RSS

Новини

25 січня 2023 р.
Що треба знати про вірус Епштейна-Барр
Вірус Епштейна-Барр (далі — ВЕБ) — це різновид герпесвірусу, відкритий у 1964 році. Вважається, що ним заражені до 80-95% населення. Хтось може не знати і не помічати, що має в собі цей вірус, а в когось він призведе до розвитку синдрому хронічної втоми чи навіть раку.
24 січня 2023 р.
Перифолікуліт Гофмана
Перифолікуліт Гофмана в офіційній медицині визначене як доволі рідкісне хронічне дерматологічне захворювання гнійно-запальної природи. На волосистих ділянках тіла (переважно на голові, зрідка під пахвами і на лобку) виникають поверхневі та глибокі абсцеси. Захворювання вражає чоловіків в п’ять разів частіше, ніж жінок.
23 січня 2023 р.
Манікюр і рак
Манікюр та педікюр не перше стають об’єктом обговорення наукової спільноти. Обрізання шкіри (кутикули) біля ложа нігтів та інші схожі механічні пошкодження шкіри свого часу стали причиною зараження багатьох людей гепатитом В і С, зрідка ВІЛ. Дезінфекція засобів для манікюру не усуває цей ризик повністю, адже віруси гепатиту виживають і в пляшечках з лаком. Також встановлено, що ДНК вірусу гепатиту В є не лише в крові, й в нігтях заражених ним людей. А традиційний лак для нігтів ще й містить токсичні сполуки, які, як було доведено експериментально, з нігтя одразу проникають в кров.
22 січня 2023 р.
Індійська цибуля зовсім не з Індії
Час від часу зеленопланетяни просять розказати про індійську цибулю: що ж це за диво-рослина і як вона діє? Моє знайомство з індійською (морською, або вагітною) цибулею почалося понад сорок років тому в далеких краях. Здивувала вона мене тим, що біля великої цибулини виростає дуже багато маленьких, а з тих можна виростити нові рослинки. Привезла я її додому і почала вивчати.
21 січня 2023 р.
«Болотний лицар», «болотна троянда», декоп
В Україні ця рослина не зарахована до переліку офіцинальних, тобто не вважається лікувальною. Але ж «болотний лицар» споконвіку росте в наших землях, і з найдавніших літописів відомо, що він здатний усунути біль у спині, суглобах, кістках, м'язах. Завдяки цій властивості уславились китайські знеболюючі пластирі. Цілителі звертались до рослини, шукаючи порятунку від холери, прокази, навіть чуми. В останні роки японські дослідники вивчають його протипухлинну активність.
20 січня 2023 р.
Вода — джерело життя і здоров’я
Життя на нашій планеті виникло у воді й без неї абсолютно неможливе. Наше тіло складається з води на дві третини – тож хіба можна бути здоровим без чистої питної води? В умовах зневоднення порушуються біохімічні та електричні процеси в організмі, обмін речовин, поділ клітин. Страждають найперше ті органи і системи, які працюють з найбільшим навантаженням. Людина не лише погано почувається, а й ризикує нажити велику кількість хвороб.
19 січня 2023 р.
Наталя Земна відповідає на запитання телеглядачів. «Про здоров’я». Рівне, 3 січня 2023 р.
Наталя Земна в прямому ефірі відповідає на запитання телеглядачів про алергію на мандарини, камінчики в жовчному міхурі та нирках, високий нижній тиск, біль в коліні, сльозотечу від холоду, як захиститись від грипу та лікувати скарлатину, від чого бувають викидні.
18 січня 2023 р.
Чабер — природний антибіотик
Лікувальні властивості чаберу відомі ще з античних часів. У багатьох країнах (Франції, Німеччині, Болгарії тощо) рослина є звичною складовою ліцензованих ліків. Іноземних публікацій щодо лікувальних властивостей чаберу садового і гірського — тисячі. Українських — одиниці. В нашу фармакопею чабер, на жаль, не входить.
17 січня 2023 р.
Коріандр в кулінарії
Пропонуємо два рецепта перших страв з коріандром.
16 січня 2023 р.
Хто слухає, той почує: знову про харчування
В «Зеленій планеті Земної» можна отримати не тільки фітокомпозиції. Той, хто слухає і дослухається, отримає ще й поради: чим краще харчуватися, що можна робити щодня, аби не втрачати здоров’я.