілющий аромат.

«Зелена планета Земної» з нетреби виготовляє ліки, які дають «живий» йод організму людей: СТРУМІН і НОРМОСТРУМ. Ці фітокомпозиції відновлюють функцію щитовидної залози.

Ми розказали тільки про невелику частину «нечаєвських помічних рослин», що ростуть навколо його хатини в Карпатах. Будемо дізнаватись про них більше і вчитися використовувати правильно, аби бути здоровими.

Залиште свій коментар
Коментарі
11.08.2023 0:11
Олена

Корисна і цікава інформація. Дякую