Корзина
Ваша корзина пуста.

Дієта для тривалої ремісії діабету

28 сентября 2022 г.

В травні цього року вийшли друком рекомендації 15 експертів із 7 американських товариств, включно з Асоціацією клінічної ендокринології, Кардіологічною асоціацією та Академією сімейних лікарів, про те, як можна досягти ремісії цукрового діабету II типу (далі ЦД).

На їхню думку, багато дорослих з ЦД, у тому числі з нормальним індексом маси тіла, можуть досягти ремісії та уникнути ускладнень діабету лише за допомогою цілісно-рослинного раціону.

Ремісія означає зникнення симптомів, глюкований гемоглобін HbA1c < 6,5%,  нормальний рівень глюкози натщесерце, досягнуті без хірургічного втручання або прийому ліків. На початку новий раціон за потреби можна поєднувати з ліками для зниження  рівня глюкози.

Чим повніше перейти на раціон лише з цільних рослинних продуктів, чим більше обмежити тваринні продукти, збільшити споживання клітковини, тим кращими і швидшими будуть результати.

Харчуватись слід цільними зерновими, овочами, бобовими, фруктами, горіхами та насінням. Виключити або сильно обмежити продукти тваринного походження, рафіновані, високої обробки, з доданими жирами. Вуглеводи мають бути нерафіновані; цукор, фруктоза, борошно, окрім цільнозернового, виключити взагалі. Дієта має бути нескладною і враховувати особисті вподобання.

85% хворих на ЦД мають зайву вагу. Таким людям треба схуднути. Сам по собі рослинний раціон призведе до суттєвого зменшення калорійності їжі і зменшення ваги. Адже рослинна їжа містить клітковину, мало жиру і калорій —  на противагу продуктам тваринного походження, які зовсім не мають клітковини, але мають більше жиру і енергії. Споживання м’ясних і молочних продуктів збільшує вагу, а зайва вага збільшує ризик ЦД.

Низькоенергетична дієта необов’язкова для досягнення ремісії, хоча і може спрацювати. Можна періодично голодувати або не їсти довший час впродовж доби.

Дотримання дієти, фізична активність, а також незадавнений діабет (якщо хворіли не більше 4 років) — це фактори, які збільшують шанси на тривалу ремісію.

Важливо, що люди з діабетом отримають користь від такого раціону, навіть якщо не досягнуть ремісії. У них знижується ризик серцево-судинних захворювань і рівень холестеролу; зменшується інсулінорезистентність та ризик довготривалих мікро- і макросудинних ускладнень, пов’язаним з діабетом.

Ретельне дотримання здорового способу життя може швидко зменшити потребу в ліках, тому треба стежити за рівнем цукру і артеріальним тиском, щоб не пропустити гіпоглікемію чи гіпотонію, і вчасно зменшити дозу чи взагалі припинити вживати ліки.

Добре, якщо рідні і близьке оточення підтримають людину на шляху до здоров’я або й приєднаються до неї, адже краще запобігти розвитку хвороби, ніж потім лікувати її.  Рослинна дієта обернено пов’язана з ризиком розвитку ЦД.

Якщо вас непокоїть перспектива захворіти на діабет, беріть на озброєння ці рекомендації і будьте завжди здорові!

Оставьте ваш комментарий