Цвіте бузок...

16 мая 2022 г.

Пишні китиці всіх відтінків рожевого, фіолетового, лілового, білого кольору, п’янкий аромат, що розливається довкола квітучих кущиків, нікого не залишають байдужим, а вже романтиків й поготів. Цвіте бузок — отже травень впевнено прямує до тепла, до літа. І краса — то не єдина чеснота рослини. Високо цінують бузок ті, кому відомі його лікувальні властивості.

З давніх-давен застосовували бузок від застуди чи грипу. Жарознижувальні, потогінні, антимікробні, противірусні, відхаркувальні властивості — це майже вичерпний набір необхідних для лікування якостей. На додачу, бузок усуває всі запальні процеси, біль, судоми, заспокоює нерви. Недарма рятувались бузком від пропасниці (малярії).

Настоями і настоянками листя, зібраного під час цвітіння, лікували нирки в разі запальних процесів та наявності камінців. Хто може нині похвалитись, що має цілком здорові нирки? Як не запалення, то камінці або кісти. Отже, зберіть нині, коли бузок цвіте, листя: 2 ст. л. подрібненого листя — на повну склянку окропу, доведіть до кипіння, настоюйте 2 год., процідіть і вживайте по 1 ст. л. 4 рази на день. Курс лікування — три тижні, зробити тиждень перерву і лікування можна продовжити.

Щоб зробити настоянку, 1 ст. л. подрібненого листя слід залити склянкою горілки, настоювати 3 тижні, пити по 10 крапель 4 рази на день. Пісок буде просто «сипатись» разом із сечею, це означає, що руйнуються камінці в нирках.

Бузкові ліки добре допомагають від цукрового діабету, який нині рясно обсів людей. Зрідка знайдеш того, в кого нормальний рівень цукру в крові та сечі. В цьому випадку краще допомагають пуп’янки квітів. Так само, як і тим, хто перехворів на ковід-19 і лишились наслідки у бронхах, легенях. Радимо їх від кашлю, бронхіту, навіть туберкульозу: 1 ст. л. квітів залити склянкою окропу на 1 год., вживати по 1 ст. л. 4 рази на день.

А в кого після ковіду-19, та нині, у воєнний тривожний час, спокійна нервова система? Назбирайте квітів бузкових, духмяних, насушіть їх і додавайте до чаю. Чай смачний, ароматний — і ви спокійні. Раніше навіть епілепсію лікували квітами бузку.

Для людей старшого віку, хворих на ревматизм, артрит, остеохондроз, подагру, радикуліт, поліартрит, зокрема ревматоїдний, п’яткову шпору бузок — то дар Божий! Так само готуємо настій (1 ст. л. квітів на склянку окропу, настоювати 1 год, пити по 1 ст. л. 4 рази на день) і настоянку (1 частину квітів на 5 частин горілки, настоювати 7 днів, пити по 10 крапель 4 рази на день).

Є й такий помічний рецепт: у пів літрову банку насипати квітів до верху, не притоптуючи, і залити горілкою. Тримати 3 тижні в темному місці. Потім процідити і пити по 10 крапель 4 рази на день. Таку ж настоянку застосовують для компресів і розтирання у випадку п’яткової шпори.

Рани гоїть і знеболює настоянка: 1 склянка квітів на 0,5 л горілки, 2 тижні робити компреси, примочки.

Для хворих на ревматичний поліартрит готують мазь: 1 ст. л. квітів ретельно розтерти з 2 ст. л. вершкового масла.

Отже, тепер ви розумієте і краще запам’ятаєте, чому листя і квіти слід збирати, сушити і готувати з них ліки окремо. Вони мають різний біохімічний склад, і отже, різні лікувальні властивості.

Оставьте ваш комментарий