Низьким для дорослих вважається тиск нижче 90/60 мм рт. ст. Нам написала листа пані Раїса, в якому вона скаржиться на те, що влітку у неї падає тиск до 70 на 40. Не може його підняти навіть за допомогою кофеїну. Це дійсно досить низький тиск і він несе з собою певну небезпеку.
Знижений артеріальний тиск впливає на якість життя, самопочуття і на здоров’я: з’являється сонливість, апатія, мерзнуть кінцівки, паморочиться чи болить голова, шия, спина, затуманюється зір, може нудити, з’являтися тріпотіння серця, зменшується кровопостачання мозку, що призводить до його кисневого голодування. Літні люди також мають вищий ризик симптомів низького кров'яного тиску, таких як падіння, непритомність або запаморочення під час стояння або після їжі.
Гіпотонія може бути спричинена спекою, анемією,дефіцитом вітаміну B12, проблемами з серцем, гормональними змінами, низьким об’ємом крові, розширенням кровоносних судин, в тому числі вен, що теж фактично призводить до зменшення об’єму циркулюючої крові, адже кров застоюється в розширених венах. Розширення артеріальних судин може викликати порушення регуляції і роботи вегетативної нервової системи.
Деякі ліки можуть призвести до гіпотонії.Падіння артеріального тиску після ситної їжі спостерігається особливо у літніх людей, але у нашої дописувачки тиск настільки низький, що з їжею це не може бути пов’язано.
Найчастіше у своїй практиці я бачу, що гіпотонія виникає через недостатню функцію щитовидної залози, яка виробляє мало гормонів. Другою причиною є панкреатит: або гострий недолікований, який колись був, або хронічний, який порушує гормональну функцію підшлункової.
Нестача гормонів щитовидної залози проявляється не лише гіпотонією, а й потінням долоней, коли людина нервує, мерзлякуватістю, коли дуже швидко мерзнуть руки і ноги, бояться холоду, набряклістю обличчя і кінцівок, ламкістю нігтів тощо. Перевірити роботу щитовидної залози можна за допомогою лише одного показника крові: рівня ТТГ (тиреотропного гормону) — якщо маєте змогу, зробіть такий аналіз. Для посилення роботи щитовидної залози в «Зеленій планеті Земної» є фітокомпозиція НОРМОСТРУМ.
А фітокомпозиція ГІПОТОН призначена для нормалізації тиску. Вона підвищує тонус дрібних судин, покращує стан серцевих м’язів, підвищує загальний тонус організму. До її складу входять екстракти плодів глоду, плодів лимонника китайського, кореневищ з коренями родіоли рожевої. Можна використовувати і глід як такий, в натуральному вигляді. Він заспокоює нервову систему і нормалізує тиск — і підвищений і понижений.
Пані Раїсі я раджу також не забути, що потрібно пролікувати не лише серце та щитовидну залозу, а й підшлункову. Комплексне лікування неодмінно дасть результат.
Додам, що останнім часом на прийомах є багато жінок з хворою підшлунковою залозу і порушеною функцією щитовидної залози. У них дуже чутлива нервова система, працездатність понижена. Причиною таких станів може бути видалення апендиксу і, як наслідок, зниження ферментативної функції підшлункової залози, розвиток панкреатиту, тобто запалення, і цукрового діабету. Лікуємо цукровий діабет фітокомпозицією з сухих трав ДІАМАНТ, які застосовуємо як чай.
В хворій щитовидній залозі часто виникають так звані вузли. Може збільшуватися одна доля залози, утворюватися гулі, збільшуватися лімфатичні вузли. Це супроводжується серцебиттям (тахікардією). Тоді даємо фітокомпозиції СТРУМІН і КАРДІАК.
Щитовидна залоза дуже слухняна і чутлива. Вона виліковується швидко. Навіть якщо її доля була видалена, то інша доля намагається продукувати гормони і за ту, якої немає. І гіпотиреоз, і гіпертиреоз можна контролювати і коригувати. А зі здоровою щитовидною залозою легше здолати і проблеми з артеріальним тиском.