RSS

Новини

31 січня 2024 р.
Топінамбур — на захисті підшлункової
Топінамбур, або земляна груша (Helianthus tuberosus), є родичем і земляком соняшника. Це і смачна їжа, і потужні ліки водночас. Народна медицина радить цю рослину передусім для профілактики і лікування діабету.
29 січня 2024 р.
Приготуємо поленту!
Полента — це каша з кукурудзяного борошна грубого помелу. Так її називають в Італії, часто їдять на сніданок та використовують як дитяче харчування. В Румунії та Молдові вона відома як мамалига.
27 січня 2024 р.
COVID-19: профілактика, лікування, постковідний синдром, ускладнення
Попри те, що ВООЗ оголосила про припинення надзвичайної ситуації, пандемія триває. За останніми повідомленнями МОЗ: «COVID-19 не зник, українці хворіють і помирають», а кількість інфікованих в осінньо-зимовий період традиційно зростає. Тому весь накопичений досвід профілактики й лікування небезпечної інфекції та її наслідків дуже цінний і може бути використаний у сучасних умовах.
26 січня 2024 р.
Чорні кола навколо очей
Чому такі чорні кола з’являються, запитує пані Олена?
23 січня 2024 р.
Рік персикового кольору
За версією Інституту кольору Pantone головним кольором 2024 року став персиковий (13-1023 Peach Fuzz). На відміну від зухвалого малиново-червоного кольору 2023 року, теплий і затишний відтінок асоціюється з ніжністю, турботою, підкреслює наше прагнення до єднання.
21 січня 2024 р.
Гломерулонефрит — наслідок інфекції
Гломерулонефрит — імунно-запальне захворювання, специфічною ознакою якого є ураження ниркових клубочків (гломерул). Гломерула являє собою сплетіння кровоносних судин, які фільтрують кров і відокремлюють з неї первинну сечу. У разі захворювання в нирках порушується кровообіг. Тоді в організмі затримуються вода і солі, підвищується артеріальний тиск, утворюються набряки, у сечі з'являється кров і підвищується вміст білка. Поступово розвиваєтьсяниркова недостатність.
19 січня 2024 р.
Ісландський мох з Українських Карпат
Загадкові карпатські мольфари здавна знали секрет особливих ліків, що рятували майже від усіх хвороб, повертали до життя тяжкопоранених, піднімали на ноги знесилених важкими недугами. Чудодійне зілля, яке називали грань,границя, легківець або плюцник, лікувало дуже небезпечні у давні часи хвороби: сухоти, кашлюк, астму, серйозні розлади травлення, цукровий діабет, тяжкі опіки, великі гнійні рани.
17 січня 2024 р.
Чай чорний, зелений, трав’яний, цілющий...
Хіба є більш поширена застільна традиція, яка об’єднує різні народи, ніж традиція чаювання! Англійці піднесли її майже до ритуалу, японці — до високого мистецтва, без чаю мате латиноамериканці практично не уявляють собі життя, а наші предки гарячим напоєм з цілющих рослин укріплювали дух і тіло. Взимку чаювання набуває особливої актуальності — і настрій підніме, і допоможе відпочити від справ, і з друзями поспілкуватись, і зігріє, і застуду здолає...
15 січня 2024 р.
У лікуванні лімфостазу консервативні методи — найкращі
Буває таке, що під вечір у вас набрякають ноги або руки? Спочатку ці набряки зникають до ранку самі по собі. Потім стають більш помітними і стійкими, шкіра стає натягнутою, набряки починають боліти. Якщо так — потрібна допомога, бо такі симптоми означають лімфостаз (інша назва: лімфедема). На лімфостаз страждають мільйони людей в усьому світі. За даними ВООЗ, це приблизно 10% населення планети.
13 січня 2024 р.
Що таке інулін, і чому він потрібен не лише діабетикам
В природі існує багато лікарських рослин, які не лише відіграють значну роль у профілактиці цукрового діабету, а й здатні вилікувати діабет 2-го типу і зменшити дозу отримуваного інсуліну при інсулінозалежному діабеті. Допомогти тут можуть як звичайні овочі, так і лікарські рослини. Частина з них вирізняється великим вмістом особливої речовини — інуліну. Відкрив його аптекар Розе понад двісті років тому, добувши нову речовину із коренів оману (Inula helenium). Назвав її інуліном відповідно до латинської назви рослини.