Порушений обмін речовин

30 жовтня 2022 р.

Валентина Степанівна з Києва запитує, що то за діагноз такий — порушення обміну речовин? «Лікарі вже кілька років не можуть поставити конкретний діагноз, все кажуть про "речовини". А як його той порушений обмін налагодити — ніхто не говорить, окрім «ведіть нормальний спосіб життя». Напишіть, будь ласка, я і на сайті читаю, і в фейсбуці, і газету передплачую, у вас якось все зрозуміло, по простому, як кажуть, для людей. Урозуміть і мене в цьому нерозумінні».

Порушений обмін речовин, або метаболічне порушення — це діагноз про все і ні про що одночасно, якщо не відома якась конкретна його причина. Метаболічне порушення змінює нормальну переробку і засвоєння організмом білків, жирів, вуглеводів. Обмін речовин залежить від наявності дуже-дуже багатьох ферментів, а його регуляція здійснюється нервовою та гормональною системами. Порушення в роботі цих систем може бути первинною причиною розладу обміну речовин. Якщо розлад проявляється від початку життя, він швидше за все викликаний аномалією в генах.

А може бути, що первинною причиною порушення обміну є хвороба, неправильне харчування, перенапруження чи нестача фізичної активності, стрес. Вони також можуть призводити до порушення нервової чи ендокринної регуляції, спричиняючи вторинне порушення обміну речовин. Недарма метаболічні порушення зазвичай зачіпають не одну якусь ланку процесів в організмі, а цілий ланцюжок.

Серед частих симптомів порушень метаболізму млявість, втома, втрата ваги або її надмір, жовтяниця, судоми, висипи, плями, ерозії на шкірі чи слизовій тощо. Симптоми залежать від типу й інтенсивності метаболічного порушення.

Корегувати роботу нервової системи буває важко, адже важко визначити, яка з ланок хибить і в якому напрямку треба змінювати її роботу. З гормональною системою простіше, бо можна виміряти рівень гормонів, які вона продукує.

Наприклад, в разі надто інтенсивної роботи щитовидної залози підвищується інтенсивність обміну речовин, а разі недостатньої — понижується. Ми в «Зеленій планеті Земної» тоді пропонуємо фітокомпозицію СТРУМІН при надмірній функції і НОРМОСТРУМ при низькій.

Паращитовидні залози регулюють обмін кальцію і фосфору, порушення в їхній роботі можуть спричиняти парестезії зі спазмами м'язів кистей і стоп, остеопороз, ураження ЦНС з проявами стомлюваності, слабкості, головного білю, депресії, психозу, змін апетиту.

Тривалий стрес через порушення гормонального балансу (роботи гіпоталамуса, гіпофіза, надниркових залоз) може негативно впливати на обмін речовин. В разі зниженої функції гіпофіза, надниркових залоз даємо НЕФРОПТАН і ГЛОМЕРАН, зниженої роботи статевих залоз — АДНЕКСАН і ФЕМІНАТ жінкам, чоловікам — УРОСЕПТ, ПРОСТАДЕН.

Метаболічні захворювання також виникають, коли печінка або підшлункова залоза не функціонують як треба. Печінка виробляє найбільше речовин, які прямо беруть участь у всіх біохімічних реакціях організму; в її клітинах проходять процеси утворення і розкладання дуже багатьох сполук. Для підтримання роботи печінки, її очищення, відновлення радимо фітокомпозицію ГЕПАХОЛ.

Погіршують роботу печінки токсичні речовини з їжі, ліків, вироблені бактеріями і вірусами. Найбільший вплив на печінку має склад їжі, робота травної системи, вживання алкоголю. Тому те, що ми їмо щодня, є дуже важливим для здоров’я, нашого самопочуття, правильної роботи всього організму.

Порушення обміну речовин виникають при хронічній нестачі амінокислот, вітамінів, мінералів, деяких жирних кислот, калорій. Це може бути наслідком складу раціону або захворювань травної системи. Але і переїдання калорій чи окремих типів речовин може спричинити порушення гормонального балансу з подальшими руйнівними наслідками для обміну речовин.

Всі вітаміни є в нормальній живій їжі, в основному в рослинах. Але вітамін В12 є лише в їжі тваринного походження. З віком його засвоєння може зменшуватися. Про прийом вітаміну В12 варто подумати, якщо є проблеми з роботою травного тракту (це і можлива причина, і наслідок нестачі вітаміну), анемія, поколювання або оніміння в кінцівках, випадіння волосся, хронічна втома, психічні і неврологічні проблеми.

