Аносмія — так називається стан, коли людина не відчуває запахів. Вона може виникнути внаслідок інфекції або після травми, під час якої постраждали нерви.
В разі травми в «Зеленій планеті Земної» радимо фітокомпозицію НЕВРИН для того, щоб відновити функціонування нервів і, таким чином, відчуття запахів. Також потрібен ВАЗОНОРМ, щоб покращити циркуляцію крові.
Пошкодження нюхового епітелію в результаті запалення, інфікування вірусами також може бути причиною відсутності нюху. Наприклад, тимчасова втрата нюху є частим неврологічним симптомом і одним з ранніх симптомів COVID-19.Для того,щоб усунути запалення слизової оболонки і нервів, нормалізувати стан нервів, даємо САНОТИТ. А щезакрапуємо ніс зовнішнім засобом НАЗАЛІК.
При аносмії, викликаній дією вірусів, відновлення нюху вдається досягати нюховим навчанням: повторюваним двічі на день короткочасним вдиханням різних запахів, що призводить до посиленого росту нейронів нюхових рецепторів, самих рецепторів, побудові нової мережі для сприйняття запахів. Лікування триває впродовж 4 місяців або довше. Доброго ефекту вдається досягти при послідовному вдиханні чотирьох ароматів: 1. трояндова (геранієва чи гвоздична олія); 2. евкаліптова олія; 3. олія цитронелли; 4. гвоздична олія. Ефективно діє і набір: ментол, чебрець, мандарин і жасмин — ще на 12 тижнів; радять ще й третій набір запахів: зелений чай, бергамот, розмарин і гарденія — також 12 тижнів.
Тренування із вдиханням запахів кави, кориці, гвоздики та лаванди (з окремих контейнерів) упродовж 10 хв. щодня, а на додаток до цього вживання комплексу вітамінів групи В дає результат після місяця лікування.
Введення в ніс масляного розчину вітаміну А на додаток до нюхових тренінгів пришвидшує покращення нюху, оскільки цей вітамін сприяє відновленню епітелію.