Рік персикового кольору

23 січня 2024 р.

За версією Інституту кольору Pantone головним кольором 2024 року став персиковий (13-1023 Peach Fuzz). На відміну від зухвалого малиново-червоного кольору 2023 року, теплий і затишний відтінок асоціюється з ніжністю, турботою, підкреслює наше прагнення до єднання.

Колір оксамитового ніжного персика, чий всеосяжний дух збагачує розум, тіло та серце, створює гармонію між відчуттями смаку, запаху, зору та дотику. Світ втомився від катаклізмів! Як ніколи цінується спокій, стабільність, рівновага.

До речі, персик дуже шанується в китайській культурі — асоціюється з весною, родючістю, постійністю, довгим життям. Бога довголіття неодмінно зображують із цим «казковим фруктом». Присягу, складену в персиковому саду, вважають непорушною.

Символізуючи довголіття, персик захищає здоров'я. Вважається в Китаї хорошим ліками «від усього»: ревматизму, кашлю, навіть ...злих духів. Для захисту від хвороб діти колись носили на шиї персикові кісточки. А з деревини, що має надприродну силу долати демонів, робили мініатюрні мечі-амулети і гребінці-обереги.

Ці традиції можливо вже застаріли, але персики знайшли своє місце в сучасній фітотерапії. Їх радять для покращення серцевого ритму, стимуляції травлення в разі гіпоацидного гастриту, від гіпохромної анемії, як сечогінний засіб. Небажано їсти персики тільки у випадку діабету.

Олію кісточок додають у фармацевтичні та косметичні вироби. А з м’якушу стиглих плодів роблять маски для сухої шкіри.

І де б узяти ті стиглі персики?

Залиште свій коментар