Шум у вухах

14 грудня 2022 р.

Шум у вухах не є окремою хворобою, а лише проявом інших. У більшості випадків його чує лише сама людина. Деколи шум у вухах може виникати у вигляді ритмічного пульсуючого звуку, часто в такт серцебиття: людина може відчувати звуки скорочень м’язів, кровотік у шиї чи на обличчі. Такий пульсуючий шум лікар може почути під час огляду.

Шум за висотою звука може бути від тихого низького гудіння до високого вереску. Люди описують шуми як дзижчання, гудіння, дзвін, свист, комусь вони нагадують шум водоспаду, комусь шелест листя або звуки потяга. Звук може бути настільки гучним, що заважає почути зовнішній звук. Може бути чутним в одному чи в обох вухах, або в голові; бути присутнім постійно або з’являтися і зникати.

Так, у нашої дописувачки пані Олени з Києва, шум зменшується вночі, а після пробудження посилюється. Вона написала нам, що часто заглядає на сайт «Зеленої планети Земної», не пропускає і дописи на нашій сторінці у Фейсбук, звідки взяла багато пізнавальної і потрібної для себе інформації. Тому й зараз звернулась за допомогою саме до «Зеленої планети Земної»: «Уклінно прошу: дайте щось або хоч порадьте щось від шуму у вухах. Думала, що то зараз від сирени чи від гуркоту. Але ой ні, шумить, так неприємно дзижчить, і не перестає. Вночі якось легше, а вдень…рятуйте, нема куди подітись».

Щоб позбутись шуму у вухах, треба спробувати визначити його причину. Це може бути не просто, а в багатьох випадках точну причину шуму так і не вдається знайти.

Частими причинами можуть бути: наслідки травми чи інсульту, хвороба Паркінсона, енцефалопатія (зокрема, через хворобу Лайма), арахноїдіт, неврит. В разі травми голови або шиї звуки зазвичай з’являються тільки в одному вусі. Те, що змінює судини, наприклад, атеросклероз, високий кров’яний тиск, спазм, порушений венозний відтік, можуть змусити кров рухатися по венах і артеріях з більшою силою. Ці зміни кровотоку можуть викликати шум у вухах.

Слухові проходи можуть бути закупорені накопиченням рідини через запалення у вусі або вушною сіркою. Закупорка може змінити тиск у вусі, викликаючи шум. Може бути акустична неврома — це доброякісна пухлина, яка розвивається на черепному нерві, що проходить від мозку до внутрішнього вуха та контролює рівновагу та слух. Інші пухлини голови, шиї або мозку також можуть викликати шум у вухах.

Дуже поширеною причиною є пошкодження волоскових клітин середнього вуха. Якщо волоски у внутрішньому вусі зігнуті або зламані — це трапляється з віком або через регулярну травму гучними звуками — вони можуть «пропускати» випадкові електричні імпульси до мозку, які мозок інтерпретує як звук (шум).

Ряд ліків також може спричинити шум у вухах: нестероїдні протизапальні препарати, антибіотики, ліки від раку, діуретики, антидепресанти — загалом відомо понад 260 ліків, які можуть викликати шум у вухах як побічний ефект.

Діабет, проблеми зі щитовидною залозою, мігрень, анемія та аутоімунні захворювання (ревматоїдний артрит і вовчак), також можуть бути пов’язані з шумом у вухах. У депресивному стані під час емоційного стресу також може виникати шум у вухах.

І хоч якою була б причина — в «Зеленій планеті Земної» є всі ліки із трав від будь-якої. А якщо причину усунули, то і хвороби або наслідків від неї нема. Отже, шум у вухах чи в голові повністю зникає.

АРНІКА — усуває наслідки травми.

АРАХНОЛІК — від запалення оболонки мозку.

АПОПЛЕКСІН — після інсульту мозку.

ГІПЕРТАН — нормалізує тиск.

ЕНЦЕФАН — налагодить кровообіг в корі головного мозку.

НЕВРИН — зніме будь-який біль та подарує спокійний сон.

ПАРКІСТЕН — припиняє шум і тремтіння рук, ніг, голови.

САНОТИТ — відновить слух.

СКЛЕРОЗАН — порятує від атеросклерозу.

Залиште свій коментар