Популяція мікроорганізмів травної системи відчутно впливає на обмін речовин. Чим різноманітніша їжа, тим більша ймовірність формування стабільної і нормальної мікробіоти. Є дуже багато диких їстівних рослин. Вживати їх потроху, хай по листочку — це дуже хороший спосіб збагатити раціон; вони стимулюють роботу печінки, є джерелом вітамінів і мінералів, формують мікробом.

Завдяки всім рослинам, культивованим і диким, збільшується та частина мікробіому, що відповідає за бродіння, на противагу гниттю, яке супроводжується виробленням токсинів. Адже бродіння відбувається саме на рослинній сировині, її клітковині і цукрах.

Якщо травна система погано перетравлює білкову їжу (через застій жовчі чи нестачу ферментів), вона потрапляє в кишківник, де починає гнити з виділенням отрут. Цей процес значно посилюється при закрепах, різних формах і стадіях кишкової непрохідності.

Токсини йдуть до печінки, виснажують її, а хвора печінка спричиняє порушення в обміні речовин. Якщо отрут багато, печінка не може їх переробити, і вони розносяться по організму, викликаючи старіння і загибель клітин; а людина відчуває, що їй погано, немає сил, болить голова, нудить, поганий апетит.

Отож, причин і наслідків порушення обміну речовин є безліч. Якщо причина невідома, попри всі обстеження організму, варто почати з виконання всіх рекомендацій щодо здорового способу життя, щодо яких світовою наукою досягнуто порозуміння. Вони стосуються основ фізичного життя: здорового харчування (яке воно має бути, ми неодноразово писали на сторінках газети і на сайті «Зелена планета Земної»), фізичної активності, відпочинку і сну 6-8 годин на добу. Обмін речовин сприяє безперервному оновленню органів і тканин, але багато з цих процесів відбуваються тоді, коли ми спимо. Тому в разі проблем зі сном обов’язково треба його налагодити. Для цього маємо фітокомпозиції ВАЛЕБРО, ІНТЕЛЯТРИН, СТИМОВІТ, ЛАДНИК.

До цього додамо нормальне виділення сечі і калу (без закрепів, регулярне), дихання чистим повітрям і використання для пиття і їжі чистої води.

В процесі оздоровлення варто йти вперед, прислухаючись до організму: запам’ятовувати, а краще записувати, які зміни у житті покращили стан, а які погіршили. Багато в чому доведеться йти навпомацки. Але, якщо причину розладів здоров’я встановити не вдається, єдине, що залишається, це дійсно максимально звірити своє життя за встановленими нормами.

Якщо порушення обміну речовин або загалом хворобливий стан викликані негармонійною роботою симпатичної і парасимпатичної нервової системи, чи недостатньою активністю блукаючого нерва, треба більше зосередитись на фізичній частині оздоровлення: залучати м’язи до інтенсивної роботи і через них впливати на нервову систему за принципом зворотного зв’язку; застосовувати медитації, техніки розслаблення, відпочинку, сон; масаж.

Силові вправи, наприклад, з гантелями, у віці за 50 потрібні більше, ніж у 30 — це питання і краси, і здоров’я. М’язи — активний орган, який є подразником нервової системи, провідником нервових імпульсів; сприяє кровопостачанню до всіх органів; в них багато мітохондрій, що виробляють енергію для організму.

Стимулювати роботу блукаючого нерва можна одним із прийомів: затримкою дихання на 20–60 секунд, зануренням обличчя в холодну воду, кашлем, співом або напруженням м’язів живота, ніби ви хочете спорожнити кишечник. Такі прості засоби діють проти тахікардії, депресії, епілептичних нападів. Але також покращують роботу шлунка: виділення травних ферментів і соляної кислоти, підвищують засвоєння вітаміну В12.

І наостанок: здорова, нешкідлива, потрібна, повноцінна їжа — це не те, що має бути на вибір з їжею небажаною, шкідливою. Здоровою має бути вся їжа. Це запорука здоров’я, правильного функціонування травної системи, здорової мікробіоти, печінки, того, що будь-які хвороби прийдуть до вас щонайпізніше або взагалі не прийдуть.

Залиште свій коментар