Вегетоневроз

10 липня 2022 р.

«Шановна Наталю Петрівно, допоможіть нам! На початку війни я з дитиною виїхала в село, власне, відвіз чоловік, а сам пішов захищати Україну і нас від клятого ворога.

Те село, де ми знаходимось нині, не має жодної медичної установи і навіть аптеки. Знайшли тут лікаря, то мені він поставив діагноз — вегетоневроз, а у дитини — дивна якась назва «імпетиго». Раніше я такого не чула і не бачила.

Ну, зі мною-то ясно. Я плачу, нервую, переживаю за чоловіка, він там десь у самому пеклі. То це мабуть такий загальний невроз, як і в усіх в Україні — і тих, що вдома, і, особливо, у евакуйованих. Але мені невідома саме така назва — вегетоневроз.

Допоможіть нам, щоб тут на місці ми змогли скористатись травами — я трохи їх знаю. Ми лікувались успішно в «Зеленій планеті», але тепер відірвані від вас і потрібно шукати самим серед природи порятунку».

Галина

Вегетоневроз (інші назви — вегетопатія, нейровегетативна дистонія, вегетативна дистонія, раніше називали ще вегето-судинною дистонією) — це загальний розлад вегетативної нервової системи, коли немає її органічних змін.

Симптомів вегетоневрозу може бути багато, але найчастіше під час обстеження не знаходять порушень в тих органах, на які є скарги у хворого.

У дорослих головною причиною такого стану стає тривалий стрес, розумова та фізична перевтома, хронічне недосипання, психологічні травми. Може призвести до вегетоневрозу сильне отруєння і навіть різка зміна кліматичного поясу. Причинами вегетоневрозу в дитячому віці часто стають психологічні травми та конфлікти у сім'ї, постійні сімейні сварки. Іншими чинниками можуть бути: нестійкість вегетативної нервової системи, черепно-мозкові травми, гострі та хронічні інфекційні хвороби, захворювання щитовидної залози. У жінок може з'явитися вегетоневроз під час вагітності через різку зміну гормонального фону.

Симптомів вегетоневрозу дуже багато, і вони сильно різняться у окремих людей. Наприклад, стрибки тиску, головний біль, пульсація в голові, надмірна пітливість, підвищена спрага, постійна втома, дратівливість, перепади настрою, хвороблива реакція на гучні звуки і яскраве світло, біль в животі, відрижка, завмирання серцевого ритму або прискорене серцебиття, біль у грудному відділі та ще безліч інших проявів.

Передусім, Вам потрібно заспокоїтись. Пошукайте м’яточник чорний — в народі його називають глухою, або собачою, кропивою. Ця рослина схожа на мелісу, проте запаху такого не має, і властивості інші. Тому плутати ці трави не слід. М’яточник відомий як седативний, спазмолітичний і тонізуючий засіб. В разі вегетоневрозу ця рослина Вам допоможе якнайкраще.

Настій трави, порошок з її висушеного листя здавна вживали у випадку надмірного нервового збудження, безсоння через нервове напруження та нав’язливі думки.

Настій м’яточника чорного

1 ст. л. листя м’яточника залити склянкою окропу, настояти 20 хв., вживати 4 рази на день по чверті склянки.

Допоможе і глуха кропива біла, особливо від безсоння та диспептичних розладів. Настій готувати так само, як із м’яточника.

Спробуйте знайти глід. Той колючий кущ також має гарну заспокійливу дію. По-перше, усуне серцеву аритмію, спричинену знервованістю, по-друге, збільшить силу серцевих скорочень, по-третє, врегулює кров’яний тиск (підвищений тиск знижує, знижений — підвищує).

Глід зменшує збудливість нервової системи, забезпечує глибокий спокійний і тривалий сон, не спричиняє після пробудження відчуття психічного пригнічення — саме те, що Вам нині потрібне. І росте глід в будь-якому лісі та на узліссях. Якщо не зібрали навесні квіти, а плоди його ще недозрілі, то можна брати листя. Болгари, наприклад, більше використовують листя в лікуванні, додаючи незначну кількість квітів.

Настій глоду

1 ст. л. листя глоду (можна додати глуху кропиву, мелісу, якщо є) залити склянкою окропу, настояти до охолодження і вживати по чверті склянки 4 рази до їди. Коли сильно нервуєте — вживайте частіше, по 2 ст. л. кожні 2 год. 

В «Зеленій планеті Земної» в таких випадках радимо приймати фітокомпозицію НЕВРОЗАН, яка заспокійливо діє на нервову систему і психіку людини, усуває головний біль, поліпшує сон та розумову працездатність. НЕВРОЗАН знімає стресове перенапруження, допомагає в разі безсоння, роздратованості, депресивного стану. Можливо, хтось зможе його Вам передати, або спробуйте замовити необхідні ліки в нашому інтернет-магазині.

Для лікування важливо не тільки сумлінно лікуватися заспокійливими травами, а й налагодити роботу вегетативної нервової системи правильним режимом роботи та відпочинку. Зменшити, наскільки можливо, чинники, що спричиняють фізичну й емоційну напругу. Слід подбати про повноцінний сон і регулярні прогулянки на свіжому повітрі. Щодня вранці та ввечері потрібно залишити хоча б кілька хвилин для фізичних вправ з розтягування м’язів та поліпшення рухливості суглобів (фізичне навантаження помірне). Дуже позитивно впливає ранковий контрастний душ, але з комфортною різницею температури води.

Загальне правило поліпшення стану можна сформулювати так: змініть спосіб життя — це найдієвіший спосіб одужати.

Залиште свій коментар