БУДРА ПЛЮЩОВИДНА

16 апреля 2021 г.
Колись наші предки зналися на травах, вміли лікувати ними різні хвороби. Від покоління до покоління вони бережно передавали і збагачували цей неоціненний досвід. На жаль, через різні обставини багато чого з того вікового досвіду назавжди втрачено. Але завдяки цілителям народна медицина і, зокрема, фітотерапія нині успішно приходить на допомогу хворим. Світ цілющих рослин безмежний, а його можливості – невичерпні.
 
І ось сьогодні я пропоную поговорити про будру, розхідник плющовидний. Не завжди і не всюди можна помітити цю рослину. Невисока на зріст, неяскрава, часто ховається серед трави. Проте народна медицина давно зарахувала її до найбільш відомих.
 
Про те, що ця рослина має велику кількість цілющих властивостей, свого часу казав ще Володимир Даль, назвавши її «травою от сорока недугов», «сороканедужная».
 
Будра плющовидна( розхідник плющовидний) - багаторічна трав’яна рослина сімейства губоцвітних. Стебло лежаче, з висхідними гілками. Листки черешкові, округлі або яйцевидні, з серцевидною основою. Квітки блакитно-лілові.
 
Широко розповсюджена у багатьох регіонах Європи та Азії. Також свого часу була занесена у Північну Америку. Росте на лісових галявинах, серед чагарників, на луках, під огорожами, на полях і біля доріг.
 
Для виготовлення лiкарських форм збирають траву пiд час цвiтiння.
 
Трава мiстить сапонiни, ефiрнi олiї, органiчнi кислоти, дубильнi речовини, вiтамiни, амiнокислоти, мiнеральнi речовини.
 
Аби зберегти усі цілющі властивості будри, її треба збирати наприкінці травня – початку червня та швидко сушити у тіні.
 
Настої та відвари мають тонізуючу дію на мускулатуру кишкового тракту. Їх п’ють для апетиту, покращення травлення, а також як болезаспокійливий засіб при болях у шлунку та кишечнику. Крім того, ці ліки мають відхаркувальну, протизапальну та антисептичну дію. Тому їх застосовують для лікування гострих запалень верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються сильним кашлем. Ефективними вважаються препарати розхідника при захворюваннях селезінки й нирок.
 
Внутрiшньо - настiй (1 ч ложка сухої трави на 200 мл окропу) приймати по 2 ст ложки на день.
 
Будра плющовидна дуже популярна у народній медицині Німеччини, Голландії, Болгарїі. Головним чином через свою властивість збуджувати апетит, а також як чудовий сечогінний засіб, який виводить камені із нирок та сечового міхура. Будру застосовують при раку печінки, захворюваннях щитовидної залози, як протиопіковий та протиглисний засіб. А свіжий сік із рослин закрапують у ніс ( по 1-2 краплині) при головному болі.
 
Для тих, хто страждає на бронхіальну астму пропоную такий рецепт: на 15 грамів трави взяти 100 мл спирту або склянку окропу. Приймати настоянку по 15 крапель тричі на день.
 
І наостанок ось таке попередження. Терапевтичні дози будри плющовидної (розхідника) безпечні, проте при передозуванні можливі побічні явища і навіть отруєння. Вони проявляються слинотечою, пітливістю, порушенням серцевого ритму, у тяжких випадках розвивається набряк легень, тому необхідно суворо дотримуватися дозування!
Оставьте ваш комментарий
Комментарии
22.05.2022 19:17
наталья

у меня хронический бронхит, пью 17дней, эффекта  не чувствую...   может что то добавить?