RSS

Новини

5 серпня 2023 р.
Рослини з «маковійської квітки»: ласкавці та кудрявці
Ласкавці символізували ласку, злагоду та щирість в родині, кудрявці — то аби в хлопців кучері були пишні та дівчата любили...
4 серпня 2023 р.
Рослини з «маковійської квітки»: рута-м’ята
Рута-м’ята мала бути оберегом від лиха й додавати здоров’я...
3 серпня 2023 р.
Рослини з «маковійської квітки»: нагідки й чорнобривці
"...Всі по-святковому вбрані йдуть до церкви й несуть на посвяту великі китиці жовтих купчаків, чорнобривців...
2 серпня 2023 р.
Рослини з «маковійської квітки»: мак і васильки
Зеленопланетяни добре знають, що нема такої рослини, яка б не лікувала якоїсь хвороби, і нема хвороби, яку б не можна було вилікувати рослинами. З нагоди свята Маковія нагадаємо про лікувальні властивості зела з «маковійської квітки», підкинемо вам таку собі «шпаргалку» на майбутнє.
1 серпня 2023 р.
Маковій — у квітах скупане свято...
Віками останній місяць літа дарував нашим пращурам-землеробам особливу радість та задоволення здобутками своєї праці, і особливу вдячність Богу за зібране збіжжя, дозріваючу городину і садовину. Тому й святили вінки із квітів та колосків, на Поділлі зі снопом городини та зілля, оповитим червоною китайкою, урочисто обходили всю господу, хату, городи, сподіваючись на гарний врожай і примноження в господарстві наступного року. Свячений сніп стояв коло воріт або дверей хати до Спаса.
31 липня 2023 р.
Спогад про Маковія
Чекаю свята Маковія, А там і яблуневий Спас, Воно з дитинства моя мрія, У квітах скупана щораз.
29 липня 2023 р.
Салат з буряка і яблук під соусом із скумбрії та хріну
Дві порції цього легкого, але цікавого салату, в якому чудово поєднується гострий смак хріну і ніжний нежирний йогурт, можна приготувати менш, ніж за 10 хвилин.
28 липня 2023 р.
Очищає організм —  судини, нирки, печінку
Ліки з парила звичайного всім нашим органам, системам допомагають працювати добре, злагоджено, допомагаючи один одному. Це й імунітет робить сильним, і людину здоровою.
27 липня 2023 р.
Огірки смажені та у власному соку
Щоб огірків у сезон не бракувало, їх прагнули посіяти навесні якомога раніше. На півдні України тепла вистачає, і вони чудово сходять і швидко поспівають. На півночі краще не поспішати й сіяти в кінці травня або й на початку червня. Та в обох випадках можна зібрати ще й другий врожай. В народі говорили: часник вибереш, і на тій грядці посій огірки. Тоді вони будуть такі гарні, такі хрумтливі! Смачні маленькі корнішончики можна і солити, і маринувати, і консервувати.
26 липня 2023 р.
Огірковий лосьйон
Коли на городі побачите великі жовтяки-огірки, не поспішайте їх викидати. Щонайперше господиня з них бере насіння. Вона чекає, допоки цей жовтяк стане дуже старим. А потім його розрізає, бере насіння, і не миючи його, сушить і зберігає для наступного урожаю.