Все стане в нагоді, що в природі та городі

17 вересня 2022 р.

Все те, що виросло в городі, що ви цілісіньку весну й літо садили, сапали, поливали — все це ваш врожай, ваше багатство. Не тільки буряк і морква, яблука та груші, не тільки те, що нас харчує, дає калорії та сили, а й те що підтримує наше здоров’я. Бо без здоров’я і їжа несмачна, і життя немиле.

От, наприклад, росте в мене в аптечному городі полин однорічний,Artemisiaannua, з родини Складноцвіті. Від його запаху, аж в мозку світлішає. Недарма наші бабусі-прабабусі лікували ним склероз. (Від цього судинного порушення «Зелена планета Земної» виробляє СКЛЕРОЗАН). Гіркоти з полину стимулюють роботу всієї травної системи, допомагають перетравлювати їжу. І печінці рослина допоможе працювати, очистить її від усіляких токсинів: 1 ч. л. (найменша галузочка) то денна доза.

Кілька кущиків цієї рослини в городі посієте і будете додавати до будь-якого чаю. Це рослина неперевершена. Я вже п’ятий рік постійно про неї нагадую, і кожного року відправляю людям її насіння. Минулого року півтори тисячі листів спочатку відправили — виявилось мало, відправили ще три, а потім ще... Загалом майже сім тисяч зеленопланетян його отримали.

Полин однорічний — з аптечного городу «Зеленої планети Земної» ніколи не зникає. Називається в народі «євшан-зілля» — у буквальному перекладі «зілля, яке повертає пам’ять». Пригадаєте, не лише те, що було в першому класі, в дівоцтві-парубоцтві, а й що сталося вчора. І травна система працюватиме, і печінка функціонуватиме не тільки як очищаючий орган, а й добре виконуватиме свою роль як основного кровотворного органу.

А оцей кущ наші пращури називали «віниччям» і лікували ним епілепсію — чорну падучу хворобу. Кохія вінична, Bassiascoparia, з родини Амарантові, вже зацвіла, порожевіла: квіточки маленькі, гарненькі! Офіційна медицина нею не користується. Навіть шкода з такої цілющої рослини робити віники, як це традиційно робили в Україні. А ще більше шкода нічого не знати про таку помічну рослину.

Коли нервову систему треба заспокоїти, я шукаю допомоги в чорнобривців.Їх рід Tagetesз родини Складноцвіті налічуєдесь 50 видів. В Україні зустрічається 3: чорнобривці прямостоячі (Tageteserecta), чорнобривці розлогі (Tagetespatula), чорнобривці вузьколисті (Tagetestenuifolia).А пісні про них навіть в Африці співають!

Ці яскраво-жовті або помаранчеві квіти є те тільки окрасою городу, духмяні та приємні: кілька разів вдихніть їхній запах і будете спокійні та врівноважені. Ми їх збираємо, щоби додати до чаю й допомогти печінці працювати нормально.

Ще бабусі-прабабусі знали, що жовтий колір — ознака того, що рослина лікує жовтяниці, тобто хвороби печінки. Отже вона покращує жовчообіг (циркуляцію жовчі), печінка справно виробляє жовч і не допускає, щоб вона застоювалась. Із застояної жовчі робиться «замазка», а далі з неї утворюються камінці — спочатку м’які, а потім стають тверді й великі. Лікарі не мають іншої ради, як вирізати той жовчний міхур. (Нагадаємо, що «Зелена планета Земної» лікує печінку дуже помічною фітокомпозицією ГЕПАХОЛ.)

У них в городі, мабуть, не ростуть такі квіти. А в нас ростуть, і ми будемо додавати їх в чай. Природа, Всевишній, так добре їх подозувала, що одна квіточка, то добова доза для лікування: заварити окропом, а потім по чверті склянки 4 рази за день випити; дітям — по столовій ложці. Коли квітів мало, можна збирати й листочки: ефірних олій в них також достатньо. Добова доза — то невелика жменька.

Не дайте пожухнути, пропасти цим квітам на городі! Моя бабуся, яка ледь не дожила до 100 років, казала, що треба або тримати в шкалику камфору, або зібрати чорнобривці чи хризантеми. Звідки бабуся могла знати, що в цих квітах є камфора? Але саме вони покращували пам’ять, допомагали їй зберігати знання про рослини.

І коли болить голова, бо підвищується тиск, допоможуть чорнобривці. Цей й не дивно, оскільки оздоровлюють сечостатеву систему, зокрема нирки. Знаємо, що часто голова болить, коли підвищується тиск саме від хворих нирок. А ще казала бабуся: «Для здоров’я та любові в мене квіти чорноброві!».

А прийшли ці квіти до нас, ого, подолавши який шлях! Аж з Центральної Америки, з Мексики! Крім великих жовтих «повняків» — чорнобривців прямостоячих, є чорнобривчики маленькі чорняві — розлогі й вузьколисті. В них більше золота і міді, яких іноді не вистачає в нашому організмі. Бабусі пили чай з таких чорнобривців, щоб трохи помолодшати: знов-таки одна квіточка на добу.

Багато років раджу додавати чорнобривці до компоту, до узвару, який показаний усім хворим. Узвар можна пити всім і дітям, і дорослим, і людям старшого віку, і тим, у кого з легенями проблеми, і у кого зі шлунком. Найкращий напій, який тільки може бути у світі!

Райський напій (бо з яблуками та грушами) має бути на столі упродовж усієї зими. Наснажить вітамінами, мікроелементами, і не треба тоді шукати, чим же підсилити імунітет. Той імунітет якраз і схований в усьому, що росте в городі. Біологічно активні речовини, як їх тепер називають, є в кожній рослині, і саме вони допомагають людині бути здоровою, налагодити обмін, сприяти нормальній роботі кожного органу і системи. Все починає працювати злагоджено, а звідси й починається здоров’я.

Чорнобривчики не хочуть мене відпустити, бо сказала про них добре слово, але поруч з ними ростуть айстри, Aster, біля яких теж не можу не зупинитись. В перекладі з німецької «айстра» — то «зірка». Айстри є подарунком богині Астреї, прикрашають осінні дні — перехідний період від літа до осені, а ще звеселяють душу, роблять велику приємність людині.

Айстри прийшли в Європу з Китаю порівняно нещодавно, на початку XVIII століття. У світі налічують понад 200 видів, деякі з яких зустрічаються і в Україні.

Хочу подарувати букет айстр шановним жінкам-молодицям, дівчатам-красуням. Не дайте їм пожухнути, висушіть і додавайте в чай: одна квіточка на склянку окропу. Але висушуйте не на сонці, а в затінку та на протязі, щоб квіти не втратили колір. Вони допоможуть лікувати запальні процеси матки. Коли ми виготовляємо ФЕМІНАТ для жінок, додаємо туди невелику кількість листочків айстри.

Готуйте з цих квітів чай чоловікові, додавайте до кави, і побачите, що він на роботі буде добре працювати і додому прийде не стомлений, а життєрадісний та веселий.

А не дай, Боже, ковід? Легені після нього застояні, в них залишається слиз, бруд, запалення, навіть гній. А тим у кого туберкульоз, велика біда з дихальною системою, раджу копати коріння. Таке в Україні нечасто робимо з однорічними рослинами, а от японці не тільки п’ють чай з квітів айстри, а заготовляють на зиму їхнє коріння, аби лікувати тяжкі хвороби легень.

Хіба ж не чудовий врожай дав нам Господь!

Залиште свій коментар