«Плаксиві» очі

26 апреля 2022 г.

«Очі мої, очі мої!», — хочеться сказати, коли мимоволі течуть сльози з очей. Хустинку не випускаю з рук, вона мокра завжди. Була у лікаря — він нічим не допоміг, порадив звернутися в «Зелену планету Земної». Яка це може бути причина, що я вже півроку страждаю від цієї неспинної сльозотечі?», — бідкається пані Тамара.

Шановна пані Тамаро! Причиною можуть бути якісь подразнюючі речовини, присутні в повітрі, в очі могли потрапити дрібні комашки, порошинки, пил абощо. Таке трапляється в результаті опіку, спричиненого сліпучим світлом: наприклад, від електрозварювального апарату, занадто яскравого екрану, сонячних променів, що відбиваються від снігу чи води.

Нерідко сльози течуть через неякісні окуляри, неправильно підібрані лінзи. Звертаємо увагу також на алергію, гіповітаміноз, зокрема дефіцит вітаміну В2, нестачу калію.

В літньому віці, особливо у жінок, часом виникає подібна проблема через зниження тонусу очних м'язів або ж синдром сухих очей (ксерофтальмію).

Можливо, серед цих чинників Ви знайдете і той, що завдав Вам такого клопоту. Та нагадаємо, що очі сльозяться не просто так, організм так намагається захистити їх від пошкодження. Сльози не тільки омивають і дезінфікують очне яблуко від забруднення та інфекції, а й забезпечують живлення рогівки, зокрема і киснем, поліпшують оптичні функції органів зору.

Подякуйте тому лікарю-офтальмологу, що порадив звернутися до «Зеленої планети». Сподіваюсь, він не пропустив глаукому, хоча цю причину також не можна відкидати. Підвищений очний тиск часто викликає сльозотечу.

Ми, дійсно, маємо чудовий зовнішній засіб для очей ПРОЗІР. Ці краплі усувають подразнення, запалення, промивають очі, рятують від різних ускладнень.

Народна медицина також допоможе. Найпростіший засіб то міцна заварка чаю: промивати очі 3-4 рази на день. Візьміть пшоно чи просо, 1 ст. л. залийте 2 склянками окропу, потримайте 3-5 хв. на малому вогні, промивайте очі 2-3 рази на день. Коли очі втомлені й запалені від тривалої роботи за комп’ютером, спробуйте засіб з пеларгонії і кропу.

Компрес для очей

10 листочків пеларгонії, 1 ч. л. насіння кропу ретельно подрібнити і залити 100 мл молока, яке щойно закипіло. Суміш розділити на 2 частини, покласти на 2 ватних диски і прикласти до очей.

Дуже добре допомагає від сльозотечі, покращує зір волошка синя. Готують настій з її яскравих синіх пелюсток: 1 ч. л. на склянку окропу, настоювати 1 год., робити примочки та компреси для очей.

Якщо не знайдеться волошки, розхідник звичайний обов’язково десь під ногами трапиться. Він давно вже «вийшов» до сонечка і деінде почав цвісти. Як навчають народні цілителі ця Божа рослина лікує всі отвори в голові: очі, ніс, ротову порожнину, вуха.

Настій розхідника звичайного (зовнішнє)

1 ч. л. подрібненої трави залити звечора пів склянкою окропу, зранку вже можна робити компреси і примочки до очей.

 

Не пошкодуйте часу, аби попіклуватись про свої очі! Хай вони бачать цей чудовий світ, з любов’ю дивляться на близьких і рідних багато щасливих років.

Оставьте ваш комментарий