Облисіння та випадіння волосся

12 грудня 2022 р.

Причини випадіння волосся різноманітні: нестача мінералів, вітамінів, амінокислот; нестача гормонів щитовидної залози, порушення функції підшлункової залози, гіпофізу, надниркових залоз; дисбаланс статевих гормонів; імунні порушення; отруєння, побічна дія ліків; стрес (психічне або фізичне потрясіння); інфекційні хвороби (стригучий лишай, грибкові хвороби). Раптова втрата волосся може свідчити про серйозне захворювання, тому необхідно звернутись до лікаря для обстеження.

 

У чоловіків полисіння часто починається ще в молодому або середньому віці, у жінок частіше з початком клімаксу, але буває після пологів, в разі нестачі поживних речовин. Втрата волосся за чоловічим типом, або андрогенна алопеція, пов’язана з гормонами. Цікаво, що самці шимпанзе так само схильні до облисіння, як і чоловіки. Це ще раз свідчить про те, що ми дуже близькі родичі.

Відповідальний за це дігідротестостерон, що чомусь призводить до погіршення живлення волосяних цибулинок, відбувається ніби їх спазмування, закриття. Цей же гормон, навпаки, сприяє росту волосся на тулубі і кінцівках.

Такому гормональному облисінню можна завадити, особливо на ранньому етапі. Обирають рослини, які мають подразнювальну дію: цибулю, часник, перець чилі. Соком чи кашкою з цибулі, часнику обробляють волосисту частину голови. А зі спиртових настоянок перцю стручкового, арніки, глоду, взятих порівну, з додаванням рицинової олії вийде засіб, який втирають в шкіру там, де втрачається волосся. Відбувається приплив крові до шкіри голови, крім того, цибуля і часник є джерелом вітамінів, мінералів, біологічно активних речовин. Лікування має тривати щонайменше три місяці, щоб побачити перші результати.

Фітозасіб «Зеленої планети Земної» САНАТ впливає на шкіру голови схожим чином: розширює капіляри, що викликає приплив крові до волосяних цибулин. Це покращує їхнє живлення і сприяє відновленню росту волосся. Засіб лікує гніздове полисіння, випадіння і порушення трофіки волосся. Флакон із САНАТОМ треба зігріти в руці, збовтати, втирати пучечками пальців в полисілі ділянки шкіри 2 рази на тиждень: звечора втерти ліки, а вранці помити голову.Півтори-дві хвилини пектиме шкіру, в цей час треба її промасажувати.

Гарбузова олія є дієвою проти гормонального випадіння волосся. Ефекту вдається досягти при помірних стадіях облисіння, проте досить суттєвого. За пів року вживання всередину гарбузової олії у піддослідних чоловіків на 40% збільшилась кількість волосся. Злегка теплу олію також 1-2 рази на тиждень наносити на шкіру голови на пів години або й кілька годин.

Крім того, добре проводити механічну стимуляцію шкіри голови, наприклад, валиком з дуже дрібними голочками, який прокачують по голові раз на тиждень. Можливо, схоже діє кропива: жалить шкіру, виділяє кислоти, чим стимулює волосяні цибулинки. От тільки треба набратися сміливості, щоб шмагати себе по голові пекучою рослиною.

Рицинова олія теж стимулює волосяні цибулинки, прискорює регенерацію епідермісу: теплу олію втерти в шкіру голови (але не на волосся), обгорнути плівкою та рушником на 30 хв. Для змивання нанесіть бальзам для волосся на 2 хв., а потім вимийте шампунем. Робити щотижня. Олія діє й на вії та брови.

Часто випадає волосся у зв’язку з нестачею вітамінів групи В і Е, заліза, цинку, магнію, йоду, метіоніну. Нестача вітамінів і мінералів діє прямо і через порушення роботи щитовидної, підшлункової, статевих залоз. Негаразди у травній системі також можуть бути причиною алопеції.

Ось чому ми в «Зеленій планеті Земної» радимо від облисіння чи розрідження волосся цілий комплекс фітокомпозицій: НОРМОСТРУМ, ДІАМАНТ, АЛОПІН, після їди ЗОЛОТНИК; зовнішньо через день або через два дні на третій САНАТ. Вже через 2-3 тижні з’являється пушок, а потім і волосся. Харчування радимо змінити так, щоб воно давало більше вітамінів, різноманітних мінералів. Організм треба забезпечити йодом і селеном для щитовидної залози. Не вживати цукор, бо то отрута для підшлункової.

Часто причиною себорейного дерматиту (лупа, витончення і розрідження волосся) є цукровий діабет. В цій хворобі поєднані порушення гормональної і травної систем. Призначаємо ГЕПАХОЛ, ГАСТРОТОН, ДІАМАНТ, АЛОПІН, після їди ЗОЛОТНИК, зовні САНАТ.

Паразитарне забруднення призводить також до розрідження волосся і навіть до посивіння. В разі грибкового ураження шкіра свербить, бувають гнійники чи ерозії. В такому разі голову треба змазати соком мандарина на 30 хв., потім помити голову й ополоснути відваром шкірки 1 граната у 1 л води. Робити так кожен третій день. У «Зеленій планеті» є фітокомпозиціяміцетан, яка лікує грибкові ураження.

В українських жінок завжди були гарні коси, бо мили вони їх у травах, травами ополіскували, травами лікували від лупи.

