Що робити у негоду, коли є нестача йоду?

26 жовтня 2022 р.

Нині в засобах масової інформації звучить тема ядерної загрози, радіаційного забруднення. Лікарі наполегливо радять придбати йодистий калій, і одразу проковтнути пігулку в разі небезпеки. Це дозволить захистити щитовидну залозу. В мене на прийомі в Києві навіть малий Тарасик питав, нащо людині пити йод? От я і пообіцяла йому розказати в ютубі, нащо людині йод.

Попри такий складний рік, ми в «Зеленій планеті» працювали, щоб зробити достатню кількість СТРУМІНУ, який застосовується в разі гіперплазії — коли збільшується щитовидна залоза й виникає її гіперфункція. Є ліки і для тих, у кого зменшена щитовидна залоза, гіпоплазія і гіпофункція: НОРМОСТРУМ допоможе її відновити.

Але йод потрібен людині не тільки в разі таких драматичних обставин, він необхідний щоденно упродовж усього життя. Проблему йододефіциту почали активно піднімати вже в 2008 році, бо люди страждали, людям було погано. Зібрались разом ендокринологи, лікарі, вчені порадитись, що робити, аби проблеми йододефіциту не було, щоб населення отримувало достатньо вітамінів, мікроелементів з їжі, з води. Від того часу медики бідкаються, а реально робиться дуже мало.

Звісно, і Тарасику, й іншим глядачам я кажу, що з аптечного флакона йод вживати не потрібно. І щоб кожен був здоровим, в бабусі руки не тремтіли від хвороби Паркінсона, а малий виріс високим гарним парубком, не аптечні пігулки потрібні, а якісні, переважно рослинні продукти. Майже всі рослини містять певну кількість йоду.

Нащо нам йод? Людський організм створений таким чином, що в ньому мають злагоджено працювати всі органи і всі системи. Наша щитовидна залоза схожа на щит і справді захищає людину — її здоров’я і життя. Її гормони тироксин і трийодтиронін постійно надходять в кров і регулюють роботу всіх систем, всіх органів, всіх клітин. От для них і потрібен йод.

Є ще й третій гормон, кальцитонін, який регулює кальцієвий обмін, ріст кісток. Тож, якщо дитина не росте, треба в першу чергу звернути увагу на щитовидну залозу. Треба не пропустити і ознаки дефіциту йоду в організмі. Щитовидна залоза в такому випадку часто збільшується, виникає тахікардія, тремтіння рук, людина худне через порушення обміну речовин тощо.

Люди здавна намагались знайти вихід, зарадити цій проблемі. Збільшену щитовидну залозу лікували кореневищем п’ятипалу, або перстачу білого. Від засобів з п’ятипалу залоза відновлювалась, розміри і функція повертались до норми. А от сучасні лікарі, замість лікування, радили операцію, видаляли частину збільшеної залози. А потім ще призначали штучні гормони.

Навіть невеликі залишки клітин щитовидної залози намагаються виконувати свою функцію, але від штучних гормонів вони згасають, відключаються: надходить гормон, отже, їм нема чого робити.

Діагностувати народними методами збільшену щитовидну залозу нескладно, пальпуванням можна визначити всі ступені гіперплазії — з першої по п’яту. І ліки традиційної медицини більш безпечні, ніж операція. Наприклад, перетинки горіха волоського: 2 ст. л. подрібнених перетинок залити склянкою горілки, настоювати тиждень, вживати по 15-20 крапель тричі на день.

Коли не вистачає йоду в організмі — може виникати гіпоплазія щитовидної залози, пацієнти скаржаться лікарям на слабкість, безсоння, неможливість працювати, головний біль і багато інших негараздів зі здоров’ям. Завдяки йоду, щитовидна залоза бореться з мікробами, захищаючи нас від інфекції, а коли йоду бракує, не може виконувати цю функцію.

Йод взагалі дуже сильна бактерицидна й загоювальна речовина. Йодом змащують подряпини і садна. Якщо отримали травму, впали, вдарили коліно, щоб не було ускладнень, не виникало артриту, бурситу, кісти Бейкера, завжди раджу йод. Треба змастити йодом травмоване місце, а зверху покласти бинт, змочений в горілці. Горілка допоможе йоду потрапити в тканини якомога глибше.

В народі вирішували проблему йододефіциту доволі просто: вживали овочі, які його містять. Наприклад, в яскравому брунатному буряку є не тільки йод, а й сполуки, які його підсилюють. Крім коренеплодів, вживайте і листочки буряку, і спеціальний листовий буряк — мангольд.

В 100 г моркви 0,05 мг йоду. Огірок складається переважно з води (94%), але в решті 6% серед мікроелементів є і йод.

Містить йод і капуста. Завдячує йоду знеболювальними властивостями. Тому, коли болить голова або забите коліно, ми беремо листок капусти і прикладаємо до болючого місця. А ще краще той листочок трохи потовкти, зім’яти. До речі, переварювати капусту не слід і через те, щоб зберегти не тільки вітаміни, а ще і йод.

Багато йоду міститься в чорноплідній горобині. Її ягоди можна заморожувати, сушити. Аронія має ще й сильні гіпотензивні властивості, тому в разі гіпотонії протипоказана. Але якщо тиск високий, 10 ягід на день внормують тиск і наснажать організм йодом.

Справжня комора вітамінів, мікроелементів — це яблуко. Воно також містить йод: в 5-7 насінинках — добова доза.

В Україні росте чимало трав, багатих на йод. Навесні в лісах розквітає медунка — моя улюблена рослина. Під час пандемії радила лікуватись «легеневою травою» від наслідків ковіду. Медунку називають ще «йод-травою». Завдяки йоду рослина чистить кров, добре діє на всі кровотворні органи (печінку, селезінку, кістковий мозок).

По берегам річок та водойм росте нетреба звичайна. Ця рослина дуже насичена йодом, на це вказують коричневі рисочки на стеблах. Збирати її для лікування потрібно, коли колючі реп’яшки щойно з’являються, ще ніжні і м’якенькі. З духмяних приємних листочків треба робити чай.

Чому з багатьох перстачів для лікування вибрали саме п’ятипал? Бо в ньому є чимало йоду, а також алюміній, вісмут, залізо, кальцій, кобальт, літій, марганець, мідь, молібден, натрій, нікель, срібло, цинк. Це ті елементи, які підсилюють, активізують дію йоду. Тому рослина і допомагає настільки дієво нормалізувати стан щитовидної залози.

Лікують щитовидну залозу перстачем гусячим і перстачем сріблястим. Застосовують в разі зниженої функції, зменшеної залози. Заварюють чаї, готують цілющі ванни, прикладають до залози листочки.

Покращують функцію щитовидної залози багаті на мікроелементи чорнобривці, чай з них заспокоює нервову систему.

До речі, добре заспокоює людину і сосна: подихайте повітрям у сосновому лісі, ще й назбирайте її гілочок для ванни. Кілограм-півтора подрібніть, покладіть у каструлю на 5 л, залийте водою і проваріть 30 хв. на маленькому вогні. Настоювати треба 12 годин, вилити в не дуже гарячу ванну (38-39 градусів).

І коли будете лежати в тій ванні, помрійте про щось дуже хороше: про те, як в Україні настане мир, як ми її відбудуємо, зробимо багатою, щасливою і красивою, самі будемо здорові, і в наших дітей буде світле щасливе майбутнє!

Залиште свій коментар