RSS

Новини

16 травня 2022 р.
Не поспішайте в ліс
Кожен рік з настанням весни й до пізньої осені кличу прихильників «Зеленої планети Земної» на природу. Для цього розказую про різні рослини, показую їх, щоб всі добре їх вивчили. Але нині не можу закликати вас піти до лісу, на луки чи в поле, бо в країні війна, і це може бути небезпечно. Настане мир в Україні, — будемо ходити босими ногами по росі! Але треба трохи зачекати. А зараз прошу покладатись на «Зелену планету Земної». Напевне з-понад ста п’ятдесяти фітокомпозицій знайдеться та, що допоможе повернути ваше здоров’я.
9 травня 2022 р.
Хронічна втома і слабкість
Кожна людина має жити довго, щоб здійснити все те, про що мріяла, досягнути омріяної мети. Для цього треба мати міцне здоров’я. Та інколи ми відчуваємо, що не вистачає сил навіть на повсякденне життя: роботу, побутові, поточні справи. Життя не лише не дарує задоволення, а стає обтяжливим.
5 травня 2022 р.
Тендітна і сильна
Березу використовували українські народні цілителі століттями, а можливо, й тисячоліттями. Наші предки були дуже спостережливими і звісно ж, не могли пройти повз таке помітне і помічне дерево. Але чи знаємо ми про неї хоча б стільки, скільки знали вони?
4 травня 2022 р.
Кінський часник черешковий
Назвали так рослину за запах часнику, який властивий всім її частинам: варто розтерти в пальцях листочок і ви його почуєте. Деякі народні назви теж пов'язані з цією оcобливістю рослини: часничниця, гулявник часниковий, а ще підгачник, кропива дурна. А означення «кінський» в назві виникло тому, що навесні, ще до початку цвітіння рослини у квітні, коні з задоволенням її поїдають.
2 травня 2022 р.
Дуже лікарська кульбаба
Її знають усі українці, від малого до великого. Маленькі чудові суцвіття-сонечка — радість для дітей та дорослих. Хто з нас не плів віночки з цих жовтих квіточок або не дмухав щосили на сріблясту кульку, намагаючись підняти в повітря всі парашутики разом!
28 квітня 2022 р.
Головний біль і пухлини головного мозку
До половини пухлин головного мозку супроводжуються болем, характер якого залежить від типу і розташування пухлини. Біль може бути сильнішим вранці, розпираючим, нехарактерним — якого у людини раніше не було. Варто звернути увагу на прогресуючий постійний біль, який не схожий на мігрень; біль під час тренування, кашлю або зміни положення тіла, який на своєму піку супроводжується блюванням або неврологічними симптомами: судомами, поколюванням чи паралічем рук і ніг, зазвичай, на одній стороні тіла.
26 квітня 2022 р.
Різновид хондрозу
Пані Ольга із Коростеня нарікає на лікаря. Звернулась із болем в області печінки та живота. До всього ще й закрепи турбують. А лікар-терапевт, правда він дуже в літах, сказав, що потрібно лікувати остеохондроз. І це зовсім не смішно.
26 квітня 2022 р.
«Плаксиві» очі
«Очі мої, очі мої!», — хочеться сказати, коли мимоволі течуть сльози з очей. Хустинку не випускаю з рук, вона мокра завжди. Була у лікаря — нічим не допоміг, порадив звернутися в «Зелену планету Земної». Яка це може бути причина, що я вже півроку страждаю від цієї неспинної сльозотечі? — бідкається пані Тамара.
25 квітня 2022 р.
У ліс по медунку
В Україні зростає 6 видів медунки, три з них застосовуються в народній медицині: медунка лікарська (Pulmonaria officinalis) і медунка темна (Pulmonaria obscura) подібні як у ботанічному плані, так і за лікувальними властивостями, медунка м’якенька (Pulmonaria mollis) замість жорсткого має оксамитове опушення.
25 квітня 2022 р.
Не поспішайте оперувати аденоїди
Аденоїдне розростання — так кажуть лікарі про дефектні зміни в глотковому мигдалику. Частіше це порушення зустрічається у дітей від 3 до 10 років.