Від любистку волосся стає блискучим, міцним: 2 ст. л. любистку залити 1 л окропу, настояти 40 хв., ополіскувати волосся. Із суміші злинки та любистку також роблять ополіскувач: 2-3 ст. л. суміші на 1 л окропу, настояти, процідити. Злинка канадська зміцнює корені волосся, вона допоможе й чоловікам, у яких починається облисіння. Приготуйте суміш із злинки, очанки, листя плюща, взятих порівну; 2 ст. л. суміші на 0,5 л окропу, настоюйте 1 год., втирайте в шкіру голови. Відвар чебрецю покращує стан шкіри на голові, позбавляє лупи, сприяє росту волосся.

Для попередження випадіння та гарного вигляду волосся миють голову 2-3 рази на тиждень міцним відваром свіжого листя підбілу чи кропиви, роблять і ополіскувач з хмелю, беручи всю рослину: кип’ятять її 30 хв. Відвар медунки лікарської застосовують для миття голови: це деякою мірою запобігає випадінню волосся і сприяє його росту.

Попереджують випадіння волос також міцний відвар хвої або деревію, або ягід з гілками обліпихи, які втирають в шкіру голови щодня; подрібнена цибулина, яку втирають в шкіру голови ввечері впродовж двох тижнів. Цибулиння (1 ст. л. цибулиння на 1 л окропу) також сприяє відновленню росту волосся.

Відваром березового листя (1 ст. л. на склянку окропу, настояти 2 год.) змазують корені волосся після миття 1-2 місяці. Відвар плюща (1 ст. л. на пів літра, 10 хв. прокип’ятити) втирають в шкіру голови 1 раз на день. І сік, і настоянка красолі стимулюють ріст волосся. Сік красолі втирають в шкіру щодня впродовж двох тижнів.Добрийефект дає настоянка: взяти по 10 частин листя красолі та листя глухої кропиви, 1 частину потовченого коріння калгану, залити спиртом, настоювати 15 днів; через день втирати в шкіру після миття волосся.

3 ст. л. збору з кореня лопуха (4 частини), квітів чи зелені нагідок (2 частини), шишок хмелю (3 частини) відварити в 0,5 л води. Відвар 2 рази на тиждень втирати в шкіру.

3 ст. л. суміші взятих порівну кореня лопуха і кореня лепехи відварити в 0,5 л води і втирати в корені волосся після миття голови 2-3 рази на тиждень.

Аби волосся росло швидко, допоможе така олія. Взяти 2 ст. л. свіжого подрібненого кореня лопуха (перед тим покласти його на 2 год. в холодильник), 1 ст. л. подрібненого кореня лепехи, 1 ст. л. кори верби і залити суміш 0,5 л олії, настояти тиждень в темноті. Отриману олію поставити на водяну баню на 10 хв., настояти 3 год., процідити. Втирати в шкіру голови за годину до миття; ефективне для сухого і масного волосся.

Щоб волосся не випадало, згодиться і листя лопуха: 1 ст. л. подрібненого листя лопуха залийте 0,5 л окропу, настоюйте 20 хв. Настій втирати в шкіру голови.

Відвар гілочок тополі втирають у шкіру голови для нормаль­ного росту волосся та проти лупи; ополіскують ним волосся після миття: 1 ст. л. подрібнених гілочок на 0,5 л окропу, настояти пів години. 1 ст. л. подрібнених бруньок тополі перетерти з 1 ст. л. олії. Втирати теплим двічі на тиждень у шкіру голови впродовж мінімум 2 місяців.

Розмарин подрібнити, залити олією, настоювати в темному місці кілька днів; втирати в шкіру голови.

Березовий сік покращує ріст волосся, зменшує себорею, додає блиску та зменшує жирність: втирайте двічі на день у шкіру голови чистий сік весь соковий сезон. Змішати 3:1 березовий сік і реп’яхову олію (олійний екстракт кореня лопуха), нанести на шкіру голови, укутати плівкою та рушником, через 20 хв. змити шампунем.

Пам’ятайте, що зовнішні засоби — лише частина лікування проблем із волоссям. В разі будь-якого полисіння потрібно знайти причину і усунути її.

Залиште свій коментар
Коментарі
12.12.2022 21:35
Сиве волосся і його причина та відновлення

Дякую за цікаву статтю. Можна попросити більш розгорнуту статтю чи вілео на вашому каналі в ютюбі про сиве волосся, чим можна його відновити, можливо травами чи фітокомпозиціями.

22.08.2023 17:22
Lessi

Мені здається, що від відвару з лопуха і ромашки толку більше! А взагалі вітаміни треба приймати, щоб підживити волосся зсередини. Я двічі Натубіотин пропила. Задоволена.

25.09.2023 8:45
Leleka

Я іноді теж готую собі відвари з ромашки, кропиви та ополіскую волосся, а ще комплекс Альпента приймаю, щоб покращіти стан та якi cnm волосся  і зупинити випадання. Дуже допомагає!

01.12.2023 8:26
molekula

Після рицинової олії волосся жирне і недоглянуте, здається і вимити його досить проблематично! А взагалі зовнішньої дії мало, потрібно ще й вітаміни пити, щоб покращився стан волосся. Мені у цьому плані комплекс Альпента допоміг. Приймала лише місяць. Волосся шикарне.