Запалення трійчастого нерва робить життя нестерпним

23 квітня 2023 р.

Така напасть як запалення трійчастого нерву часто трапляється навесні, коли на сонечку тепло, а в затінку холодно, від дощів вогко, а вітри продувають, здається, наскрізь. Трохи не вбереглись — і от маєте болячку. Інколи ні пити, ні їсти, ні говорити, ще й їсти через трубочку доводиться.

Трійчастий нерв складається з трьох гілок, які забезпечують чутливість обличчя. Перша гілка підходить до ока, верхньої повіки і шкіри чола, друга — до нижньої повіки, щік, ніздрів, верхньої губи і верхніх ясен, третя — до нижньої щелепи, нижньої губи, ясен і деяких жувальних м'язів.

Невралгія трійчастого нерву провокує жорстокий біль, що нагадує удар струмом. Його описують як раптовий, інтенсивний, гострий, поверхне­вий, стріляючий, пекучий. Зазвичай він охоплює носогубний трикутник — місця іннервації третьої і другої гілки нерва: нижню частину обличчя і щелепу, іноді навколо носа і під очима.

Сукупність симптомів включає напади лицьового або головного болю, які тривають 5-20 секунд (але не більше 2 хвилин). Біль відчувається на одній або кількох ді­лянках, частіше з одного бокуобличчяі не поширюється на іншийбік. У більшості випадків виникає від подразнення чутливих точок під час вживання їжі, розмови, вмивання, чищення зубів. Більможе навіть спричинити спазм м'язів — больовий тик.Під час нападу спостерігається певна «хвороблива поведінка»: людина завмирає, на­магається не рухатись, не говорити. Між нападами начебто все нормально.

Причиною болю є зазвичай затисканнятрійчастого нерву в основі черепа патологічно зміненимисудинами. Причиною невралгії може бути пухлинний процес, множинний склероз, переохолодження обличчя, хронічні інфекційні захворювання (синусит, карієс). Коли руйнується частина захисної мієлінової оболонки нерву, його чутливість до зовнішніх подразників надзвичайно посилюється.

Невралгія трійчастого нерву суттєво ускладнює життя, погіршує фізичний та психологічний стан людини. За статистикою маємо 4 випадки на 100 тис. населення на рік. Переважно від хвороби страждають літні люди (приблизно 67 років), особливо жінки (1 : 1,74). У молодих невралгію трійчастого нерва пов'язують з множинним склерозом.

Офіційна медицина намагається полегшити біль від невралгії, використовуючи протисудомні препарати із серйозними побічними ефектами: сонливість, запаморочення, зміни крові тощо.

У народній медицині лікування спрямоване на причину захворювання, тобто запалення. Немає запального процесу — немає болю. Один з таких рецептів чай з маренки запашної.

Чай з маренки від невриту

1 ч. л. квітів маренки залити склянкою окропу, настоювати 3-5 хв. Приймати тричі на день по третині склянки.

Зовні для аплікацій та масажу можна застосовувати ефірні олії гвоздичного дерева, пеларгонії, кедру, лаванди, майорану, ялівцю, м’яти, ялиці, розмарину, шавлії, евкаліпту тощо.

Хворим суттєво допомагає фітокомпозиція «Зеленої планети» НЕВРИН. Вона має протизапальну й знеболювальну властивості, діє безпосередньо на закінчення нервових волокон плечей, сідниць, зорового, трійчастого, кохлеарного нервів. На гострій стадії захворювання (перші 2-3 тижні) НЕВРИН застосовують по 5 крапель кожні 1-2 години. Для закріплення результату наступний місяць засіб приймають за звичайною схемою (по 5 крапель 4 рази на день). Радимо посилити ефективність лікування такими зовнішніми засобами як САНАТ, РОЗТИРАННЯ (аплікації, розтирання) та рідини ПОРЯТУНОК (компреси).

Залиште свій коментар