Протипухлинна дія гуньби

27 вересня 2023 р.

Гуньба сінна — поширена в світі культурна рослина з родини Бобові. Її запашні, з горіховим смаком зернята додають до східних прянощів, зокрема каррі та хмелі сунелі, сиру, соусів, салатів, перших та других страв. За віки в рослині виявили значні лікувальні властивості: цукрознижуючі, фітогормональні, протизапальні, поліпшуючі травлення тощо. Дослідження вчених свідчать на користь гуньби як засобу профілактики і лікування раку.

Екстракти усієї рослини, її насіння, окремі сполуки мають згубний вплив на різноманітні види раку. Механізм дії заснований на здатності спричиняти апоптоз, тобто самознищення клітин, і подібний до дії деяких протипухлинних препаратів.

Науковці спостерігали лікування гуньбою дитини з лімфомою головного мозку, що призвела до численних уражень мозочка. Хімічна та променева терапія спочатку дала надію — 37 місяців ремісії. Та після рецидиву рідні відмовились від лікування.

Вдома дівчинка приймала концентрований водний відвар гуньби (8 г насіння на добу) упродовж 6 місяців. Вже за 3 місяці МРТ показала значне поліпшення, а за пів року ураження головного мозку вже не фіксували. Ця ремісія тривала 11 років.

Дослідження на тваринах і клітинних культурах показали ефективність лікування гуньбою раку молочної залози. Добре пригнічувала розростання, зупиняючи поділ клітин, настоянка як насіння, так і усієї рослини. Значно зменшувала життєздатність ракових клітин олія з гуньби, а екстракт (200 мг/кг) помітно пригнічував гіперплазію молочної залози. Лікувальну дію приписують діосгеніну.

Лікування власне діосгеніном значно зменшило розмір та масу новоутворення саркоми у мишей: він протидіяв розростанню навколишніх судин та самих злоякісних клітин, прискорював їхню загибель.

Настоянка гуньби виявилась руйнівною для клітин раку підшлункової залози, а метанольний екстракт насіння за дві доби розпочав процес самознищення клітин карциноми печінки, до того ж стимулював її антиоксидантний захист.

Екстракт всієї рослини спричиняє руйнування клітин раку товстої кишки; доведена здатність діосгеніну пригнічувати роботу генів росту пухлини. Насіння гуньби в якості додатку до раціону здатне зменшувати ймовірність появи новоутворень, а постійне споживання у вигляді порошку попереджає злоякісне переродження клітин товстої кишки.

Екстракт усієї рослини викликав аутофагію в клітинахТ-клітинної лімфоми, а насіння — мав цілеспрямований цитотоксичний ефект.

Протодіосцин гуньби потужно пригнічував ріст клітин лейкозу людини, а діосгенін зупиняв розростання клітин хронічного мієлолейкозу. Екстракт рослини здатний протидіяти раку легень.

Є обнадійливі дані і щодо пригнічення діосгеніном клітин раку передміхурової залози. Він також перешкоджав росту судинного ендотелію, що має велике значення для терапії метастазів.

Олія насіння гуньби негативно впливає на новоутворення епітелію шкіри. У випадку плоскоклітинного раку діосгенін пригнічував розростання клітин та викликав їх самознищення. Однак місцеве і внутрішнє застосування має бути постійним, упродовж всього канцерогенного процесу.

Зовнішнє застосування екстракту насіння гуньби протидіє ліпомним пухлинам у мишей, зменшуючи їх розростання, спричиняючи самознищення клітин, відновлюючи антиоксидантний захист, посилюючи імунітет і пригнічуючи запалення.

Навіть побіжний огляд наукових досліджень показує, який потужний захист нашому здоров’ю може надати їжа—ліки. Зверніть увагу на гуньбу сінну і сміливо додавайте її у свій раціон.

Залиште свій коментар