Щоб менше хворіти взимку, наші предки з давніх-давен вживали хрін

9 січня 2023 р.

Давно відомо: хто багато знає про лікарські властивості рослин і користується своїми знаннями — менше хворіє. Адже правильно використовує дари природи і готує з них ліки. Ну, а якщо вже, не дай Боже, хвороба здолала вас, то треба її швидко усунути, аби вона не набула хронічного стану — тоді важче лікуватися.Можна користуватися ліками з рослин профілактично, тобто для попередження захворювань. Для цього в українців є цілющий, живодайний, доступний і поширений коренеплід — хрін. Він може стати вашим справжнім рятівником від зимових застуд.

Ще наші прабабусі казали, що хрін, як хліб, має бути на обідньому столі щодня: і в будень, і у свята. Він підвищує апетит і покращує травлення. Сивої давнини, коли були поширені такі захворювання, як скорбут (цинга), широко використовували хрін і як приправу до страв, і як лікувальний засіб. Взимку це особливо актуально, коли вітамінів у харчуванні мало, а небезпека застудитися висока.

Звичайно, найкраще користуватися щойно викопаним коренем або тим, який не більше тижня зберігався в прохолодному місці. Тоді гірчична ефірна олія, що міститься в корені хрону, не втрачає лікувальних властивостей. Саме вона обумовлює його пекучий та гострий смак і запах. Гірчична олія має бактерицидну, протизапальну, подразнюючу дію, і ці її якості добре допомагають усувати всі застудні прояви: біль у горлі, нежить, кашель, бронхіт тощо.

Але не біда, якщо триматимете в холодильнику рятівний корінець і місяць! Саме він прийде на допомогу, коли перемерзнете і відчуєте перші ознаки нездоров’я: закладений ніс, подразнення у горлі, біль у м’язах.

Дуже важливо вчасно «захопити» застуду. Для цього корінь хріну перемелюють у кашку і роблять розтирання. А щоб не обпекти шкіру, спочатку ділянку тіла змащуютьолією або кремом. Розтирання тертим хріном допоможе зігріти постійно холодні ноги. А ще кашку з хріну добре накладатина хворе місце за сильного болю у попереку, м'язах, зарадикуліту і запалення суглобів.

Потужні протимікробні властивості хріну допоможуть лікувати горло. Сік з кореня, розведенийводою порівну — гарний засіб для полоскання ротової порожнини в разізапалення слизової оболонки, мигдаликів (під час ангіни), а також у випадку стоматиту, гінгівіту, пародонтиту.

Приготувати полоскання не складно.

Полоскання з хріну

1 ч. л. подрібненого кореня залити 1 склянкою окропу, настоювати 1 год., процідити. Полоскати горло 2 рази на день — вранці і ввечері. Кожного дня робити свіжий настій.

 

Таким настоєм можна протирати шкіру, уражену гнійниками, виразками, ранами, та місця, що свербять.

Якщо нежитю (риніту) запобігти не вдалося, вживають натертий на тертушці свіжий корінець хріну,розведений соком лимона: по 0,5 ч. ложки двічі на день. Після застосуванняліків півгодини нічого пити чи їсти не можна. Від такого міцного засобу можуть навіть сльози текти, але нехай вас це не лякає. Щоб не було сльозотечі, додайте до хріну пів чайної ложечки меду.

Хрін допоможе лікувати бронхіт, навіть бронхіальну астму. Народна медицина пропонує скористатися таким рецептом.

Ліки з хріну від бронхіту

Узяти 200 г натертого на тертушці хріну, витиснути туди сік з двох лимонів і вживати по 0,5 ч. ложки двічі на день (вранці і після обіду). Водою не запивати. Лікуватисьтребатривалий час.

Зимової пори частенько не вдягають шапки і застуджують вуха. Така застуда може набути хронічної форми, тому пам’ятайте: в разі хронічного отиту (запалення середнього вуха) наші предки свіжим соком хрону закапували вуха — по 1 краплині.

А замість гірчичників від застуди можна застосувати такий старовинний засіб як хрінники, з натертого кореня хріну.

Хрін — цілющий коренеплід. Та пам'ятайте: ним треба користуватись обережно, не перевищувати запропонованої дози. Надмірне споживання може спричинити опік слизової шлунка, особливо у хворих на гастрит з підвищеною кислотністю і виразкову хворобу. З хворою печінкою і нирками хрін взагалі краще не вживати. В разі зовнішнього застосування теж будьте обережні, щоб не викликати опіків шкіри.

Залиште свій коментар