Розацеа: догляд за шкірою

25 березня 2023 р.

Розацеа є хронічним розладом, а не тимчасовою неприємністю, бувають поліпшення і погіршення стану. Приблизно половина хворих має надію одужати за 9 років, тоді як решта і після 13 років не позбудеться активних проявів. І весь цей час людина неабияк потерпає від свого зовнішнього вигляду. Тому важливо, попри медикаментозну терапію, подбати про зміни способу життя, оздоровлювати організм всіма доступними методами.

Слід визначити й уникати тих чинників, які можуть спровокувати загострення або погіршити стан. Проте це суто індивідуальний процес: те, що викликає спалах в однієї людини, може не подіяти на іншу.

Слід взяти до уваги вплив сонця, емоційних потрясінь (стресів), спекотної або холодної погоди, вітру, алкоголю, гострої їжі, важких фізичних вправ, гарячих ванн, гарячих напоїв, певних засобів догляду за шкірою.

Для пом’якшення і усунення симптомів важливо розуміти, як правильно доглядати за шкірою. Фахівці рекомендують очищати обличчя м’яким і неабразивним миючим засобом, змивати його теплою водою і витирати обличчя щільним бавовняним рушником. Не можна тиснути на шкіру, тягнути, терти шорсткою мочалкою, люфою, грубою щіткою або спонжем. Краще використовувати миючі і косметичні засоби, які не викликають подразнення шкіри, скажімо, дитячі. Треба уникати всіх засобів, які щипають, печуть або провокують почервоніння.

Догляд, рекомендований багатьма дерматологами, починається з ніжного та освіжаючого очищення обличчя щоранку. М’яке мило або миючий засіб (не зернистий і не абразивний) розподіляти кінчиками пальців, м’якою подушечкою або мочалкою. Потім сполоснути обличчя теплою водою кілька разів і промокнути щільним бавовняним рушником. Ніколи не тягніть, не смикайте, не дряпайте обличчя і не поводьтеся з ним грубо. Нехай висохне на повітрі упродовж кількох хвилин перед нанесенням місцевого препарату. Ліки мають всмоктатися упродовж наступних 5-10 хвилин перед використанням косметики чи інших засобів догляду за шкірою.

Які засоби догляду доцільно використовувати у випадку розацеа? Ті, які не будуть подразнювати шкіру, не викликатимуть печіння або свербіння. В деяких випадках негативний вплив мали спиртові засоби, ромашка, ароматичні речовини, ментол, м’ята перцева, евкаліптова і гвоздична олія, саліцилова кислота. Дехто уникає в’яжучих і відлущувальних засобів. Корисні й небезпечні засоби та продукти визначаються лише на особистому досвіді.

Допоможе приховати наслідки розацеа спеціальна косметика. Почервоніння добре маскує зелена косметика або основа з зеленим відтінком. Після неї можна нанести тональну основу з природними жовтими відтінками, уникаючи рожевих або помаранчевих.

Слід захищати шкіру від сонця сонцезахисним кремом із захистом від ультрафіолету 30 або вище. Шукайте нехімічні (мінеральні) сонцезахисні засоби, які містять діоксид цинку або титану.

Залиште свій коментар