У лікуванні лімфостазу консервативні методи — найкращі

15 січня 2024 р.

Буває таке, що під вечір у вас набрякають ноги або руки? Спочатку ці набряки зникають до ранку самі по собі. Потім стають більш помітними і стійкими, шкіра стає натягнутою, набряки починають боліти. Якщо так — потрібна допомога, бо такі симптоми означають лімфостаз (інша назва: лімфедема). На лімфостаз страждають мільйони людей в усьому світі. За даними ВООЗ, це приблизно 10% населення планети.

За визначенням офіційної медицини, лімфостаз є хронічним захворюванням, що виявляється застоєм лімфи через порушення її відтоку від периферичних лімфатичних судин в ногах, руках, інколи — в інших органах. Ознакою лімфостазу є набряк кінцівок (або кінцівки), який постійно прогресує. Кінцівки збільшуються в обсязі, шкіра грубішає, з’являються тріщини і виразки. За важкого перебігу застій у тканинах може спричинити деформуючий остеоартроз, трофічні виразки, екзему, бешиху. Якщо лімфостаз не лікувати, він може дійти до стадії слоновості, а потім до інвалідності. Ще одна небезпека — швидкий розвиток різних інфекцій, збудники яких потрапляють в організм через тріщинки на шкірі.

Медики часто вважають лімфостаз окремою хворобою і лікують без врахування величезного комплексу причин і наслідків. Основним результатом лікування вважають зменшення набряків. А ми з вами придивимось до застою лімфи більш уважно.

Що робить лімфатична система? Вона є найважливішою ланкою імунітету: саме в лімфі дозрівають лімфоцити, в лімфовузлах працюють макрофаги. Лімфатична система надзвичайно тісно пов’язана з кровоносною — забирає надлишок рідини з тканин і доправляє до кровоносних судин. Таким чином виводяться токсини з тканинного простору, отже лімфообіг є первинною і незамінною ланкою видільної системи. Лімфосистема приймає участь у травленні: більшість жирів всмоктується у лімфатичні судини, а вже потім надходять у кровоток. До лімфатичної системи, крім судин і вузлів, належать ще тимус, кістковий мозок, селезінка, Пейєрові бляшки кишківника, миґдалики.

Лімфатична система не має органу, що «прокачує» її (як серце качає кров). Лімфу рухають м’язи скелету і внутрішніх органів, пульсація кровоносних судин і лімфовузлів, навіть наше дихання. Тож на правильний рух лімфи має злагоджено працювати весь організм.

Причини лімфостазу. Якщо з лімфатичною системою стаються якісь негаразди, через це страждає весь організм. І навпаки, захворювання будь-якого органу може «відгукнутися» збоєм у лімфатичній системі. І починається ланцюгова реакція — розвиток нових і нових недуг. Тож якщо ви помітили у себе застій лімфи — це вже свідчення можливих розладів роботи серця, судин, нирок, селезінки, печінки, підшлункової залози. Лімфостаз викликають інфекційні захворювання, цукровий діабет, стреси, паразити тощо. Лімфатичні судини можуть бути ушкоджені внаслідок травм, опіків або операції (особливо з видалення молочних залоз). Часто порушують лімфообіг, стискаючи судини, злоякісні й доброякісні пухлини. Лімфостаз, як вроджена патологія лімфатичних судин, інколи трапляється навіть у дітей.

Що робити у разі лімфостазу? Не знайшовши причин, цієї недуги позбутись важко. Тож необхідна консультація фахівців, яку безкоштовно нададуть у мережі Здравниць «Зеленої планети Земної». Наш принцип — лікувати людину, а не окрему хворобу. Маємо для цього цілий комплекс цілющих фітокомпозицій. Налагодити роботу серця допоможуть СТЕНОКАРД, СУДИННИК, КАРДІАК, печінки й нирок — ГЕПАХОЛ і НЕФРОЛІК. Від діабету треба приймати ДІАМАНТ. ВЕНОЛІК налагодить кровообіг і лікує варикозне розширення вен. Від застою лімфи і для роботи селезінки є ЛІМФОГРАН, для виведення рідини — АСЦИТАН. Після обстеження наші консультанти запропонують курс лікування саме для вас.

Подекуди в світі ще лікують лімфостаз оперативно, зшиваючи судини в обхід пошкоджених. Проте у 2005 р. на Всесвітньому конгресі лімфології в Женеві було визнано, що таке лікування неефективне, і від нього треба відмовитись.

Визнаними лідерами у лікуванні лімфатичних набряків є німецькі клініки. Результати у них дивовижні. На основі понад 40-річного досвіду найкращими визнані консервативні методи.

Консервативне лікування лімфатичних набряків має починатися з дієти. Вживайте не більш ніж 1,5-3 г солі на добу. Відмовтесь від ковбас, копченого, консервів — усього, що містить багато солі й консервантів. Рідини вживайте до 1,5 л на добу. Якнайбільше — свіжої зелені, овочів і фруктів.

Допоможе полегшити стан лімфодренуючий масаж і компресуючий трикотаж. Дуже ефективна лікувальна фізкультура: бігайте, плавайте, побільше рухайтесь. Спортивні навантаження підуть лише на користь. Скорочення м’язів та інтенсивне дихання значно прискорюють рух лімфи. І не сидіть, поклавши одну ногу на іншу, це перешкоджає циркуляції!

Перевірені народні засоби майже не мають протипоказань, вживати їх можна довго, аж до одужання.

 

Мед з маточним молочком

Маточне молочко змішати з медом у пропорції 1:1 і приймати по 1 ч. ложці вранці натщесерце. Суміш треба не ковтати, а потроху розсмоктувати упродовж 20 хв.

Настій подорожника

2 ст. ложки подрібненого листя подорожника звечора залити 0,5 л окропу і залишити на ніч. Вранці процідити і пити настій упродовж дня по півсклянки за 30 хв. до вживання їжі. Краще — з 1 ч. ложкою меду або маточного молочка.

Компрес з цибулі й дьогтю (зовнішнє)

Середніх розмірів цибулину запекти в духовці, поки не стане зовсім м'якою. Остудити, додати 1-2 ст. л. аптечного дьогтю і гарненько потовкти. Суміш викласти на тканину або марлю і прикласти до набряків на нозі, прибинтувати і залишити до ранку. Вранці компрес зняти і помити ногу теплою водою. Курс лікування до 2 місяців.

Залиште свій коментар