За що боремось і чого прагнемо сьогодні?

7 березня 2024 р.

Щиро бажаємо кожній жінці отримати на свято саме той подарунок, якого бажає її душа. Але й не будемо забувати, з якою метою Міжнародний жіночий день був заснований — заради боротьби за права жінок. І хоч за понад 100 років був зроблений величезний поступ, у Західному світі юридично права жінок дорівнялись до прав чоловіків, в реальному житті  практично кожна жінка стикалась з тим чи іншим видом дискримінації. Патріархальні звички так просто свої позиції не здають!

На офіційному рівні нерівність здебільшого прихована. Та в соціумі, побуті, сім’ї ще й зараз можна почути сексистські фрази, анекдоти, стикнутися зі зневагою або навіть брудною лайкою. І не обов’язково бути затятою феміністкою, аби відстоювати свою гідність кожен день. Берімо приклад з ведучої Власти Лазур, яка лагідно, але твердо сказала співрозмовнику, що Радіо Свобода не підтримує сексистських висловлювань.

Українські жінки врешті домоглись права на так звані «чоловічі» професії. Чому б і справді жінці не бути машиністом потягу метро або пілотом винищувача, якщо вона своїми знаннями, фізичними та інтелектуальними якостями не поступається претендентам чоловічої статі?

Війна прискорила зміни, особливо у військовій сфері. Вже навіть жіночі армійські строї з’явилися! От би ще половина депутатів, начальників, високопосадовців була жіночої статі — соціальна сфера була б у значно кращому стані. Погляньмо тільки на північноєвропейські країни! Жінки на найвищих посадах значно краще дбають про дітей, стареньких, немічних, ефективніше розвивають освіту і культуру, захищають громадське здоров’я і довкілля.

Кожна людина має свою власну цінність. Навіть Барбі вже усвідомила, що вона створена не для Кена! Дай боже, аби це врешті усвідомив і Кен! Успіх цього популярного у світі фільму, доводить, що в суспільній свідомості час для цього давно настав.

І не обов’язково бути подібною до чоловіків — наша сила в тому, що ми різні. Ми по різному бачимо світ, нагальні потреби, пріоритети — отже разом здатні краще долати виклики життя.

Уявляєте, які відкриваються можливості, чого людство зможе досягти!

Залиште свій коментар