Які причини та чи виліковна ця хвороба? «Зелена планета Земної» доводить, що фітокомпозиціями її, дійсно, можна лікувати.
Неспецифічний виразковий коліт — хронічне захворювання товстої кишки із геморагічно-гнійним запаленням слизової оболонки. Поширюється від прямої кишки всередину та супроводжується розвитком місцевих і системних ускладнень.
В офіційній медицині причини захворювання остаточно не визначили, перевага надається імуногенетичній теорії. Вірусною або бактеріальною інфекцією можна пояснити тільки гострий початок захворювання.
Тож виразковий коліт належить до аутоімунних захворювань, яким властиве таке порушення імунної відповіді, як неспроможність припинити гостре запалення, внаслідок чого воно переходить в хронічне. Стрес, вживання нестероїдних протизапальних засобів, оральних контрацептивів, багато дитячих інфекцій в анамнезі та штучне харчування розглядаються як фактори ризику хвороби.
Клінічна картина виразкового коліту залежить від ступеня ураження слизової і тяжкості запалення.
Основні симптоми можна поділити на дві групи: місцеві й загальні. До місцевих (кишкових) симптомів належать:
— виділення крові з прямої кишки;
— часте випорожнення кишківника;
— несправжні позиви до дефекації;
— випорожнення у нічний час;
— біль у животі;
— тенезми (болючі позиви до дефекації);
— закрепи (рідко).
Серед загальних скарг переважають слабкість, зниження працездатності, втрата ваги. Дуже часто розвиваються астеноіпохондричний та депресивний синдроми, часом канцерофобія.
Хвороба починається болем у животі. Відзначають часті дефекації з домішкою кривавого слизу або навіть чистою кров’ю. Рідше захворювання починається як гостра дизентерія з підвищеною температурою та кривавим проносом. Іноді на перший план виходить інтоксикація, біль у суглобах, загальна слабкість, погане самопочуття, лихоманка. В більшості випадків спостерігається схуднення, блідість.
Пам’ятаю, як понад 30 років тому до нас звернулася Віра Семенівна з Одеси. Вона дуже схудла, страждала на проноси зі слизом, кров’ю та гноєм. Завдяки фітокомпозиціям за два місяці жінка відчула покращення стану, а за два наступних зовсім одужала.
Потім у Віри Семенівни захворіла онука. Дитина схудла, бліда, часті проноси, біль у животі, кров і слиз у випорожненнях. Зверталися до багатьох лікарів, але поставити точний діагноз так і не змогли. Дуже тривожилися, що хвороба могла бути спадковою.
Був призначений курс лікування — і за місяць вживання фітокомпозицій дівчинці стало значно краще. Лікували печінку, шлунок, підшлункову залозу, кишківник. Налагодили травлення, усунули запальні процеси, загоїли виразки й ерозії у травному тракті. Виявилось, що хвороба виліковна!
Ці приклади не поодинокі. «Зелена планета Земної» допомогла великій кількості таких хворих. Цілющі трави для відповідних фітокомпозицій збираємо по всій Україні, як от заячу конюшину багатолисту (Anthyllispolyphylla), котра росте в Карпатах.
Трава зцілює ерозії й виразки в організмі, у тому числі (у поєднанні з іншими лікарськими рослинами) неспецифічний виразковий коліт. Цю рослину в народній медицині застосовують давно. Вона має заспокійливі, в’яжучі, сечогінні, загальнозміцнюючі, ранозагоювальні властивості. Заяча конюшина ефективна в разі захворювання нирок і сечового міхура, цукрового діабету, тяжкого фізичного виснаження, виразкової хвороби шлунка.
В «Зеленій планеті Земної» застосовуємо фітокомпозицію УЛЬКОЛІК. Вона має специфічну дію на слизову оболонку товстої кишки, усуває запалення, кровотечі, сприяє загоєнню ерозії і виразок, захищає стінки кишківника від склеротичних деформацій, нормалізує процеси мікроциркуляції і метаболізму. УЛЬКОЛІК лікує і виліковує неспецифічний виразковий коліт, алергози, проктити. У період ремісії проводиться монотерапія. Під час загострення УЛЬКОЛІК поєднується з ГЕПАХОЛОМ, тому що погіршується функціонування печінки. ГАСТРОТОНОМ нормалізуємо стан шлунка для підсилення його секреторної діяльности і підвищення кислотності. Після їди застосовуємо ЗОЛОТНИК, щоб підшлункова залоза виробляла достатню кількість ферментів для нормального травлення. А оскільки виразковий коліт супроводжується частими проносами, призначаємо ДІАР. У разі проносів із геморагічним синдромом, тобто з кров’ю, додаємо ГЕМОРАН — засіб, який припиняє кровотечі.
Дієта — також важливий чинник одужання. З раціону насамперед необхідно виключити висівки. Навіть у хлібі вони подразнюють слизову кишківника. Не можна їсти гарячого або холодного, пити велику кількість рідини. Небажано вживати сирі овочі, продукти, які містять целюлозу: цільне зерно, фрукти, ягоди, горіхи, особливо моркву, буряк, капусту, брокколі, картоплю, редис, бобові (квасоля, горох). Небажана смажена їжа, спеції, кава, усе, що подразнює слизову оболонку кишківника. Загострення можуть спричинити вишні.
Що ж тоді їсти? В раціоні мають бути усі зернові, за винятком висівок, легкі нежирні сорти м’яса (курятина, телятина), усі види овочів без насіння у вареному вигляді. Добре підходять йогурти, пудинги, кефір, кисле молоко, черствий хліб. Жири треба обмежити до мінімуму.