З нами Бог і Природа!

7 марта 2022 г.

Цей світ створено Богом — так вчать всі світові релігії, в це вірує дуже багато людей. Інша частина людства так само затято вірує у всемогутність Природи: її пізнають, вивчають, використовують її багатства. Та насправді одне не виключає іншого. Коли від краси гір, степів, лісів перехоплює подих, або наука відкриває нам дивовижі живих істот, секрети світобудови, віра в Творця всього сущого тільки міцнішає. Господи, яка краса! — вигукуємо ми, споглядаючи зелені або засніжені Карпати. Господи, як досконало! — не втримає захвату від свого відкриття навіть поважний вчений.

Природа — сильна. Вона долала усі лихоліття, війни, пошесті, вистоювала сама і рятувала людей. В тяжкі для України часи нам знов допомагає вистояти рідна земля і все, що на ній росте. Десь ідуть тяжкі бої, палають міста, страждають жінки й чоловіки, старі й малі, а в лісі чи на обійсті невинно позирають на світ білі квіти підсніжників, яскраво-блакитні проліски, рожево-бузкові крокуси, фіолетовий ряст, пухнасті голівки сон-трави, бо, на щастя, природа не знає спочинку й не зупиняється ні на мить.

Цибулинні ранньовесняні рослинки найпершими прокидаються після зими. Природа створила ефемероїдів, як називають ботаніки рослини з коротким весняним циклом розвитку і літнім періодом спокою, дуже стійкими й невибагливими. Хто вирощував їх на обійсті, знає, що вони не потребують особливого догляду, їм треба просто дозволити жити своїм життям і не турбувати зайве. Висадіть цибулинки або посійте насіння в пухку землю, багату на перегній — в затінку під кущами чи деревами, і за кілька років на тому місці буде чимала барвист­а галявинка. Кожної весни зможете милуватися довершеною, істинно божественною красою їхніх квітів.

Будьмо вдячні за це і бережімо свою землю як господарі! Бережімо природу, незважаючи на трагічні обставини, в яких живе нині Україна. Істинний патріотизм, цивілізованість, любов до Батьківщини виявляється і в цьому також.

Не забуваймо і про те, що кожна травинка-билинка наділена цілющою силою і ми повсякчас можемо попросити допомоги в кожного деревця і кущика, в кожної квітки і насінини. Це важливо нині, як ніколи!

Будьмо здоровими та дужими! З Божою поміччю і силою Природи переможемо загарбників і повернемо собі нашу квітучу, багату землю!

Оставьте ваш комментарий