Як позбутись сухого мозолю

15 жовтня 2022 р.

Мозолі на ногах не зважають ні на пору року, ні на життєві обставини, ні на стан здоров’я, ні на настрій. Вони так дошкуляють і допікають, що терпіти неможливо.

Мозоль — конічне потовщення рогового шару шкіри, яке виникає в місцях постійного тертя чи тиску. Найчастіше мозолі з'являються на стопах (п'яті, великому пальці, бічній поверхні) та на руках; виглядають як горбки загрубілої шкіри. Залежно від особливостей розташування та зовнішнього вигляду розрізняють кілька видів мозолів: сухі, мокрі, кісткові.

Наразі з’ясуємо, що таке сухі мозолі, і як їх позбутись. А позбутись необхідно, бо вони добряче ускладнюють життя.

Сухий мозоль є невеликою ділянкою потовщеної зроговілої шкіри жовтуватого кольору, утворюється там, де кістка муляє шкіру. А оскільки в зашкарублій шкірі залишаються живі нервові закінчення, під тиском ущільненої тканини (процесу зроговіння епідермісу) вони нестерпно болять.

Якщо постійно носити тісне взуття, може утворитись сухий піднігтьовий мозоль, а на стопі, між пальцями ніг часто виникають стрижневі мозолі. Їхньою особливістю є заглиблений в тканини стрижень по центру. Це буває, коли надлишок кератину наростає не назовні, а всередину. З часом мозоль зі стрижнем може тріскати, спричиняючиінфекційне запалення.

Механізм появи сухого мозолю такий: у відповідь на постійне тертя і тиск клітини починають синтезувати збільшену кількість кератину — захисного білка шкіри. Так відбувається, коли носять взуття невідповідного розміру; є деформація стоп (молоткоподібні пальці, бурсит, кісткова шпора); епідерміс потерпає через професійну діяльність.

У тісному взутті шкіра стопи сильно здавлена, в надто вільному — весь час ковзає, внаслідок чого і розвиваються стрижневі мозолі. В разі деформації пальців мозолі на стопі виникають через неправильний розподіл ваги.

Позбавитись мозолю не так просто. Для цього потрібні наполегливість і час. А мозоль не дозволяє вільно рухатись, навіть кілька кроків зробити важко. Тож слід віднайти спосіб досягти швидкого полегшення, зменшення болючих відчуттів. А щоб вирішити проблему остаточно, потрібно (як і завжди в народній медицині) з’ясувати її причину.

Причиною активного утворення мозолів можуть бути загальні захворювання, зокрема порушення обміну речовин, гіповітаміноз, специфічна робота, яка спричиняє порушення, тісне незручне взуття – все, що негативно відбивається на стані нашої шкіри.

Треба переглянути  всі негативні чинники, позбутись незручного взуття, виключити постійне травмування шкіри, подбати про повноцінне харчування та відповідні гігієнічні процедури (систематично застосовувати лосьони, креми, мазі).

Загрубілу шкіру на мозолі спершу пом’якшують гарячими мильно-содовими, місцевими ванночками, а після накладають відповідні засоби, які дозволяють зняти зроговілий епідерміс.

Наприклад, шкіру можна змащувати й робити компреси зі свіжого соку цибулі, свіжої натертої картоплі, томатної пасти або свіжого помідору. Змащують мозолі соком кульбаби, ще ефективнішу дію має молочний сік молочаю.

До мозолю прикладають гарячий розварений в молоці чорнослив без кісточки або розрізаний навпіл розварений інжир (зрізом до мозоля).

Після розпарювання до мозоля можна прикладати дольку лимона з м’якушем, зав’язати бинтом або зафіксувати пластиром; ходити з пов’язкою 2-5 днів, потім мозоль знову розпарити і зняти пемзою або пилочкою для ніг.

Влітку, та й восени, скористайтесь всюдисущим портулаком: слід часто змащувати мозоль його соком, або прикласти бинт, складений вчетверо і просякнутий соком портулаку.

Накладають на мозоль і живицю будь-якого хвойного дерева (заклеїти лейкопластиром, через добу змінити). Можна попередньо розпарити ноги.

Досьогодні застосовують старовинний засіб з цибулиння, тобто лушпиння ріпчастої цибулі, яким фарбуємо яйця. Взяти лушпиння з 5 цибулин, залити оцтом на 2 тижні. Тримати в щільно закритому посуді за кімнатної температури. Потім відтиснути і прикладати відтиснуте цибулиння до мозоля кілька разів на день, для швидкого його зникнення. Ефект безвідмовний!

Залиште свій коментар