Золотуха. Випадок з практики

19 серпня 2022 р.

Що таке золотуха? Прояви золотухи подібні до атопічного дерматиту, але діагностика цього захворювання набагато складніша. Деякі фахівці пов’язують золотуху з туберкульозним ураженням, інші вважають одною з форм діатезу.

Ознаки хвороби. Перша ознака золотухи це утворення запрілості за вухами, а також на волосистій частині голови. Надалі почервоніння вкриваються кірочкою жовтого кольору.

Уражена шкіра дуже свербить. І діти, і дорослі увесь час чухають ці місця руками.

Якщо золотуху не лікувати, то площа ураженої висипкою шкіри збільшується.

Крім цього можуть бути такі симптоми:

* здуття живота;

* порушення травлення;

* виділення з носа, вух, свербіж;

* запалення лімфовузлів на шиї;

* болючі і набряклі суглоби;

* почервоніння очей.

Чи заразна золотуха? Це важливе питання. Золотуха не є інфекційним захворюванням, отже заразитися нею від хворого не можна.

Золотуха в дітей. Лікувати дитину слід негайно, зволікання, безвідповідальне ставлення може ускладнити одужання.

Лікування зосереджене на двох напрямках:

1. Усунути причину висипки;

2. Усунути зовнішні прояви захворювання.

Батькам в першу чергу слід переглянути раціон харчування дітей — виключити солодке, а також молоко, цитрусові, горіхи.

Золотуха в дорослих. Як можна усунути зовнішні прояви золотухи, добре видно на прикладі лікування дорослої пацієнтки 1952 року народження. Так само досягли успіху в лікуванні внутрішніх причин хвороби.

Зазначимо, що в дорослих золотуха зустрічається доволі нечасто. Тому було цікаво працювати з пацієнткою, яка звернулась до нас в Запорізьку Здравницю «Зеленої планети Земної» №19. З історії хвороби ми дізнались, що жінка хворіє на золотуху з дитинства. Мала класичні прояви хвороби — гнійні ранки за вухами, жовті липкі плями по голові, шкіра запалена, червона від розчісування, постійний свербіж, сиплеться волосся. Під грудьми є висипка, подразнення, мокрі виділення.

Крім золотухи пацієнтка має ожиріння, хронічний холецистит, панкреатит, біль в суглобах.

Лікувалась антибіотиками, маззю, присипками тощо — ефекту не було. Дотримується дієти: виключила з раціону солодке, цитрусові, певні овочі та фрукти. Помітила, що в разі порушення дієти виникає чергове загострення.

Жінці призначили курс лікування фітокомпозиціями «Зеленої планети Земної»: ГАСТРОТОН, ГЕПАХОЛ-3, ДІАМАНТ, ГЕЛЬМІН, ТОКСАН — по 5 крапель. За 5-10 хв. приймати ЕРІЗЕПАН, АНТИВАК, АЛЕРГІН, МІЦЕТАН, ІНФІЛЬТРИН, після їди — ЗОЛОТНИК. Дотримуватись дієти треба дуже сумлінно, між прийомами їжі пити воду — не менш ніж 1,5 л на добу.

Аби зняти зовнішні прояви захворювання, порадили робити наступні процедури:

1. Мити голову піною господарського мила, з 1 краплею олії чайного дерева. Чергувати з дьогтярним милом;

2. Одразу на суху шкіру нанести лосьйон ЛАНА і 2-3 краплі олії чайного дерева: на 100 мл теплої води — 20 крапель лосьйону і 2-3 краплі олії чайного дерева. Застосовувати у вигляді обмивання, робити компреси;

3. За 30 хвилин уражені місця обробити аерозолем із настою трав (квіти календули та ромашки, м’ята, полин, пижмо порівну): 1 ст. л. суміші трав заварити склянкою окропу, настоювати до охолодження, процідити. Можна настій заморозити у вигляді кубиків льоду, потім розморожувати і використовувати в теплому вигляді. Обробляти уражені ділянки двічі на день. Під грудьми присипати дитячою присипкою. Щодня обов’язково міняти наволочку на подушці.

За 10 днів запросила пацієнтку на прийом. За її словами, на четверту ніч від початку лікування відчувала сильний свербіж, текло багато липкої рідини зі шкіри голови. Проте жінка виконала увесь припис догляду за шкірою і показала результат: ранок за вухами немає, запалення значно зменшилось, на шкірі голови залишились місцями жовті плями, але вони не мокріють, гнійні виділення припинились, свербіж зменшився.

Пацієнтка продовжує лікування, має велику надію на одужання завдяки цілющим фітокомпозиціям Наталі Земної.

Наталія КАНІВЧЕНКО,
лікар-консультант Здравниці «Зелена планета Земної» №19,
м. Запоріжжя, вул. Щаслива, 2Б (працює з 9.00 до 16.00, вихідні субота, неділя). Конт. тел.: (050) 189-06-65, (068) 197-45-16

Залиште свій коментар