Очищає організм —  судини, нирки, печінку

28 липня 2023 р.

Колись господині випарювали цією рослиною глечики, тому й називали її «глекопар». Достатньо лишень покласти у горщик хоча б два золотих колосочка з подібними до горобинових листочками, налити окропу і потримати кілька хвилин закритим. Ополоснули глечик — а він такий чистий, такий духмяний! І молоко, яке налили туди, також духмяне. Сир та сметана з цього молока дуже смачні. І корисні! З'їси за день дві ложки тієї сметани — і добре працюватимуть всі органи.

Наукова назва рослини — парило звичайне (Agrimoniaeupatoria), але воно — незвичайне. Навіть надзвичайне! Подивіться-но — на верхівці суцвіття ще розкриваються жовті квіточки, а знизу вже утворились реп'яшки з насінинками-горішками. Ті реп’яшки міцно чіпляються до людей, тварин і поширюються по всій Україні. Ніби рослинка має такий наказ від Бога — дбати про здоров'я людей.

Ніби знає, що робиться в нашій крові! А там накопичується стільки шкідливих і небезпечних речовин! Дивишся в темнопольному мікроскопі — ніби густі чорні хмари плавають. Неможливо бути здоровим із такою кров'ю. Жоден орган чи система нездатні нормально працювати. І тоді підеш навіть за тридев’ять земель по цю рослинку з сонячним жовтим колосочком. Саме вона — оте парило-глекопар — допоможе людям почистити кров, судини і всі органи, як чистили колись глечики дбайливі господині.

Щоправда, в «тридесяте царство» йти не обов’язково. На рівненських пагорбах — продовженні Карпатського кряжу — ціла аптека під ногами. Які ж були щасливі Носалі, батько й син, котрі жили серед такої природи!

Серед місцевих трав ясніють і 5-пелюсткові квіточки парила (як у багатьох представників родини Трояндові), видніються розетки його зубчастих листочків. Для виготовлення ліків збирають колосочки і листочки на самому початку цвітіння, сушать їх на зиму разом зі стеблом.

Давно відомо, що рятує парило віднайтяжчих хвороб печінку — від цирозу, гепатитів. Бо коли хвора печінка — основний очисний орган, як же буде очищатися кров і весь організм від непотрібних і шкідливих речовин?

Парило нормалізує стан печінки і як головного кровотворного органу при гепатитах, цирозах, рятує печінку від застою, холециститу, холангіту. Не дозволить вірусу В, навіть вірусу С «з'їсти» печінку, коли та вже не збільшена, а зменшена, не допускає її цирозного переродження. Не дає і вірусу гепатиту А спричинити застій в печінці на довгі роки. Рятує праву долю, яка особливо потерпає, стає твердою від хвороби Боткіна. Коли оглядаю на прийомі людину, одразу бачу таку печінку. Після лікування, відновлення, застою у правій долі не буде, і всі свої 500 функцій печінка буде виконувати.

А як же шлунок? Чи не додає слабке й нездале травлення печінці роботи? Не варто хвилюватись — парило звичайне усуне також і проблеми травлення: в'ялий шлунок, погану перистальтику кишківника, закрепи. І якщо в організм потрапить неякісна їжа або якась отрута, то парило звичайне порятує і від цього.

Буде печінка здоровою, не трапиться застою жовчі ні у жовчному міхурі, ні в печінці. І камінці зі згущеної жовчі не зможуть утворитись. Також не було застою у нирках. За те наші пращури так любили і шанували цю рослину, що лікувала жовчокам'яну хворобу (жовтяниці), а разом з тим і сечокам'яну хворобу.

Нирки теж виконують важливу очисну функцію, але буває, що в них бракує сили, бо надходить недостатня кількість крові, і клубочки (нефрони) не можуть працювати. У застояній, згущеній, неочищеній сечі утворюється спочатку пісок, а потім каміння — уратне, оксалатне, фосфатне і трипельфосфатне. Коли парилом усували запальні процеси у печінці й нирках, не було піску та камінців ні в жовчному міхурі, ні в сечостатевій системі.

Лікуючи нирки, виганяючи пісок, усуваючи запалення в організмі, дуже успішно лікували всі порушення, які не давали нашим суглобам рухатись: ревматизм, артрит, артроз, поліартрит (зокрема й травматичний). Коли коліна травмовані, організм спрямовує туди шпаклівку, щоб допомогти суглобам. Ліки з парила суглоби відновлюють, і шпаклівка вже не потрібна.

Парило припиняє простріли — люмбаго, ішіаси, коли страшенно болить у спині. Допомагає позбавитись тяжкого болю в кістках, у суглобах, у спині, в ногах. Виганяючи солі-урати, успішно лікує подагру, знімає «капкан» із ніг.

Чудово очищує рослина організм від кіст і всіх видів глистів, лікує слизові оболонки, і поліпи, які на них утворились. Для очищення від поліпів сечостатевої системи, кишківника, печінки до квітучих колосочків можна додавати і листочки. Саме вони найкращі від бородавок, от наприклад, висячі бородавки у дітей на руках добре лікують. І якщо всередині буде все нормально, то й шкіра буде чиста зовні.

Зовнішні утворення можна змащувати соком парила. Для внутрішніх, аби кісти, поліпи не заважали працювати ниркам і наднирникам — слід пити чай із квіточок і листочків або зробити настій.

Настій парила звичайного

Листочки та квіточки ретельно подрібнити (порізати, а потім потовкти чи змолоти), 1 ст. л. сировини з верхом покласти в склянку, залити окропом і настоювати під кришкою 2 год. Потім процідити і вживати по чверті склянки 4 рази на день.

Не лише доброякісні новоутворення лікуються, а й будь-які затвердіння під шкірою, утворення на шкірі, навіть злоякісні пухлини.

Задовго до того, як вчені навчилися визначати хімічний склад, наші мудрі пращури звернули увагу на те, що парило не просто очищає посуд від бруду, залишків їжі, а ще дезінфікує. Зараз кажуть: має сильну бактерицидну дію. Завдяки цьому рослина лікує золотистий стафілокок і вірус герпесу. Для цього більш ефективна 10% настоянка (одна частина парила і 10 частин горілки).

Настоянка прожене навіть біль від оперізуючого лишаю. Цей біль від запалених кінцівок нервових волокон такий, що ні в одному медичному закладі не можуть зарадити.

Отак ліки з парила-глекопара всім нашим органам, системам допомагають працювати добре, злагоджено, допомагаючи один одному. Це й імунітет робить сильним, і людину здоровою.

Залиште свій коментар