Маємо бути готові

13 марта 2022 г.

Окупанти захоплюють атомні електростанції, увійшли в зону радіоактивного зараження навколо Чорнобильської АС. Їхня техніка вже порушила там заражений ґрунтовий покрив, що спричинило деяке підвищення радіаційного фону навколо. Маємо бути готові й до катастрофічних подій на АС.

 

І в першому, і в другому випадку треба вчасно потурбуватись про свій захист: мати про запас препарати йоду, які б протидіяли засвоєнню радіоактивного йоду щитовидною залозою. Того йоду, що є в продуктах харчування замало для такої екстреної профілактики. А в разі біди на АС продукти також будуть містити радіоактивний йод.

Безпечнимзасобом, що здатний порятувати від ураження радіоактивним йодом є калій йодид (наприклад, йодид-фармак). В крайньому разі можна вживати розчин Люголю та 5% спиртовий розчин йоду, але вони містять токсичний атомарний йод.

Сенс приймати йод є за 6 годин до та за 6 годин після надходження радіоактивного йоду в організм. В разі аварії на АС йод буде в довкіллі впродовж кількох днів — напіврозпад радіоактивного йоду триває 8 днів. Достатньо буде прийняти йодид калію один або два рази, за іншими рекомендаціями, особливо в разі масових радіоактивних викидів — 7 днів поспіль один раз на день. Вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою.

Дози калію йодиду: дітям до 1 місяця 16 мг; дітям від 1 місяця до 2 років 30-40 мг; дітям 3-12 років 65 мг; підліткам і дорослим вагою понад 50 кг, вагітним, матерям-годувальницям 130 мг.

Дози 5% спиртового йоду приймати після їди 3 рази на день: дітям до 2 років 1-2 краплі на 100 мл молока (консервованого, бо свіже може містити радіоактивний йод) або годувальної суміші; дітям від 2 років та дорослим 3-5 крапель на склянку молока або води. Безпечніший варіант: нерозведений або розведений водою 1:1 йод наносити сіточкою на шкіру кистей рук або інше місце, таке ж за площею, впродовж 7 днів.

Дози розчину Люголя: вдвічі менші порівняно з 5% спиртовим розчином.

Завчасно, тривало, у великих дозах приймати йод не потрібно і небезпечно! Однієї пластинки таблеток калію йодиду вистачить на всю сім’ю — не скуповуйте ліки, адже їх має вистачити на всіх, зараз ми всі як ніколи — одна велика родина, в якій кожен турбується про кожного!

Оставьте ваш комментарий