Корзина
Ваша корзина пуста.

Гемоглобін 180

29 ноября 2023 г.

Гемоглобін — це білок еритроцитів, який переносить кисень. Як занадто низький, так і підвищений гемоглобін потребують уваги. Низький зустрічається значно частіше за високий, і є маркером анемії. Одна наша дописувачка, пані Олександра, питає поради: що робити, коли гемоглобін 180 г/л, тобто навпаки, вищий за норму?

Нормальний рівень гемоглобіну для жінок становить 120-160 г/л, а для чоловіків від 130 до 175 г/л. Рівень гемоглобіну у дітей коливається від 145 до 220 г/л, відрізняється залежно від віку, але не від статі.

Підвищенням гемоглобіну вважається перевищення верхньої межі норми більш, ніж на 20 одиниць, тобто понад 170 г/л у жінок і 190 г/л у чоловіків. Але і такі показники не можна залишати без уваги і за кілька тижнів треба повторити аналізи, щоб оцінити їх у динаміці.

Причиною підвищеного рівня гемоглобіну зазвичай є патології внутрішніх органів.

Захворювання нирок (гідронефроз, полікістоз, рак, звуження ниркової артерії) знижують надходження кисню. У відповідь нирки посилено виробляють гормон еритропоетин, що відповідає за утворення еритроцитів, щоб збільшити приплив кисню до тканин.

Захворювання легень (бронхіальна астма, емфізема, хронічний бронхіт, обструктивна хвороба легень, пневмонія, туберкульоз тощо) порушують газообмін, кисню стає мало і організм продукує більше еритроцитів.

При серцевій недостатності, ішемічній хворобі серця, інфаркті, деяких видах аритмії, міокардиті, вадах серця, гіпертензії також не вистачає кисню і організм продукує більше еритроцитів.

Ендокринні порушення, такі як гіпер- та гіпотиреоз, цукровий діабет, феохромоцитома, хвороба Іценко-Кушинга, теж можуть призводити до підвищення гемоглобіну.

Захворювання печінки та селезінки, кровотворних органів, які контролюють утворення і розпад клітин крові, можуть бути причиною порушення норми гемоглобіну в крові. Рак печінки теж призводить до високого гемоглобіну. Є і генетичні порушення з таким проявом.

Високий рівень гемоглобіну також може бути викликаний курінням, перебуванням на великій висоті, отруєнням чадним газом, зневодненням через діарею, блювання, лихоманку, перегрів.

Якщо гемоглобін вище норми, можливі такі симптоми: запаморочення, пітливість, легке утворення синців і кровотеч, набряки, жовтяниця, втома, головні болі, слабкість, аномальне серцебиття, мерзнуть руки і ноги, труднощі з диханням, біль у грудях, аномальна втрата ваги, висипання з фіолетовим відтінком, свербіж.

При надмірному згущенні крові можуть утворитися тромби, які призведуть до закупорки судин різного діаметру, відмирання тканин, інфарктів та інсультів.

«Зелена планета Земної» радить при високому гемоглобіні фітокомпозицію ВЕНОЛІК. Цей засіб розріджує кров, лікує венозні судини і кровотворні органи. Ні в якому разі не можна вживати цукор, ні пів грама, слід подбати про здоров’я, пити достатньо рідини, дотримуватись здорового харчування і способу життя. Рідина, яка надходить з їжею у складі овочів і фруктів, супів, у вигляді чаю, компоту, соку, нічим не гірша, а може у краща за чисту воду. Тому «мокра» їжа зараховується як рідина.

Якщо поліпшення стану не відбувається, обов’язково потрібно пройти обстеження, щоб становити причину.

Оставьте ваш комментарий